Střelecká smůla prolomena. Šumperk získal první domácí výhru

Michal Krobot, středa 28.9.2022
Do třetice všeho dobrého. Šumperští Draci ve dvou úvodních domácích zápasech padli, ale na potřetí už si v bouřlivé Škoda aréně poradili. V rámci 6. kola na šumperskou půdu přijeli Litoměřice s cílem zlepšit si postavení v tabulce, jenže mužstvo Lukáše Majera bylo připravené. Výborná práce všech čtyř pětek a gólmana Hamalčíka nakonec stačila na tříbrankový rozdíl. Třemi body se stal nejvýraznější postavou duelu útočník Jiří Průžek.
6.kolo středa 28.9.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice
4:1
(2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Průžek (Vachutka), 18. Drtil (Bartoš, Průžek), 57. Jelínek (Šuhaj, Žálčík), 59. Žálčík (Průžek, Šuhaj) – 27. P. Svoboda (Holý, Kuťák). Rozhodčí: Cabák, Grygera – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 859. Střely na branku: 26:43. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Hamalčík – Drtil, Dudycha, Kadeřávek, Eliáš, Kunst, Hrachovský, Rutar – Průžek, Žálčík, Bartoš – Kohút, Bernat, Jelínek – Svoboda, Jouza, Horký – Čermák, Šuhaj, Vachutka.
Král – Holý, Hampl, Výtisk, Šindelek, Marcel, Němec, Černohorský – Válek, Slavíček, Jícha – Zabloudil, Čederle, Cikhart – Kuťák, Guman, P. Svoboda – Kracík, Procházka.

Vstup do utkání se Drakům před domácími fanoušky konečně gólově povedl. První minuty byl ovšem dobře rozchytaný brankář Litoměřic pozorný, šumperská píle a vytrvalost si však přinesla svoje ovoce. Účet zápasu otevřel po polovině třetiny Jiří Průžek, který vyslal z levého kruhu jedovatou střelu zápěstím mimo dosah gólmana hostí. Kališníci měli na holích vyrovnaní, jenže Jícha před prázdnou klecí přestřelil. Nedáš, dostaneš. O dvě minuty později totiž domácí hráči odskočili soupeřům na rozdíl dvou branek díky další přesné střele zápěstím. Tentokrát z hokejky Tomáše Drtila.

Celé utkání probíhalo ve znamení fyzicky náročného hokeje a druhá perioda nebyla výjimkou. Ovšem nyní vyzněla lépe pro mužstvo z Litoměřic. Vysoké zápasové tempo nakonec vyústilo v sedmadvacáté minutě, kdy hostující celek překvapil Draky v jejich pásmu bleskovou kombinací. Několik přihrávek přesně na hůl a puk zasunutý v bráně. Přemysl Svoboda, který si najel k levé tyči šumperské brány dostal pas a pouze nasměroval kotouč do prázdné klece. Skvěle chytající Hamalčík byl zkrátka po tak rychlé kombinaci bezmocný. Od té doby si oba týmy vypracovaly několik zajímavých šancí, ale skóre zůstalo stejné.

V poslední části se tým kouče Miroslava Přerosta hnal za vyrovnáním, přes Hamalčíka ale cesta nevedla. V těžkých chvílích si připsal několik důležitých zákroků a držel Draky nad vodou. Rozhodující moment přišel přibližně čtyři minuty před koncem základní hrací doby, kdy se jeden z Kališníků dopustil faulu. Už po jedenácti vteřinách se skvělou střelou z pravého kruhu prosadil Šimon Jelínek a vrátil domácím příznivcům, a především svému týmu klid. Dvoubrankové vedení těsně před závěrečnou sirénou znělo slibně. Dvě minuty před koncem ještě vítězství potvrdil kapitán Lukáš Žálčík a tři body zůstaly v Šumperku.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Jsme strašně rádi, že jsme udělali lidem radost a že jsme našli cestu k vítězství proti nesmírně ofenzivnímu soupeři. Zápas se pro nás vyvíjel tak, jak jsme chtěli. Měli jsme dobrý start. První třetinu jsme byli aktivní tak, jak jsme si před zápasem předsevzali. Ve druhé třetině jsme trošku vypadli z tempa, nicméně velkým týmovým nasazením, úsilím a pracovitostí každého hráče jsme druhou třetinu zvládli uhrát na 2:1. Dobrou práci nám dnes odvedly speciální týmy, díky kterým jsme pak zvládli závěr, samozřejmě i za obrovské pomoci diváků. A jsem hrozně rád, že všechny dnešní sváteční zápasy, které se tu odehráli, skončili vítězstvím. Ať už to byli žáci, junioři nebo my. Takže si myslím, že to byl skvělý den pro šumperský hokej.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Myslím si, že to byl urvaný zápas. Bohužel jsme si dneska nepomohli přesilovkami, kterých jsme měli asi šest, a nebyli jsme schopni dát branku. A na jeden gól se prostě venku nedá vyhrát. Domácím gratuluji k vítězství.“