Chtěli jsme za každou cenu tři body, nic jiného jsme si nepřipouštěli, prozradil Jelínek

Chtěli jsme za každou cenu tři body, nic jiného jsme si nepřipouštěli, prozradil Jelínek

Vanessa Vařeková, čtvrtek 29.9.2022
Šumperská ŠKODA aréna žila hokejem i ve sváteční den. Draci se v rámci 6. kola Chance ligy střetli s Litoměřicemi. V loňském ročníku se Šumperku proti tomuto celku v domácím prostředí dařilo a jinak tomu nebylo ani nyní. Svěřenci Lukáše Majera prolomili střelecké trápení, a i díky dvěma trefám v přesilovce, slavili první domácí vítězství 4:1. Stoprocentní venkovní úspěšnost Kališníků tak byla rázem ukončena. „S výkonem jsme určitě spokojeni. Chtěli jsme za každou cenu tři body nebo potažmo výhru, s ničím jiným jsme do zápasu nešli. Všichni jsme šlapali tak, jak jsme měli a máme z toho tři body, což je super,“ zhodnotil týmový výkon autor rozhodující branky, Šimon Jelínek.

Šumperští hokejisté vstupovali do utkání s Litoměřicemi z posledního místa. Aby se z něj mohli odpoutat, museli za každou cenu bodovat a nejlépe za všechny tři body. Po několika předešlých nezdarech bylo třeba v cestě za úspěchem něco změnit. A ať už byl plán trenérů jakýkoliv, povedl se. Draci za výrazné podpory fanoušků zdolali Litoměřice 4:1. „Trenéři trochu zamíchali speciálními týmy, což se ukázalo jako dobrý tah. Jinak se v naší agresivní hře nic moc nezměnilo. Zkrátka jsme všichni šli na zimák s tím, že budeme brát tři body a vyhrajeme, to jsme splnili,“ prozradil bezprostředně po utkání Šimon Jelínek.

Už během první třetiny si tým ze severu Moravy vypracoval dvoubrankový náskok. Jenomže ve druhé dvacetiminutovce trošku vypadl z tempa, čehož dokázali využít hosté a snížili náskok Draků na rozdíl jedné branky. O drama tak bylo rázem postaráno. Domácí hokejisté si následně vytvořili několik slibných šancí, ale ani jednu nevyužili. O výsledek se tak museli strachovat až do samotného závěru, což jim asi moc nepřispělo na psychické pohodě. „Za stavu 2:1 to bylo hrozně těžké udržet, zvlášť proti takovému týmu, jako jsou Litoměřice. Hodně nám ale pomohl Hamalda (Petr Hamalčík pozn. redakce), který zachytal parádně. Vždy je velmi náročné, když tým vyhrává a jde se do kabiny. My pak totiž nevíme, co máme od soupeře čekat. Naštěstí jsme to ale zvládli. Litoměřice tam měly spoustu šancí, ale my to dokázali ubránit a jak jsem už řekl, výborně zachytal Hamalda. A poté co se dal třetí a následně čtvrtý gól, už to šlo samo,“ přiznal útočník první formace. Právě hlava mohla být jedním z faktorů, proč se Drakům dlouho nedařilo vsítit uklidňující třetí branku. A možná také chybělo trošku toho pověstného štěstíčka, protože tam Drakům snad třikrát zazvonila tyč. „Je to tak. Přijde mi, že už od začátku sezóny je to pověstné štěstíčko od nás trochu odkloněné, co se týče zakončení. Naštěstí to v tomto souboji až tolik nevadilo, ale několikrát se nám už stalo, že ty chybějící centimetry či dokonce milimetry rozhodly utkání. Každopádně si myslím, že tímhle zápasem nás to všechny nastartuje a bude těch gólů padat víc.“

Proti Litoměřicím si za Draky připsal premiérovou trefu. (Foto: Věra Václavková)

Tři minuty před závěrečnou sirénou ale přece jen kýžená branka přišla. Třetí branku Šumperku vstřelil právě Šimon Jelínek, pro kterého se jednalo o premiérovou trefu v novém působišti. „Úplně přesně si nepamatuji, jestli soupeř udělal chybu nebo jsme ten puk vybojovali. Ale okamžitě jsem zahlédl Šuhyho (Vojtěch Šuhaj pozn. redakce), jak to otáčí do protiútoku, tak jsem strhnul křídlo. Viděl jsem, že s Šuhym tam jede jeden hráč do brány, tak jsem prostě zkusil vystřelit. Naštěstí to tam padlo,“ vylíčil nám gólovou situaci hráč s číslem 55. A jak se později ukázalo, jednalo se o branku rozhodující.

Kromě Jelínkovy trefy se Draci v přesilovce prosadili ještě jednou, a to hned v samotném úvodu středečního souboje. Autorem první přesilovkové branky byl šumperský lídr Jiří Průžek. Zdá se, že by přesilovková krize mohla být zažehnána, v což doufá i Jelínek. „Myslím si, že by to mohl být odrazový můstek. My jsme potřebovali trošku hodit klid do přesilovek, aby se nám v nich začalo dařit. To se nám podařilo. Obě speciální formace sehráli početní výhody skvěle, takže pro nás jedině dobře do následujících zápasů. Myslím si, že kdybychom dostali nějakou přesilovku v dalším utkání s Prostějovem, tak tam nějaký ten gól padne (směje se)."

Draci tak díky velkému týmovému nasazení, pracovitosti a maximálnímu úsilí zaslouženě zvítězili a připsali si důležité tři body do tabulky. „V některých situacích to pro nás nebylo moc optimální. Hráli jsme hodně oslabení, což nás teď poslední dobou hodně trápí. Na druhou stranu myslím, že jsme měli stoprocentní úspěšnost ubráněných oslabení, a to nás hodně posílilo. Za mě to byl prostě skvělý výkon od kustodů až po druhého gólmana,“ shrnul ještě krátce průběh středečního klání dvaadvacetiletý útočník a zamyslel se nad tím, v čem celému týmu dělal soupeř největší problémy. „Podle mě nás trenéři připravili na všechny soupeřovy situace, ve kterých dominují. Takže jsme na to vesměs byli připraveni. Nicméně hodně silní byli v prostoru před bránou. Dá se tedy říct, že v tomhle nás trápili.“

Kvůli zranění se Šimon Jelínek nezúčastnil ani jednoho přípravného utkání. Nyní je však v plné síle a připraven bojovat o každý bod. (Foto: Jakub Knap, hcsokolov.cz)

V sobotu čeká Draky první krajské derby v Prostějově, kde budou mít svěřenci Lukáše Majera příležitost potvrdit formu z předchozího utkání. A jak se budou Draci na atraktivní zápas připravovat? „Připravíme se na něj úplně stejně, jako na každý jiný tým. Rozhodně ale budeme chtít navázat na zápas s Litoměřicemi. Upřímně se na derby s Prostějovem moc těším,“ netajil se Šimon Jelínek, který v uplynulé sezóně oblékal právě dres prostějovských Jestřábů. A na otázku, zda proběhne s bývalými spoluhráči nějaké hecování, s úsměvem odpověděl: „Možná si s kluky napíšeme, ale do té doby, než odbije šedesátá minuta a konec zápasu, tak to na žádnou větší hecovačku nevidím.“