Státní svátek ve znamení hokeje! Draci přivítají na domácím ledě Litoměřice

Státní svátek ve znamení hokeje! Draci přivítají na domácím ledě Litoměřice

Vanessa Vařeková, úterý 27.9.2022
Šumperští hokejisté mají za sebou další nezdar. Tentokrát nedokázali ukončit domácí neporazitelnost Třebíče, které podlehli 1:3, přestože byli po většinu zápasu rovnocenným soupeřem. Stále se tak nachází na samém chvostu tabulky, ze kterého se ale budou chtít co nejdříve odlepit. Další příležitost se svěřencům Lukáše Majera naskytne ve středu 28. září, kdy na ledě šumperské ŠKODA arény přivítají HC Stadion Litoměřice. Kališníci rovněž poslední odehrané klání prohráli, můžeme se tak těšit na urputnou bitvu o každý bod. Šestý duel základní části startuje trochu netradičně v 17:00!
SKUPINA ČEZ

HC Stadion Litoměřice

V uplynulém ročníku Litoměřice suverénně ovládly základní část Chance ligy a jako jediné dokázaly překonat hranici 100 bodů. Z prvního místa tak automaticky postoupily přímo do čtvrtfinále play off. V této nadstavbové části kališníci narazili na prostějovské Jestřáby. Pro vítěze základní části mělo jít o jednoduchou záležitost, no opak se stal pravdou. Litoměřice s Prostějovem nečekaně padly. Ze čtyř utkání zvítězily jenom jednou, a to na postup bohužel nestačilo. Jestřábi se tak postarali o malou senzaci a jasně favorizované kališníky vyřadili už ve čtvrtfinále.

Po absolvování přípravného období mohla v týmu panovat spokojenost

Litoměřice si v přípravě na novou sezónu Chance ligy naordinovaly porci osmi přátelských zápasů. Celý tento kolotoč odstartovaly domácím soubojem s Kolínem, ve kterém bylo o drama postaráno. Úvodní přípravné klání totiž musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V této loterii byli nakonec úspěšnější domácí hokejisté. Následně čekaly svěřence Miroslava Přerosta tři venkovní utkání. Na ledě karlovarské Energie a pražské Slavie to Litoměřicím sice nevyšlo, chuť si ale spravily v Sokolově, nad kterým zvítězily 5:2. Od tohoto okamžiku už nezaváhaly ani jednou. Postupně si poradily na domácím ledě se Slavií, Sokolovem a Chomutovem. Přípravné období pak zakončily venkovním vítězstvím nad ústeckými Lvy.

Loni se Šumperku proti Litoměřicím doma dařilo. V posledním vzájemném souboji nadělili Draci kališníkům „bůra“. (Foto: Věra Václavková)

Venku jsou Litoměřice stoprocentní, doma je to zatím bída

Kališníci se po pěti odehraných kolech nachází na 7. místě se ziskem 7 bodů. Celkem překvapující je fakt, že všechny body, vyjma jednoho, získaly Litoměřice na venkovních kluzištích a ne právě doma, kde se jim v přípravě náramně dařilo. Tato bilance může být mírně alarmující pro šumperské Draky, kteří potřebují v následujícím domácím utkání za každou cenu bodovat. Když už jsme u těch statistik, kališníci jsou spolu s Kolínem momentálně nejproduktivnějším týmem celé Chance ligy. Na svém kontě mají už dvacet vstřelených gólů. Nicméně stejný počet branek mužstvo ze severu Čech rovněž obdrželo. Hůře na tom jsou už jen Draci, kteří inkasovali o jeden gól více. Slabší start tak letos zažívá Tomáš Král. Brankářská jednička Litoměřic nastoupila do všech pěti střetnutí. V dosavadním průběhu soutěže Král průměrně obdržel 3,84 branek na zápas a jeho úspěšnost zákroků se zastavila na 87,16 %.

Litoměřice mají hned pět zástupců v TOP 10 nejproduktivnějších hráčů Chance ligy

Kanadskému bodování Litoměřic vévodí Přemysl Svoboda (2+6). Jednadvacetiletý útočník, který už nasbíral i nějaké zkušenosti z extraligy, je s osmi body rovněž třetím nejproduktivnějším hráčem ligy. Od dva kanadské body méně pak má hned čtveřice kališníků, Lukáš Válek, Josef Slavíček, Jan Holý a Josef Jícha. Především dvacetiletý Josef Slavíček zažívá snový vstup do seniorského hokeje. Doposud totiž hrál výhradně mezi juniory. Nyní však má skvěle našlápnuto k objevu sezóny. Zda mu jeho parádní forma vydrží i nadále, napoví následující kola. Zmínit také musíme Jana Holého, který se tradičně řadí mezi nejlepší a nejproduktivnější obránce Chance ligy. A zatím to vypadá, že ani letošní sezóna nebude výjimkou. Holý s 6 body kraluje produktivitě obránců!

Lukáš Žálčík v obležení litoměřických hráčů. Dovede ve středu svůj tým k vítězství? (Foto: Věra Václavková)

Koho sledovat?

Tomáš Guman

Pětadvacetiletý rodák z Roudnice odehrál uplynulou sezónu v Porubě, kde se mu dařilo. V týmové produktivitě na tom byli lépe pouze dva hráči. Jeho specialitou byly rovněž samostatné nájezdy. Díky dobrým výkonům, které v Porubě pravidelně podával, si řekl o šanci o patro výš. Loňskou sezónu tak dohrál v dresu Vítkovic, se kterými se podíval i do extraligového play off. Laso z české nejvyšší hokejové soutěže ale pro následující ročník nedostal. Z rodinných důvodů se tak rozhodl vrátit blíže k domovu a kývl na nabídku Litoměřic, kde by měl patřit k lídrům mužstva.

Filip Kuťák

Návrat do Chance ligy ohlásil šestadvacetiletý odchovanec pardubického hokeje Filip Kuťák. Zkušený centr na sebe upozornil zejména v pražské Slavii, kde zažil průlomovou sezónu. Šumperští fanoušci si ho však mohou pamatovat ze sezóny předchozí, kdy krátce oblékl dres s Drakem na hrudi. V loňském ročníku hájil barvy Sokolova, odkud si ho na deset zápasů vytáhla extraligová Plzeň. Dalších dvacet klání pak přidal v dresu kladenských Rytířů, kde sezónu také dohrál.

Filip Kuťák odehrál v šumperském dresu pouze pár utkání, i přesto tu stopu zanechal. (Foto: Věra Václavková)

Informace pro hostující fanoušky

Pro hostující fanoušky je vstup povolen bez viditelných symbolů a příslušnosti ke klubu (dres, šály, čepice apod.) Vlivem rekonstrukce Škody arény a stavebních dispozic je sektor hostů zrušen. O tomto opatření byly všechny kluby a svaz informovány.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 28. září, 17:00

Místo utkání: ŠKODA Arena Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz