První zápas v novém roce za dva body

Tomáš Ostřanský, Jaroslav Svoboda, středa 8.1.2020
Draci do roku 2020 nevstoupili úplně ideálně. S Novým Jičínem lídr tabulky dokonce prohrával, když špatnou rozehrávku vystihl Lukáš Finsterle, jeden z bývalých hráčů Šumperka v týmu soupeře. Draci dokázali zanedlouho srovnat díky trefě Daniela Hrocha. V prostřední části šli domácí do vedení díky zásahu Jana Milfaita, na začátku třetí třetiny zvyšoval na rozdíl dvou branek Jakub Řezáč. Ďáblové však nechtěli prodat kůži lacino. Nejprve snižoval Lukáš Králík a o nerozhodném výsledku po základní části rozhodl Daniel Plitko. Zápas, který z VIP balkonu sledoval reprezentační trenér Miloš Říha, tak šel do prodloužení. Po necelých dvou minutách jej ukončil Adam Kofroň a druhý bonusový bod tak zůstává doma.
30.kolo středa 8.1.2020
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
4:3p
(1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Hroch (Gewiese, Spratek), 28. Milfait (Gewiese), 42. Řezáč (Gewiese), 62. Kofroň (Spratek, Gewiese) – 9. Finsterle, 48. Králík (Macuh, Krutil), 49. Plitko (Macuh, Palička). Rozhodčí: Šudoma – Rychlý, Pospíšil. Vyloučení: 6:11, navíc Králík (NJI) 10 minut VRAZ. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1090. Střely na branku: 59:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Wanecki – Drtil, Sedlák, Kabelka, Gewiese, Haloda, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Antonov, Pokorný – Horký, Muller, Scheuter – Urban
Šimonů – Metelka, Hruška, Tomeček, Rufer, Váňa, Kobylík, Krutil – Lehečka, Štefka, Hilšer, Finsterle, Kafka, Krupa, Macuh, Palička, Irgl, Plitko, Králík

Draci vstupovali do mistrovského utkání po delší zápasové pauze a jak přiznal kouč Martin Janeček, nervozní průběh utkání ze strany svého týmu trochu čekal. Draci se sice dostávali do gólových pozic, ale v nich často nedokázali přesně zakončit.

Vstup do utkání ale špatný nebyl. Šumperští hokejisté získávali herní převahu, dostávali se do zakončení, ale právě v koncovce měli potíže. A časem soupeř zpevnil defenzívu. A co víc, v deváté minutě využil ojedinělou akci Nového Jičína LUKÁŠ FINSTERLE. Z vedení se Ďáblové, naštěstí, neradovali dlouho. Do útočného pásma zavezl kotouč Spratek, předal kolmou přihrávkou na Gewieseho. Ten si puk dlouho nenechal, naopak ho poslal přímo na DANIELA HROCHA, který srovnal.

Na začátku druhé třetiny měl na holi obrovskou šanci Vachutka, ale v bekhendovém zakončení minul. Tentýž hráč pak ve 25. minutě zbytečně oplácel, o chvíli později musel na trestnou i Kabelka a Šumperk hrál krátce ve třech proti pěti. Těžkou situaci ustál a naopak po jejím konci šel do vedení. Gewiese tentokrát namazal JANU MILFAITOVI, jehož rána zaplula do horního růžku branky. Do konce třetiny měly oba týmy ještě několik šancí, ale ke změně skóre již nedošlo.

Až na konci druhé minuty třetí třetiny opět nabíjel Petr Gewiese, jeho třetí gólovou asistenci v utkání tentokrát přetavil v gól obránce JAKUB ŘEZÁČ, jehož bomba zasvištěla k tyči novojičínské branky. Šumperk vedl o dva góly a zdálo se, že má utkání ve své režii. Jenže vzápětí nevyužil přesilovku a pak přišly dva rychlé údery hostů. Nejprve se prosadil díky svému důrazu na brankovišti LUKÁŠ KRÁLÍK, na gól nedávno šumperského útočníka navázal o minutu později DANIEL PLITKO. Spratek se sice po dalším závaru snažil odhodit puk z brankoviště pryč, ale smolně jej poslal přímo k hostujícímu útočníkovi, jehož zakončení bylo přesné.

V dalších minutách se vzhledem k dramatickému vývoji zápasu samotný duel i vyhrotil do několika vyloučení, Draci dokonce hráli i takřka plné dvě minuty přesilovku pěti proti třem. Ale přemíra snahy byla tentokráte značně k obtíži a hosté se ubránili bez větších problémů. Paradoxně pak zahrozil Šumperk v oslabení, kdy se Milfait dostal před brankáře Šimonů, toho ale nepřekonal. Když pak z brejku netrefil ani Spratek a domácí ještě nevyužili pár dalších závarů před brankou soupeře, duel směroval do prodloužení.

To netrvalo ani dvě minuty. Trio Gewiese - Spratek - Kofroň nádhernou souhrou rozebralo soupeře a ADAM KOFROŇ vítěznou brankou zajistil Drakům druhý bod z dramatického duelu.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Sice jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale to se snoubilo s věcmi, které do našeho výkonu nepatří. Pokud chceme v soutěži dominovat, být připraveni na konec sezóny, tak je třeba, aby se nás tyto nešvary netýkaly. Věřím, že jsme dost vyspělý tým na to, abychom si tyto věci uvědomili a pokračovali v hokeji, který umíme.