První vystoupení Draků v novém roce zahájí úvodním buly národní trenér Miloš Říha

První vystoupení Draků v novém roce zahájí úvodním buly národní trenér Miloš Říha

Jaroslav Svoboda, úterý 7.1.2020
Jako nejlepší tým celé 2. ligy vstupovali šumperští hokejisté do kalendářního roku 2020. Po prvním hracím dnů v novém roce jej sice bodově dotáhl lídr skupiny Sever z Vrchlabí, ale nic to nemění na skvělé výchozí pozici Draků v rozjetém ročníku. Pronásledovatel z Havlíčkova Brodu totiž v minulém kole padnul s Valašským Meziříčím a náskok šumperského celku na druhý tým tabulky i nadále činí propastných 18 bodů. V následujícím soutěžním zápase pak svěřenci Martina Janečka přivítají na svém ledě hokejisty Nového Jičína, aktuálně sedmý tým ligové tabulky. Ten i na ledě favorita musí bojovat o jakýkoliv bodový zisk, na postup do playoff momentálně ztrácí čtyři body. A jakákoliv další ztráta na šesté místo by se s blížícím závěrem základní části mohla stát osudnou. Utkání se odehraje ve středu 8. ledna od 18:00 ve ŠKODA Aréně. Zápas navštíví vzácný host, a to aktuální kouč reprezentačního "A" mužstva České republiky, pan Miloš Říha starší. Ten před samotným duelem také vhodí čestné buly.

Konec volna. Definitivně je za námi vánoční a novoroční odpočinek, byť ho vyplnilo i vložené utkání se Žďárem nad Sázavou. Draci se vrací dfo ligového kolotoče a v úvodním kompletním týdnu roku 2020 je čekají hned dva domácí zápasy. Ten první odehrají již ve středu 8. ledna od 18:00 s výběrem Nového Jičína.

S tímto soupeřem mají v aktuálním ročníku šumperští hokejisté stoprocentní bilanci s výborným skóre 21:5. Navázat na ni budou chtít samozřejmě i v domácím prostředí. Navíc Daniel Vachutka a Tomáš Drtil měli možnost udržet si herní pohodu i v utkáních vyšší soutěže, což se jim podařilo na výbornou. Ve službách Prostějova totiž v nedávném duelu s Benátkami oba skórovali, obránce Drtil dokonce dvakrát. Další gól dal Žálčík a dá se tedy říci, že vítězství hanáckého týmu zrežírovali šumperští odchovanci. Nejproduktivnější hráč 2. ligy Východ Daniel Vachutka má letos za Prostějov bilanci pěti kanadských bodů ve čtyřech zápasech.

Teď je však potřeba se vrátit do šumperských služeb. Draci bodovali v posledních šesti utkáních v řadě, na domácím ledě pak vyšli bodově naprázdnou jen jedinkrát, v polovině října proti Žďáru nad Sázavou. I Nový Jičín má aktuální bilanci zápasů venku poměrně slušnou, byť dva poslední duely prohrál (3:7 v Opavě, která je nejlepším týmem soutěže v domácím prostředí, a 0:4 ve Žďáru nad Sázavou), předtím dokázal v Moravských Budějovicích a dokonce i ve Valašském Meziříčí.

Výsledky Ďáblů jsou v rámci ročníku značně neurovnané. Sérii duelů, ve kterých jsou Novojičínští schopni porazit kohokoliv, pak vystřídá několik proher. Aktuálně má tým bilanci tří proher v řadě. Soupeře navíc v aktuálním ročníku trápí hra v přesilovkách, krom toho, že je třetí nejhorší v celé skupině (s úspěšností využití necelých 17 procent), tak hned sedm branek Nový Jičín při vlastní početní výhodě inkasoval. Což je zase druhý nejhorší počin v soutěži.

I tak Draky nečeká lehký soupeř. Hosté se mohou opřít o výkony Lukáše Králíka, Lukáše Finsterleho, Slovince Roka Macuha či Dominika Kafky. Nejvytěžovanějšími brankáři jsou Matěj Loubal a Daniel Šimonů.

Samotnému utkání bude předcházet slavnostní moment, zápas poctí svou návštěvou zkušený trenér Miloš Říha st., současný lodivod národního mužstva pak vhodí i čestné buly před zahájením duelu. Ten začne ve středu 8. ledna od 18:00 na šumperském zimním stadionu.

INFORMACE O UTKÁNÍ

DRACI PARS ŠUMPERK - HK NOVÝ JIČÍN
datum: 8. ledna 2020 v 18:00
rozhodčí: Ondřej Šudoma - Pavel Rychlý, Marek Pospíšil
ŠKODA Aréna Šumperk

vstupenky: 70 Kč
textový online přenos: www.onlajny.com