Šumperku vypomůže extraligový brankář Dolejš, vrací se nadějný bek

Šumperku vypomůže extraligový brankář Dolejš, vrací se nadějný bek

Dominik Mihailescu, FOTO: Jan Pavlíček, sobota 9.10.2021
Šumperské hokejisty před sobotním zápasem s Ústí nad Labem posílí z partnerských Vítkovic dva hokejisté. V kádru Draků se nově objeví spolehlivý extraligový brankář Daniel Dolejš. Do obrany se pak vrací talentovaný Tomáš Machů, který v loňské sezóně dres Šumperka oblékal. Oba hráči míří na sever Moravy v rámci střídavých startů.

Daniel Dolejš patří mezi dlouholeté gólmany ostravských Vítkovic. Sedmadvacetiletý brankář působí v dresu Ridery již od roku 2013. V loňské sezóně naskočil do jednadvaceti zápasů v základní části. V nich si připsal úspěšnost 91,7 % s průměrem 2,56 branek na zápas. Nejvíc na sebe upozornil v play-off, kde Vítkovicím držel naděje k vyřazení brněnské Komety. Nakonec však jeho celek padl.

Další posilou je obránce Tomáš Machů. Ten se v loňském ročníku prezentoval slibně v šumperském trikotu. I tyto výkony mu pomohly k senzačnímu draftu. Hráče si vybral celek New York Islanders jako 221. výběr (7. kolo). Loni odehrál za Draky 13 duelů, kde si připsal dva body za dvě branky.

Tomáš Machů zažil v Šumperku pouze prázdné tribuny. Jak se mu bude hrát před plným hledištěm? (Foto: Věra Václavková).

„Jedná se především o rozšíření kádru do sezóny, která bude dlouhá. Chceme, aby si tu oba hráči zvykli na tým a prostředí, v případě, že bychom je v sezóně potřebovali využít,“ řekl k novým hráčům na soupisce kouč Martin Janeček.

Oba hráči budou trenérům k dispozici už v sobotním zápase proti Ústí nad Labem. Machů s Dolejšem přichází do Šumperka díky spolupráci s partnerským týmem HC VÍTKOVICE RIDERA.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
DRACI PARS ŠUMPERK