Další náročná cesta povede na sever Čech, šumperské Draky prověří Ústí nad Labem

Další náročná cesta povede na sever Čech, šumperské Draky prověří Ústí nad Labem

Vanessa Vařeková, pátek 8.10.2021
Šumperští hokejisté mají za sebou druhé krajské derby na domácím ledě, kterému nechybělo téměř nic. Za fantastické podpory fanoušků obou týmů byl k vidění akční hokej plný zvratů. Po skončení druhé třetiny to vypadlo, že všechny body odveze soupeř z Prostějova. Jenomže Draci to nezabalili a dokázali vyrovnat. Chvílemi to vypadalo, že utkání dokonce otočí ve svůj prospěch. Nakonec však tento atraktivní souboj musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli šikovnější hosté. Draci si tak do tabulky připsali pouze bod, i ten se ale počítá. V dalším kole se vydají opět na dalekou cestu, tentokrát to bude na sever Čech. O zisk dalších bodů svedou souboj s Ústím nad Labem. Zápas startuje v sobotu 9. října v 16:00.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan v loňském netradičním ročníku obsadil po základní části 12. příčku. Stal se tak posledním postupujícím mužstvem do předkola play off a nechal za sebou týmy, jako je Havířov nebo Frýdek-Místek. V předkole se Ústí snažilo vzdorovat silnému Vsetínu. A právě na Lapači to domácímu celku vůbec neulehčilo. Hned úvodní utkání musely rozhodnout nájezdy, ve kterých byl úspěšnější valašský celek. Druhý vzájemný souboj dokonce překvapivě ovládl Slovan těsným výsledkem 2:1. Na ústeckém ledě ale Vsetín potvrdil roli favorita a ovládl oba zápasy. Konečný stav série 3:1 dopadl tedy lépe pro Valachy, kteří Slovanu definitivně zavřeli bránu do čtvrtfinále. Kostra týmu zůstala i pro nadcházející sezonu téměř totožná, Ústí navíc přivedlo zajímavé posily. Přesto to letos nebude mít jednoduché, přece jenom spadnout může až pět celků.

Rozpačité výkony Slovanu v úvodu soutěže

Ústí vstoupilo do nové sezony dvěma porážkami. První prohra s Třebíčí se dala očekávat vzhledem k síle soupeře. Další prohra se Sokolovem už byla trochu překvapivá. Nicméně Slovan se po těchto nevydařených zápasech vzchopil a následující tři utkání vyhrál. Nejprve si poradil na ledě Prostějova 3:0, následně zdolal v domácím prostředí Havířov. V šestém kole zamířil do Frýdku-Místku, kde byli fanoušci svědky vyrovnaného souboje. O zisku bodů muselo rozhodnout až prodloužení. Dva body nakonec získalo Ústí nad Labem. Vítěznou šňůru přerušily Benátky nad Jizerou, které nebyly zrovna v roli favorita, ale Ústí s přehledem porazily 4:1. Poslední odehraný duel proběhl na ledě kolínských Kozlů. Opět bylo favorizováno spíše Ústí, nicméně byl to právě Kolín, jenž slavil jasnou výhru 5:1. Ústí nad Labem má na svém kontě zatím osm bodů a s tímto ziskem aktuálně drží 12. místo. Jenomže hned v závěsu je se stejným ziskem bodů Kolín a Frýdek-Místek. Slovan tak rozhodně má co napravovat. Každé další zaváhání může mužstvo ze severu Čech hodně bolet.

Petr Hamalčík odchytal poslední vzájemné utkání na šumperském ledě. Zápas skončil vítězstvím Draků. Které mužstvo se bude radovat zítra? (Foto: Věra Václavková).

Nová brankářská naděje?

Loni zažil průlomovou sezonu. Přechytal i zkušeného veterána Marka Schwarze a stal se jedničkou Slovanu. Řeč je o teprve jednadvacetiletém talentovaném Petru Hamalčíkovi. Hamalčík patřil v uplynulém ročníku ke statisticky nejlepším gólmanům Chance ligy. V základní části měl úspěšnost zákroků úctyhodných 91,23 % a průměrně obdržel 2,69 gólů na zápas. Letos zasáhl do šesti zápasů a jeho úspěšnost zákroků se zatím zastavila na 90,20 %. Jedno utkání má na svém kontě zkušenější parťák Hamalčíka, Lukáš Cikánek. Cikánek strávil téměř celou dosavadní kariéru na Kladně. Po neúspěšné kladenské sezoně 2019/2020, byl nechtěný, a tak zamířil do kraje. Jenomže díky covidu nestihl odchytat ani jedno utkání. Nyní je zase zpět a připraven dostat se do formy.

Zvučné posily v defenzivě

Ústí nad Labem přivedlo do svých obranných řad zajímavé posily. Jednou z nich je loňský kapitán Trhačů z Kadaně, Jakub Trefný. V Kadani patřil mezi nejdůležitější hráče, kromě skvělého bránění přispíval týmu i svojí produktivitou. Předpokládá se, že i v Ústí bude patřit mezi základní stavební pilíře obrany. Další parádní posilou je příchod jednoho z největších tvrďáků Chance ligy, Petra Přindiše, který již v minulosti v Ústí působil. Poslední čtyři sezony strávil v Sokolově, kde patřil k nejoblíbenějším hráčům. Na severu Čech pokračuje zkušený veterán Jiří Drtina, jenž loni patřil ke stabilním oporám Slovanu. V novém ročníku Chance ligy se mu zatím daří. V sedmi zápasech si připsal 5 kanadských bodů za jednu branku a čtyři asistence a momentálně je neproduktivnějším ústeckým bekem. Dalším zkušeným obráncem pokračujícím v ústeckém dresu je Vladimír Brož. Před začátkem sezóny přišel z Havířova do Ústí na hostování Richard Záruba. Záruba v uplynulém ročníku hájil barvy Šumperku. V ústeckém dresu ale zatím odehrál pouze dvě utkání, na svoji příležitost tak stále čeká.

Stabilní opora ústeckého celku Jiří Drtina vstoupil do nové sezony pravou nohou. Na svém kontě má už 5 kanadských bodů (Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz).

V útoku řádí první formace s Trávníčkem, Vrdlovcem a Davidem Tůmou

Soupeři by si měli dát pozor především na nebezpečnou první lajnu. Veterán Michal Trávníček ve svých letech stále dokazuje, jak skvělý hokejista je. Útočník s bohatými extraligovými zkušenostmi aktuálně vede produktivitu Ústí nad Labem. Za sedm utkání stihl nasbírat 7 kanadských bodů za tři góly a čtyři asistence. Centrem této formace je šikovný tvůrce hry Daniel Vrdlovec, který stále zůstává v paměti šumperských fanoušků, jakožto oblíbený nájezdový mág. Tuto dvojici doplňuje staronový přírůstek Slovanu, David Tůma, jenž naposled působil v Sokolově. Všichni tři útočníci si na ledě skvěle rozumí. V dresu Ústí nad Labem můžeme sledovat dalšího bývalého hráče Draků, Jana Milfaita. Milfait svojí hrou dominoval především ve druhé lize, o patro výš se zatím spíše hledá. Nicméně šikovnost a dravost mu rozhodně nechybí. Slovanu také vypomáhá útočník kladenských Rytířů Vítězslav Bílek, který drží prvoligový rekord v počtu branek vstřelených za jednu základní část. Poslední změna v kádru byla oznámena v těchto dnech. Ústí nad Labem se muselo rozloučit s útočníkem Jiřím Severou, jenž se po vzájemné dohodě přesouvá na hostování do Havířova.

Daniel Vrdlovec je výjimečným tvůrcem hry. Jeho legendární nájezdy si pamatuje leckterý šumperský fanoušek (Foto: Věra Václavková).

Sestavy z posledního utkání

Ústí nad Labem: Hamalčík – Drtina, Havránek, Přindiš, Weinhold, Trefný, Brož, Chalupa, Kulhánek – Trávníček, Vrdlovec, D. Tůma – V. Bílek, Milfait, M. Tůma – Š. Bláha, O. Bláha, Ouřada – Čermák, Grim.

Šumperk: Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Březák, Dudycha, Řezáč – Žálčík, D. Kindl, Vildumetz – Bernovský, Macuh, Šilhavý – P. Kratochvíl, Kohút, A. Furch – Scheuter, Spratek, Antoníček – J. Horký.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 9. října, 16:00

Místo utkání: Zimní stadion Ústí nad Labem

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
DRACI PARS ŠUMPERK