Zasloužená výhra hostí

Zasloužená výhra hostí

Petr Matěj, Daniel Koller, Daniel Koller, sobota 10.11.2007
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté jdou stále od prohry k prohře. ani v dalším utkání, kdy Draci hostili na svém ledě Chomutov, se domácí příznivci nedočkali vítězství. Chomutov se dostal hned v úvodu do vedení, Šumperk dokázal díky Anotovičovi srovnat, poté ještě Kovář upravil stav zápasu na 2:2, ovšem hosté dvěma slepenými góly rozhodli o výsledku utkání. za domácí navíc neproměnil trestné střílení Piluša. Komentář připravujeme.
20.kolo sobota 10.11.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - Piráti Chomutov
DRACI PARS ŠUMPERK - Piráti Chomutov
2:4
(1:1, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Antonovič (Špelda, Galvas), 24. Kovář (Kloz) - 2. Jeslínek (Havlůj, Šíp), 23. Boušek (Charousek), 32. Boušek (Charousek, Hašek), 33. Havlůj (Jeslínek). Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Hylák - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Hajas, Šindler, Kaltenbock - P. Horčička, Meluzín, Bařica - Kovář, Piluša, Ambruz - Antonovič, Matějka, Brunec - Ohnutek, Stejskal, Lazorišák
L. Horčička - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Kolda, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Heinisch, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek

Komentář k zápasu

Hned na začátku první třetiny v druhé minutě se z gólu radovali Chomutovští, kdy po střele Havlůje doráží za Hylákovy záda Michal Jeslínek - 0:1. I domácí vyzkoušeli pozornost chomutovské jedničky Horčičky, ale ten byl připraven a se střelou Ambruze neměl problém. V páté minutě si šel za katr sednout hráč hostí – Josef Révay za napadení. V přesilové hře ohrozil branku hostí Sloboda střelou od modré, ale Horčička byl na místě včas. V osmé minutě vyloučen domácí Matějka a nabídl tak hostům přesilovou hru 5 na 4. Chomutovští ale nedokázali Hyláka překonat, díky dobře bránícím hráčům Šumperka. V jedenácté minutě netrefil domácí Ambruz po přesné přihrávce odkrytou branku. V čase 10:50 se do úniku dostal Radim Antonovič, který překonal Horčičku a srovnal tak stav utkání na 1:1. V patnácté minutě zachraňuje Hyláka branková konstrukce, kdy Mikšovic trefuje tyčku šumperské branky. Šumperk si ke konci třetiny zahrál opět v oslabení, ale náporu hostí odolal. Ve dvacáté minutě jel sám na chomutovskou branku Brunec, ale proměnit nedokázal a tak stav zůstal po první třetině vyrovnaný – 1:1.

Ze začátku druhé části hry byli aktivnější domácí, ale z gólu se radovali opět hosté. Po Charouskově přihrávce protlačil kotouč za záda Hyláka Ladislav Boušek a poslal svůj tým opět do vedení - 1:2. Ve 24. minutě nabídl domácím přesilovou hru Havlůj, kteří ji zužitkovali hned z první střely. Po střele Kloze dorazil do odkryté branky Robin Kovář a začalo se hrát opět znovu - 2:2. Hra se přesunula do středního pásma ledové plochy. Šumperští se dostali opět před Horčičku, nyní ale nedal domácím šanci a všechny střeli zlikvidoval. V čase 31:24 se do vedení dostal opět chomutovský tým. Po přihrávce Charouska tvrdou střelou vymetl pavučinu Hylákovy branky Ladislav Boušek - 2:3. Na další branku se nemuselo čekat dlouho, minutu a pět sekund poté se trefil další chomutovský hráč. Po přihrávce Jeslínka překonal Hyláka Aleš Havlůj a upravil skóre zápasu na 2:4. Po těchto dvou rychlých gólech si trenér domácího týmu vyžádal oddechový čas. Ve 35. minutě jsou po sobě vyloučeni Havlůj s Koldou a Šumperk si zahrál přesilovku 5 na 3, kterou ale nevyužili. Hra se opět přelévala ze strany na stranu, ale bez větších šancí na obou stranách. 42 sekund před koncem vyloučen domácí Kloz za hákování a Šumperk tak začne třetí třetinu ve čtyřech.

Třetí třetina začala v duchu vyloučení. Byli vyloučeni čtyři hráči v průběhu dvou minut, ale ani jeden z týmů nedokázal výhody využít. Šumperští bez úspěchu atakují chomutovskou branku. V čase 47:08 vyloučen chomutovský bek Josef Révay za hákování a bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujmul Piluša, ale díky dobrým reflexům gólmana hostí neskončilo brankou. Následovala další série vyloučení respektive přesilových her, které ani jeden z týmů nedokázal proměnit v gólový úspěch. Třetina se v klidu dohrává za světla pochodní šumperských fanoušků a Chomutov potvrdil roli favorita a zvítězil 2:4.