Do Šumperka přijede další velikán - Chomutov!

Do Šumperka přijede další velikán - Chomutov!

Petr Matěj, pátek 9.11.2007
Š u m p e r k - Oko šumperského diváka by si nemělo nevšimnout další velice zajímavé nabídky, která se bude na Zimním stadionu v Šumperku servírovat v sobotním podvečeru. Domácí Draci totiž změří síly s dalším favoritem první ligy, který na šumperský led přijede z Chomutova. Spolu s hráči hostí se do Šumperka chystá také početná skupina fanoušků ze severu Čech, která má se šumperskými příznivci přátelské vazby již několik let. Poprvé se Šumperk s Chomutovem utkal v roce 1997 (v play-off druhé ligy), sobotní utkání bude tedy trochu výročním, kdy uběhne od prvního vzájemného střetnutí 10 let.

Hokejisté Chomutova zatím letošní sezonu zvládají na jedničku. V tabulce západní skupiny jim patří druhé místo s pouhou jednobodovou ztrátou na Mladou Boleslav. KLH poznal hořkost porážky naposledy v 11. kole, kdy doma prohrál právě s lídrem této skupiny. V sobotu 10. listopadu, kdy se utkání Draků s Chomutovem uskuteční, uběhne právě jeden měsíc od této poslední prohry favorita sobotního utkání. Všichni šumperští fanoušci i přes to doufají, že toto "výročí" se stane Chomutovu osudným. Nutno však uznat, že jakýkoliv bodový zápis by byl pro Šumperk úspěchem.

Průřez kádrem Chomutova

Do branky se v Šumperku pravděpodobně postaví jasná jednička Chomutova - Luboš Horčička. Tento zkušený brankář se dostal pod dvě inkasované branky na zápas a jeho úspěšnost se pohybuje jen těsně pod 96 %. V obranných řadách týmu řádí zkušený Martin Ťupa, který je se 13 body nejúspěšnějším zadákem týmu, ačkoliv je mu už 36 let. Dále nesmíme opomenout hráče jako jsou Révay, Bombic či Trefný. V útoku má Chomutov ohromnou sílu. Kanadskému bodování týmu vévodí s 23 body Milan Kostourek, o 8 bodů méně zaznamenal Petr Polodna. Jen namátkou se zmíníme o Petru Jírovi, Michalu Jeslínkovi, Jaroslavu Haškovi či Stanislavu Mikšovicovi.

Odkazy

Oficiální stránky soupeře: www.klhchomutov.cz

Online přenos

Pro všechny fanoušky, kteří si trestuhodně nechají nebo musí nechat ujít sobotní duel Draků s Chomutovem, je připraven tradiční online přenos. Naleznete jej zde. Leč nejlepším řešením sobotního podvečera je návštěva zimního stadiónu. Pojďme pomoci povzbudit Draky v boji s jedním z favoritů soutěže a podpořme náš tým v náročném klání 1. ligy.

Zbývající program kola

HC Olomouc - HC VCES Hradec Králové
HC Kometa Group - HC Rebel Havlíčkův Brod
HK Jestřábi Prostějov - SK Kadaň
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Berounští Medvědi
HC Sareza Ostrava - SK HC Most
HC Havířov Panthers - HC Vrchlabí
HC Dukla Jihlava - BK Mladá Boleslav