Výhra v Novém Jičíně drží Draky na čele ligové tabulky

Jaroslav Svoboda, , středa 28.11.2018
Šumperští hokejisté se po domácím dvojutkání představili zase na půdě soupeře. V Novém Jičíně šli třikrát do vedení, třetí odskočení z nerozhodného stavu již bylo definitivní. To se totiž kapitán Petr Gewiese trefil v prodloužení a duel ukončil. Svěřenci Jozefa Zavadila získali na půdě soupeře dva body a udrželi tak právě Nový Jičín v tabulce pod sebou.
21.kolo středa 28.11.2018
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3p
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Chvostek (Tomeček), 39. Zedník (Slovák, Hrachovský) – 13. Králík (Gewiese, Ďurač), 38. Pokorný (Antonov, Romančík), 61. Gewiese. Rozhodčí: Cabák - Vengřín, Hranoš. Vyloučení: 3:2, navíc Hrachovský (NJI) 10 minut os. trest nesportovní chování. Využití: 0:1. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Hlaváč – Adamík, Hruška, Hrachovský, Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Palička, Krupa, Macháček, Málek, Lehečka, Chvostek, Poruba, Zedník, Vaňo, Sonnek, Slovák, Irgl
O. Haloda – Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák, Blecha – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Čuřík, Ostřanský

Petr Macháček (Nový Jičín): Od začátku bylo vidět , že oba týmy mají své úkoly a stanovené cíle po šedesáti minutách . I přes to se hrál velmi svižný a atraktivní hokej, který se divákům musel líbit. Z naší strany bylo důležité srovnání stavu před koncem druhé třetiny na 2 : 2. Oba týmy se ve třetí třetině ještě deset minut snažili strhnout vedení na svou stranu, pak ale už převládla spokojenost s remízou a utkání šlo do prodloužení. V něm jsme vyrobili hrubou chybu na útočné modré čáře a hosté to hned potrestali a brali bod navíc. Čekají nás i nadále těžká utkání a my chceme v každém z nich bodovat. Pokud budeme i nadále mít takový přístup k utkání jako proti Šumperku , tak body určitě budeme získávat