Draci jedou hájit první místo do Nového Jičína

Draci jedou hájit první místo do Nového Jičína

Tomáš Ostřanský, středa 28.11.2018
Přímý souboj o první místo tabulky svedou ve středečním utkání Draci proti Ďáblům. Šumperští hokejisté se již letos v Novém Jičíně představili, ovšem na tohle utkání nejspíš vzpomínat nebudou. Draci tehdy rychle vedli, ale domácím se podařilo utkání třemi brankami otočit a závěrečná korekce na prohře 2:3 z pohledu Šumperku nic neměnila. Jak se dnes modrožlutým povede? Sledujte na www.onlajny.com od 18:00 hodin.

Ani dnes do utkání nezasáhne Dmitrij Vorobjev, na jehož návrat z Ruska trenéři netrpělivě čekají. Administrativu bohužel příliš nezajímají strasti hokejových klubů, které čekají na své leckdy klíčové hráče. Své o tom již vědí také ve Vsetíně, kteří z podobných důvodů prozatím přišli o Mitche Theoreta, který se musel vrátit do Kanady. Podle slov Jozefa Zavadila potom prakticky nelze počítat s návratem obránce Nikolaje Tolokonnikova a klub tak stále řeší doplnění kádru o jednoho defenzivního hráče. Do Nového Jičína dnes s týmem rovněž odjede Vojtěch Krejčiřík, který by se v sestavě Draků snad mohl začít objevovat pravidelně.

Ďáblové jedou na vítězné vlně. V předminulém kole sice padli v Kopřivnici, v kontextu posledních výsledků je to však pouze pověstná výjimka, která potvrzuje pravidlo. Zejména v domácích zápasech jsou hráči Jičína velice silní. Body totiž na svém ledě ztratili pouze v prvním utkání sezóny proti Valašskému Meziříčí. Bodově Ďábly táhne Jakub Lehečka a Jan Poruba, shodně s 18 kanadskými body. Nejlepším střelcem týmu je potom Jiří Slovák s jedenácti zásahy.