Vítěznou sérii Draků zastavili hokejisté Havlíčkova Brodu

Jaroslav Svoboda, sobota 30.11.2019
Vítězná jízda Draků je u konce, po deseti výhrách přichází bezbodové utkání v Havlíčkově Brodu. Na ledě druhého celku tabulky měl sice Šumperk jasnou střeleckou převahu, v poslední třetině dokonce v poměru 17:6, ale na vítězství nedosáhl. Naopak domácí prokázali větší touhu po vítězství a poprvé v letošní sezóně tak získali skalp lídra skupiny Východ. Diváky v Kotlině bavil výborný hokej plný rychlých akcí, i přes prohru předvedli šumperští hokejisté velmi dobrý výkon. Tentokrát však na výhru jednoduše nestačil. I tak zůstávají Draci na čele tabulky s náskokem deseti bodů.
22.kolo sobota 30.11.2019
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(3:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Semrád (Ludvík, Kadlec), 8. Třetina (Přidal, Kadlec), 18. Třetina (Přidal, Semrád), 31. Juráň (Vala, Matušík) - 11. Milfait (Drtil, Vachutka), 15. Milfait (Drtil, Sedlák), 58. Gewiese. Rozhodčí: Maťašovský - Musil, Vašíček. Vyloučení: 6:4, navíc Matušík (HBR) 10 minut os. trest nesportovní chování a Vala (HBR) 10 minut os. trest nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 758. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.
Holík – Nepokoj, Semrád, Pospíchal, Vala, Kliment, Benák – Kadlec, Třetina, Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek – Kuchta, Cachnín, Ludvík – Pejchal
Wanecki – Drtil, Sedlák, Gewiese, Kabelka, Haloda, Řezáč, Plhal - Jaroš, Milfait, Vachutka - Kofroň, Spratek, Pokorný - Krejčiřík, Antonov, Hroch - Horký, Müller, Scheuter - Urban

Až poslední listopadové utkání roku 2019 přineslo šumperským hokejistům hořkost porážky. Do té doby během jedenáctého měsíce v roce získal Šumperk plný počet bodů, a to i přesto, že drtivou většinu zápasů odehrál venku. Na druhý tým tabulky však nestačil.

Domácí se záhy dostali do vedení, dokonce ve vlastním oslabení, když se prosadil obránce TOMÁŠ SEMRÁD. O minutu a půl později pak domácí příznivci slavili druhou trefu, o kterou se postaral MIROSLAV TŘETINA, jehož ukrytou střelu Wanecki zaregistroval pozdě. Naštěstí netrvalo dlouho a Draci kontrovali. Udeřila první formace, na konci akce stál havlíčkobrodský odchovanec v šumperských službách JAN MILFAIT. A v patnácté minutě divokého utkání bylo vyrovnáno. Tentokrát se trefil DANIEL HROCH.

I přesto končila úvodní třetina vítězstvím domácího celku. O rozdílovou branku se v 18. minutě během přesilové hry postaral zkušený kapitán týmu MIROSLAV TŘETINA. V dalším průběhu utkání však, i přes výbornou hokejovou podívanou z obou stran, moc branek nepadalo. Ta klíčová však přišla chvíli po polovině zápasu. Domácí hráli další početní výhodu a opět ji využili. Tentokrát překonal šumperského brankáře MARCEL JURÁŇ.

Byl to však Šumperk, kdo v závěru více hrozil. Sedmnáct střel v poslední třetině však, oproti pouhým šesti v podání hráčů Brodu, na víc než korekci stavu nestačilo. Navíc snížení na rozdíl jediné branky přišlo až v závěru zápasu, v 58. minutě využil přesilovku šumperský kapitán PETR GEWIESE. Draci ještě zkoušeli srovnat, vsadili i na hru bez brankáře, ale čtvrtou trefu nepřidali.

Šumperk tak podruhé v sezóně prohrál, tentokrát v Havlíčkově Brodu. Zůstává však s náskokem solidních deseti bodů, a to právě na svého přemožitele, první v tabulce.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Soupeře jsme nepodcenili, ale Brod měl lepší koncentraci v úvodu utkání. S tím jsme se ale poprali a skóre srovnali. Potom to byl oboustranně výborný rychlý hokej. Jen domácí si body zasloužili za větší hlad po gólech. Z prohry je třeba si vzít ponaučení, ale není potřeba se jí nějak víc zabývat. Hrajeme výborně a je třeba sebevědomě ve výkonech pokračovat.