Úleva! Šumperk prolomil nepříznivou sérii a v divoké přestřelce přetlačil Havlíčkův Brod

Úleva! Šumperk prolomil nepříznivou sérii a v divoké přestřelce přetlačil Havlíčkův Brod

Vanessa Vařeková, Ladislav Vácha, sobota 11.11.2023
Kdo si dnes našel cestu do ŠKODA arény, ten nemohl litovat. Souboji Draků s Bruslaři totiž nechybělo vůbec nic. Divoká přestřelka, bitka či nervydrásající závěr lahodil oku nejednomu hokejovému nadšenci. Šumperští hokejisté v průběhu hry dvakrát vedli, jenomže Havlíčkův Brod pokaždé srovnal krok. O osudu tohoto souboje tak musel rozhodnout až samotný závěr, v němž Draci sebrali všechny zbytky sil a dvěma góly vybojovali vítězství 6:4 a důležité tři body k tomu. Perfektní zápas odehrál Richard Nemec, jenž při svém druhém startu za Draky dovršil hattrick! První asistenci u gólu si pak připsal gólman Denis Irgl.
SKUPINA ČEZ
14.kolo sobota 11.11.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
6:4
(4:3, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Šišolák (Antoníček, J. Horký), 3. Nemec, 12. Nemec (Vachutka, Jaroš), 20. Jaroš (Vachutka, Nemec), 49. Nemec (Jaroš), 60. Pěnčík (Irgl) – 6. Kopic (Kuchta, J. Novák), 8. Křehlík (Tecl, Valášek), 20. Valášek (Křehlík, Tecl), 39. J. Novák (Endál, Kopic). Rozhodčí: Held – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. Diváci: 474. Střely na branku: 47:39. Průběh utkání: 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 6:4.
Irgl – Pěnčík, Dudycha, Rutar, Minařík, Cekr, P. Kubíček, Cibuzar, P. Hohl – Antoníček, Šišolák, J. Horký – Jaroš, Nemec, Vachutka – Tomeš, Nilsson, Danielčak – Skopal
Nedvěd – Vala, J. Novák, Čermák, Benák, Zych, D. Vacík – Křehlík, Valášek, Tecl – Kopic, Rauš, Endál – Voříšek, Kuchta, Holenda – Janko, Dymák, Pavelec

Komentář k zápasu

Draci měli do zápasu raketový nástup a už po třinácti sekundách se z rychlého protiútoku dostali do vedení. Petr Antoníček narýsoval z pravé strany skvělý pas před brankoviště, kde číhal Ondrej Šišolák, který zblízka usměrnil puk za Nedvědova záda. Bruslaři byli jako opaření a ve 3. minutě prohrávali už o dvě branky. Hosté udělali obrovskou hrubku při rozehrávce, volně ležíčí kotouč před brodskou bránou sebral Richard Nemec a i s trochou štěstí odrazem o Nedvědovu výstroj propasíroval hrací předmět za brankovou čáru.

Parta z Kotliny však nesložila zbraně a v 6. minutě vsítila kontaktní gól. Na modré čáře práskl do puku Jan Novák a letící kotouč před brankovištěm ještě šikovně tečoval Marek Kopic mimo dosah gólmana Irgla. A v 8. minutě bylo v havlíčkobrodském táboře ještě veseleji! Milan Valášek vykouzlil geniální pas za obranu a sám na bránu se hnal Marek Tecl. Jeho zakončení zblízka sice vyrazil brankář Irgl betony, ale pohotový Tomáš Křehlík skóroval z bleskové dorážky.

Divoká přestřelka pokračovala ve Škoda aréně i nadále, když šli ve 12. minutě znovu do vedení šumperští hokejisté. Richard Nemec nabral ve středním pásmu rychlost, hosté při defenzivní činnosti trestuhodně zaspali, útočník Draků se šikovně prokličkoval mezi několika protihráči až před bránu a z bezprostřední blízkosti chladnokrevně prostřelil brankáře Nedvěda. V čase 19:19 se fanoušci domácích radovali už počtvrté.

Nádhernou kombinaci vystřihla v útočném pásmu trojice Richard Nemec – Daniel Vachutka – Tadeáš Jaroš a šumperský kapitán pohodlně dopravil kotouč do zcela odkryté brány. Kraučukovi svěřenci však dokázali bleskově odpovědět a snížili na rozdíl jediné branky. Tomáš Křehlík nabil na modrou čáru Milanu Valáškovi, jenž ukázkovou střelou zápěstím trefil levý horní roh Irglovy brány. Do kabin se tak šlo za stavu 4:3.

Havlíčkův Brod naskočil do prostřední části s velkou chutí a vytvářel si slibné příležitosti. Tu první si vytvořili Valášek s Teclem, ale nahrávka prvně jmenovaného neprošla až na hůl havlíčkobrodského střelce. Po pěkné přihrávce Kopice pak neuspěl ranou z mezikruží Endál, který napálil jen Irglovu výstroj. Šumperk potom mohl udeřit při přesilovce, ale hosté z Vysočiny se v pohodě ubránili a při početní nevýhodě mohli dokonce vyrovnat. Do trháku se hnal Endál, ale byl zezadu tísněný protihráčem a vyprášil jen Irglovy betony.

Zahanbit se nechtěli nechat ani domácí, kteří se v hojném počtu natlačili před soupeřovu bránu a vyznamenat se musel dobrými zákroky brankář Nedvěd. Při další přesilovce Draků se ocitl ve skvělé palebné pozici před bránou aktivní Nemec, jenže jeho svižnou střelu skvěle vytáhl nad břevno gólman Nedvěd, který zanedlouho bravurně zneškodnil i soupeřův samostatný únik. Šumperk byl jednoznačně nebezpečnější a kvůli havlíčkobrodským chybám se dostával do jedné šance za druhou. Hosté mohli děkovat jen výborně chytajícímu brankáři Nedvědovi, který předváděl úžasné zákroky a držel střelce Draků na uzdě.

Střelecké štěstí nepřálo ani Horkému, jenž pelášil sám na brodskou bránu, ale brankář Nedvěd pohotově zasáhl svými betony a zamezil jisté pohromě. Na druhé straně si narazil Kuchta kotouč s Endálem, ale už byl hodně blízko před bránou a jeho střela z voleje skončila na Irglovu betonu. Ve stoprocentní šanci se pak po vyhraném vhazování Bruslařů v útočném pásmu ocitl debutant Rauš, jenže zblízka přestřelil Irglovu svatyni. Havlíčkův Brod se dočkal vyrovnání ve 39. minutě, kdy využil přesilovku. Lukáš Endál přiťukl kus černé gumy na modrou čáru Janu Novákovi, jehož bomba z mohutného nápřahu zaplula přesně pod víko. Vrátit Drakům vedení pak mohl Šišolák, jenž se objevil sám před bránou, ale Martin Nedvěd dál čaroval.

V úvodu třetí periody byli Draci blízko tomu, aby si vzali zpět ztracené vedení. Brankář Nedvěd vyrazil několik nepříjemných střel a poradil si i s tou z hole Tomeše z mezikruží, kterou vytěsnil nad svou bránu. Důrazně o sobě dal vědět i bývalý havlíčkobrodský obránce Dudycha, jehož tečovaná střela od modré čáry prosvištěla kousek od Nedvědovy pravé tyčky. Domácí si potom zahráli další přesilovku. Kapitán Jaroš ještě neuspěl, když zblízka pálil těsně vedle brány, ale ve 49. minutě už se Sedlákovi svěřenci dočkali. Nahrávka Tadeáše Jaroše byla v hradbě těl před Nedvědovým brankovištěm tečovaná a kotouč se odrazil k volnému Richardu Nemcovi, jenž přesnou střelou do zcela odkryté brány završil svůj hattrick.

Do samostatného úniku se pak dostal Tomeš, který byl ještě před zakončením faulovaný Pavelcem, ale sám obdržel také dvouminutový trest, a to kvůli nafilmovanému pádu. Další velkou šumperskou akci měl na holi úplně volný Jaroš, jehož dělovku z levé strany zlikvidoval gólman Nedvěd svou vyrážečkou. Havlíčkův Brod se proti velmi dobře hrajícímu soupeři horko těžko prosazoval a štěstí zkusil při závěrečné hře v šesti bez brankáře. Od modré čáry nebezpečně pálili Vala a Čermák, ale jejich projektily prosvištěly kousek od šumperské brány. V čase 59:22 uzavřel na konečných 6:4 krásnou střelou přes celé hřiště do opuštěné havlíčkobrodské brány Martin Pěnčík. Draci se radovali naprosto zaslouženě ze zisku tří bodů, zatímco hosté odjížděli po špatném výkonu zklamaní.

Ohlasy trenérů

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Myslím si, že jsme dnes byli na ledě jednoznačně lepší. Od prvních minut jsme makali a bylo vidět, že si kluci jdou jasně za vítězstvím. Nicméně naše koncovka je pořád žalostná. Ostatně ten, kdo byl na stadionu, si musel trhat vlasy za to, co jsme nedali a trestuhodně zahodili. Musíme to zlepšit, protože pokud ne, tak nahoru za žádnou cenu nepůjdeme. Druhá věc je, že jsme se na Havlíčkův Brod připravovali, protože má perfektní tlak do brány, výbornou střelbu od modré a nebezpečné teče před gólmanem, a oni nám z toho nakonec dají myslím tři góly. Takže na těchto aspektech budeme muset dál pracovat. Ale jak jsem říkal, klukům vůbec nejde upřít bojovnost. Jsme rádi, že jsme to dnes ukopali. Děkuji jim za perfektní práci, od prvního útočníka až po druhého gólmana. A speciálně pak hráčům, kteří sem jezdí na střídavé starty. Moc si vážíme, že do Šumperka jezdí s chutí hrát a že nejsou naštvaní. Je to pro nás obrovský přínos.“

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): „Jak jsme měli v jiných zápasech dobrý vstup do utkání, tak zápas v Šumperku jsme začali katastrofálně a ve třetí minutě jsme prohrávali 0:2. Sice jsme pak dokázali vyrovnat, ale naše hra byla špatná, a to hlavně při defenzivní činnosti. Soupeř nám znovu odskočil na rozdíl dvou gólů a my jsme pak dokázali ještě snížit. Ve druhé třetině jsme se sice znovu dotáhli, ale pořád jsme měli obrovská okénka v obraně, takže vlastně jen díky dobře chytajícímu Méďovi to bylo 4:4. Před třetí třetinou jsme změnili organizaci hry, ale měli jsme v celém utkání hodně vyloučení. Soupeř dokázal jednu přesilovku využít a vstřelil v ní rozhodující pátý gól. Nejsme tak spokojení s výsledkem ani s naším výkonem. Je potřeba se teď dobře připravit na derby se Žďárem a podat úplně jiný výkon.“

Fotografie ze zápasu

×
Dnes v 18:00 | Muži
HK Nový Jičín
DRACI PARS ŠUMPERK