V sobotu se Šumperk pokusí přerušit vítěznou sérii Havlíčkova Brodu

V sobotu se Šumperk pokusí přerušit vítěznou sérii Havlíčkova Brodu

Vanessa Vařeková, pátek 10.11.2023
Druholigový program pokračuje neúprosným tempem a narozdíl od vyšších soutěží ho nepřeruší ani probíhající reprezentační akce. Šumperští hokejisté se i v následujícím kole představí na domácí půdě a před zraky nejvěrnějších fanoušků vyzvou na souboj BK Havlíčkův Brod, jenž najel na solidní vítěznou vlnu. To Draci se nachází na opačné straně barikády a po třech zápasech, kdy vyšli bodově úplně naprázdno, by se nutně potřebovali výsledkově zvednout. Ukončí svěřenci Michala Mikesky vítěznou sérii Bruslařů? Utkání startuje v sobotu 11. listopadu v 17:00.
SKUPINA ČEZ

Bruslaři jsou po tragickém startu zpátky ve hře

Takový vstup do nového ročníku 2. ligy si hráči Havlíčkova Brodu rozhodně nepředstavovali. Po šesti kolech měli svěřenci Aleše Kraučuka na svém kontě pouze čtyři body za vítězství s Šumperkem a prohru v samostatných nájezdech s Valašským Meziříčí, díky čemuž se krčili na chvostu tabulky. Poté ale nastal velký zlom, který odstartoval návrat klíčového hráče Lukáše Endála do sestavy. Havlíčkobrodští ovládli čtyři z posledních pěti zápasů, a dokonce na domácím ledě přetlačili v pětiminutovém nastavení vedoucí Havířov. Rázem se tak ze spodku tabulky vyšvihli na příčky zajišťující play off. S celkovým ziskem 21 bodů aktuálně okupují 5. příčku.

Šumperští Draci už několikátý zápas hoří na zakončení a ani proti Bruslařům to nebudou mít jednoduché. Havlíčkův Brod totiž obecně moc branek nedostává. Se 33 obdrženými góly je třetím nejméně inkasujícím mužstvem. Navíc ani nebývá často vylučován. Společně s Šumperkem je zatím nejvíce disciplinovaný. A když už tedy nějaké to vyloučení na straně Brodu přijde, s velkým přehledem ho ubrání, o čemž ostatně hovoří téměř 89% úspěšnost ubráněných oslabení.

Díky reprezentační přestávce, která pozastavila Chance ligu se do šumperské sestavy vrátilo populární duo Pěnčík – Drtil. Zda nastoupí i proti Havlíčkovu Brodu zůstává otázkou. (Foto: Věra Václavková)

Havlíčkobrodskou krasojízdu řídí Endál s Teclem

Sotva se Lukáš Endál vrátil do zápasového tempa po nepříjemném zranění, Bruslaři začali bodovat. Náhoda? Nemyslíme si. Legenda havlíčkobrodského hokeje nastoupila zatím jen do osmi utkání, přesto už ale stihla nasbírat luxusních 11 bodů (8+3). V průměru tak vstřelí jednu branku za zápas. V ještě lepší formě je Marek Tecl, který to před startem sezóny zkoušel v prvoligové Jihlavě, do základu se však díky velké konkurenci neprobojoval. Následný návrat do Havlíčkova Brodu ale byla trefa do černého. Třiadvacetiletý útočník po ledě doslova létá. Po třinácti kolech má na svém kontě 16 bodů za neuvěřitelných 11 gólů a 5 asistencí. Nejenže je tedy nejproduktivnějším hráčem Brodu, ale rovněž i jeho nejlepším střelcem. O tom není žádných pochyb. K lepším výsledkům pak přispěl i třináctibodový Milan Valášek (6+7) či zkušený matador Honza Novák (0+13), jenž je se třinácti asistencemi nejlepším nahrávačem.

V brankovišti se skvěle doplňuje dvojice Maláč – Novák

V případě gólmanů těží Havlíčkův Brod ze spolupráce s jihlavskou Duklou, se kterou se domluvil na střídavých startech talentovaného Filipa Maláče. Dvacetiletý brankář odchytal celkem sedm zápasů s příjemnou bilancí pěti vítězství a pouze dvou proher. Navíc v souboji s nevyzpytatelnou Opavou vychytal čisté konto. Šest startů si pak připsal zkušenější Čeněk Novák, vítězného konce se ale dočkal jenom ve dvou případech. V utkání proti Velkému Meziříčí asistoval u gólu a kromě toho už stihl vyfasovat i 6 trestných minut. V případě potřeby je pak Bruslařům k dispozici i Martin Nedvěd, který se zatím mezi tři tyče postavil jenom jednou.

Nejproduktivnější havlíčkobrodský hráč Marek Tecl řídil dvěma góly vítězství nad Šumperkem. Zopakuje tento výkon i ve druhém vzájemném souboji? (Foto: Věra Václavková)

Proti Havlíčkovu Brodu bez Michala Mikesky

Šumperští hokejisté budou muset sobotní bitvu odehrát bez hlavního trenéra Michala Mikesky, a to z jednoho prostého důvodu. Bývalý profesionální hokejista totiž přislíbil účast na exhibičním utkání Pardubic, která se koná ve stejný den jako 14. kolo druhé ligy a nese název Souboj legend.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Pěnčík, Drtil, Dudycha, Rutar, Cekr, P. Kubíček, P. Hohl, Minařík – Antoníček, Šišolák, J. Horký – Jaroš, Nemec, Tomeš – Lichner, Nilsson, Danielčak – Skopal, Polách, Vachutka

Havlíčkův Brod: Maláč – J. Novák, Dvořák, Vala, Čermák, D. Vacík, Zych – Tecl, Valášek, Křehlík – Endál, Pártl, Cachnín – Holenda, Kuchta, Voříšek – Bureš, Dymák, Kopic

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 11. listopadu, 17:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv

×
Dnes v 18:00 | Muži
HK Nový Jičín
DRACI PARS ŠUMPERK