Šumperk nestačil ani na Havlíčkův Brod a jako jediný tým je stále bez bodu

Šumperk nestačil ani na Havlíčkův Brod a jako jediný tým je stále bez bodu

Vanessa Vařeková, Tomáš Sochor, sobota 30.9.2023
Šumperští hokejisté začali třetí letošní utkání velmi aktivně, pak ale přišly čtyři úplně zbytečné fauly a hra se jim najednou rozpadla jako domeček z karet. Po čtyřech inkasovaných gólech sice dokázal snížit na rozdíl tří branek navrátilec Jakub Müller, jenomže hned vzápětí Draci znovu inkasovali a stadionem se rozléhaly tóny známé písně „Pátá“. Ani na třetí pokus tak svěřenci Davida Káni nedokázali bodovat, což už se zdá být do nebe volající.
SKUPINA ČEZ
3.kolo sobota 30.9.2023
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
5:1
(2:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Bureš (Čermák, Voříšek), 19. Košťál (Kerber), 23. Bureš (Košťál), 29. Tecl (J. Novák, Valášek), 37. Tecl (Čermák, Valášek) – 37. Müller (Jaroš, Vachutka). Rozhodčí: Michal Maršálek – Jan Gregar, Dominik Kalina. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Diváci: 309. Střely na branku: 46:35. Průběh utkání:4:0, 4:1, 5:1 .
Č. Novák – J. Novák, Kerber, Kutlvašr, Čermák, D. Vacík, Benák – Tecl, Valášek, Kopic – Košťál, Pártl, Bureš – Holenda, Křehlík, Voříšek – Pavelec, Dymák.
Ryšavý – P. Hohl, Kubíček, Cibuzar, Jaakkola, Rutar, Minařík – Jaroš, Šišolák, Vachutka – Pitkänen, Nilsson, Danielčak – Scheuter, Polách, Horký – Skopal, Müller

Komentář k zápasu

V úvodních minutách utkání se více dařilo Drakům, jejich rány však narážely na zbroj Čeňka Nováka. Ten si poradil se střelou Kopala a následnou dorážkou Hohla v 5. minutě. V signalizované výhodě chytil tečovanou ránu Cibuzara a v následném oslabení si na něj nepřišel ani Scheuter s dorážkou z bezprostřední blízkosti.

Ve druhé polovině první třetiny se ale začala karta obracet. Šumperk začaly sužovat častá oslabení. V signalizované výhodě se ke střele z mezikruží dostal Benák, jehož zakončení po krátké kličce ale vyrazil Ryšavý. Kotlina posléze propukla po Valáškově střele z pravého kruhu v jásot, puk se ale odrazil od brankové konstrukce ven.

Bruslaři se ale na konci téže přesilové hry dočkali. Dělovku Romana Čermáka od modré vyrazil Ryšavý pouze před sebe, kde se rychle zorientoval Lukáš Bureš, jenž procpal touš za šumperského gólmana. Havlíčkův Brod měl šanci zvýšit při minutu a tři čtvrtě dlouhé dvojnásobné početní výhodě. V ní se ale mnoha náročnými zákroky zaskvěl Milan Ryšavý.

Domácí nakonec ještě před první přestávkou navýšili své vedení. Michal Kerber zachytil nahrávku soupeře ve vlastním pásmu a prostrčil puk na rozjetého Davida Košťála. Ten v úniku předvedl své šikovné ruce.

Bruslaři zkraje druhé části přidali třetí branku. David Košťál vybojoval kotouč v útočném pásmu a nahrál Lukáši Burešovi. Ten si z rohu kluziště udělal krátký oblouk před bránou a přesnou střelou prostřelil přesouvajícího se brankáře hostů.

Bruslaři poté hýřili aktivitou. Do úniku se dostal Voříšek, jenž ovšem nepřekonal trpělivého gólmana Draků, jenž se nenechal vyvést z míry žádným naznačením kličky. Do dobré pozice se dostal Kopic, kterému při přečíslení 3 na 2 přihrál z pravé strany na střed Tecl. První jmenovaný však z první minul šumperskou bránu.

Na začátku 29. minuty se havlíčkobrodští hokejisté radovali již počtvrté. V přesilové hře předal Jan Novák kotouč na levý kruh Marku Teclovi, jenž skóroval přesnou střelou z první nad brankářovo rameno.

Šumperk se dostal do hry až v přesilové hře ve třetí čtvrtině druhé periody. Po střele z levé strany se puk několikrát odrazil před Novákovou bránou. Nejrychleji se zorientoval Jakub Müller, jenž dorazil volný kotouč za bezmocného brankáře.

Bruslaři však okamžitě odpověděli. Valášek vyhrál vhazování na středovém kruhu pro Romana Čermáka, jenž nahrál rozjetému Marku Teclovi. Ten projel přímo skrz překvapenou obranu Draků a následně zakončil forhendovou kličkou.

Ve třetí třetině byli aktivnější hosté, kteří se ale přes kompaktní obranu Havlíčkova Brodu dostávali jen velice těžce. Za ní navíc úřadoval jistý Čeněk Novák, který si poradil i s Vachutkovou dělovkou z pokleku nebo Horkého nájezdem z pravé strany.

Draci měli možnost snížit v přes minutu a půl dlouhé přesilové hře 5 na 3, ve které se sice dostali do několika slibných možností, za brankovou čáru ale kotouč nedostali. Poté trochu paradoxně havlíčkobrodského brankáře nejvíce vystrašil David Košťál, jenž si dal málem vlastní branku.

V závěrečné části gól nepadl, Havlíčkův Brod tak vybojoval první tři body za výhru 5:1 nad Šumperkem.

Ohlasy trenérů

David Káňa (DRACI PARS ŠUMPERK): „Každý zápas, co jsme doposud odehráli, byl jako přes kopírák. V kabině si řekneme, že musíme hrát v pěti a nenechávat se zbytečně vylučovat. A my v první třetině, kterou jsme vůbec nezačali špatně, dostaneme během šesti minut čtyři úplně hloupé tresty. Hra se nám tím najednou rozpadla a to jsme si pak přenesli i do druhé třetiny, kterou jsme absolutně nezvládli. Prohráli jsme většinu vhazování a dělali jsme spoustu individuálních chyb. Až ve třetí třetině se kluci nějakým způsobem vzpamatovali a makali, aby s tím zápasem ještě něco udělali. Jenomže už nezbylo mnoho času, přestože ten tlak byl z naší strany velký. Takhle prostě nemůžeme hrát, abychom dvacet minut hráli, co si řekneme a čtyřicet minut tam předváděli s prominutím pěkný bordel. Musíme si na to s asistentem sednout, zapracovat na systému a disciplíně a asi udělat i rázné změny v sestavě.“

Radek Haman BK Havlíčkův Brod): „My jsme hlavně rádi za první tři body, už jsme to potřebovali. Byl to zodpovědný výkon. Ve třetí třetině to bylo rozkouskované oslabeními, ale celkově jsme měli výborný pohyb dopředu i dozadu a podpořil nás i Čenda v bráně. Na začátku jsme se do toho dostávali. V prvních dvou zápasech jsme nebodovali a měli jsme to trochu v hlavách. Chtěli jsme dobře začít, ale to i soupeř a venku se hraje trochu jinak. Prvních pár střídání bylo trochu rozháraných, kluci se ale poté do toho dostali rychle.“

Fotografie ze zápasu