V sobotu do Havlíčkova Brodu! Ukořistí Draci první body?

V sobotu do Havlíčkova Brodu! Ukořistí Draci první body?

Vanessa Vařeková, pátek 29.9.2023
Šumperští hokejisté mají po dvou kolech na svém kontě dvě porážky a ani jeden bod. To se ovšem může změnit už v sobotu 30. září, kdy dračí letku hostí BK Havlíčkův Brod. Bruslaři rovněž nedokázali ještě ani jednou vyhrát, vítěz tohoto souboje tak odsoudí poraženého k poslední příčce. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
SKUPINA ČEZ

Nová éra brodského hokeje? Vedení Havlíčkova Brodu převzaly dvě klubové legendy

Hokej v Havlíčkově Brodě hrál vždy významnou roli, poslední roky ovšem popularita tohoto sportu ve městě upadala. A čím si tento úpadek vysvětlit? Většina příznivců brodského hokeje by odpověděla jednohlasně, a to tak, že by vyjádřila obrovský nesouhlas s jeho vedením. Jak se ale říká vše špatné je pro něco dobré. Naštěstí se v Brodě našli dva srdcaři, kterým osud bruslařského kubu nikdy nebyl lhostejný a na zasedání valné hromady byli zvoleni předsedou a místopředsedou. Samozřejmě se nejedná o nikoho jiného než o havlíčkobrodské ikony Miroslava Třetinu a Lukáše Endála.

Příprava se svěřencům Aleše Kraučuka vydařila, úvodní dva mistrovské zápasy už moc ne

Havlíčkův Brod odehrál během letní přípravy celek osm přátelských utkání. Na úvod sice vyfasoval vysokou porážku 1:9 s Táborem, hned v dalším klání si však napravil reputaci, když porazil žďárské Plameny 5:2. Pak přišlo menší klopýtnutí v podobě prohry s Velkým Meziříčím, to proti Technice už to ale byla jedna báseň. Brněnský celek totiž na domácí půdě schytal od Brodu nelichotivý debakl 3:10. Ve zbylých čtyřech střetnutích zaváhali Bruslaři už jen jednou, a to v odvetě s brněnskou Technikou. Celková bilance pěti vítězství a tří porážek tak hovořila zcela jasně ve prospěch Havlíčkova Brodu. Jenomže to, co se povedlo v přípravě, nemusí fungovat v samotné lize.

A že začátky nebývají jednoduché, to zjistila i parta kolem kapitána Petra Kuchty. Hokejisté Havlíčkova Brodu totiž museli už v prvním kole vyrazit na extrémně náročnou cestu až do Krnova, kde je v přechodném azylu hostila Opava. Vyčerpávající cesta se nejspíš podepsala i na předvedeném výkonu, byť nebyl nikterak špatný. Přesto si Bruslaři z krnovského ledu odvezli těsnou porážku 1:2. To druhé utkání už Havlíčkův Brod odehrál před zraky domácích fanoušků, ani tento duel však nebyl pastvou pro oči. Ačkoliv se mužstvo Aleše Kraučuka a Radka Hamana dostalo jako první do vedení, zbytek zápasu měl ve své režii Hodonín, který zvítězil 4:1.

Havlíčkův Brod patřil vždy k nejatraktivnějším soupeřům druhé ligy. Poslední vzájemný zápas tyto dva celky odehrály v roce 2020. (Foto: Věra Václavková)

V Brodě oznámili dva velké návraty, kostra týmu zůstává téměř nezměněna

Vedení havlíčkobrodského hokeje se vydalo cestou místních odchovanců a této filozofie se chce držet co nejdéle. Na soupisce Bruslařů tak najdete jen velmi málo jmen, která nejsou spjata s Havlíčkovým Brodem. A aby toho nebylo málo, ještě před startem letošní sezóny doplnili soupisku o další dva rodáky, a nejen tak ledajaké. Prvním z nich je havlíčkobrodský oblíbenec Lukáš Endál. Šestatřicetiletý ostrostřelec se sice upsal klubu, jakožto jeho sportovní manažer, brusle na hřebík ale rozhodně nepověsil. A že má tento zkušený útočník stále co nabídnout, ukázal naposled v druholigovém Táboře, kde patřil mezi největší opory mužstva. Do mateřského klubu se Endál vrací po dlouhých pěti letech. Druhým navrátilcem pak je velezkušený obránce Jan Novák, který má na svém kontě 781 extraligových startů. Novák patří mezi mimořádně konstruktivní zadáky, jeho příchod tak bude pro tým bezpochyby obrovským přínosem.

Velice pozitivní je, že se trenérům podařilo udržet kostru týmu víceméně pohromadě. V brodském celku tak i nadále pokračuje nejproduktivnější hráč loňského ročníku Milan Valášek. S kapitánským céčkem bude opět brázdit druholigové ledy Petr Kuchta. A nesmíme zapomenout i na prostovlasého bombarďáka Luboše Voříška, který v havlíčkobrodským dresu přidá už osmou sezónu. Velké věci se budou očekávat i od šikovného útočníka Marka Tecla, který loni sbíral bod na zápas a v devatenácti zápasech dokonce vypomohl prvoligové Jihlavě. S kým trenéři už ale počítat nemohou, to je mimořádně nadaný Dominik Dušek a jeden z nejpracovitějších zadáků Michal Kliment.

Přemýšel o konci hokejové kariéry, místo toho je zpět. Novák bude znovu střežit havlíčkobrodskou svatyni

Osmadvacetiletý gólman Čeněk Novák se do Havlíčkova Brodu vrátil po čtyřech letech. Během této pauzy se hokejem bavil v Čáslavi, nad návratem do třetí nejvyšší hokejové soutěže ale vůbec nepřemýšlel. Naopak spíše uvažoval o pověšení bruslí na hřebík, jak prozradil v jednom z rozhovorů pro bruslařský klub. Jenomže Havlíčkův Brod s ním měl zcela jiné plány. Poctivými tréninky si řekl o tři starty v nadstavbové části, kde si nevedl vůbec špatně, a nakonec podepsal smlouvu i na další rok. Mezi třemi tyčemi se bude střídat s dvacetiletým odchovancem Jihlavy, Filipem Maláčem a dvaadvacetiletým Martinem Nedvědem.

Vyhrocené to bylo nejen na ledě ale mnohdy i v hledišti. (Foto: Věra Václavková)

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Ryšavý (35. Kacbunda) – Kubíček, M. Křivohlávek, Jaakkola, Cibuzar, Rutar (A), Minařík, P. Hohl – Jaroš (C), Danielčák, Šišolák – Pitkänen, Nilsson, Vachutka – Scheuter, Polách, J. Horký – Skopal.

Havlíčkův Brod: Maláč (Č. Novák) – Kerber, J. Novák (C), M. Krejčí, Benák, D. Vacík, Kutlvašr – Tecl, Holenda, Voříšek (A) – Košťál, Valášek (A), Bureš – Kopic, Pártl, Křehlík – Pavelec, Dymák.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 30. září, 17:00

Místo utkání: Zimní stadion Havlíčkův Brod

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv

×
Dnes v 18:00 | Muži
HK Nový Jičín
DRACI PARS ŠUMPERK