Šumperk napravil zaváhání s Hodonínem a veze si z Brodu tři body!

Dominik Mihailescu, Štěpán Ondráček, sobota 5.1.2019
Šumperští hokejisté v rámci 30. kola dokázali porazit BK Havlíčkův Brod 3:2. Už v první třetině se dokázali Draci dostat do vedení o dvě branky. Na začátku prostřední periody přidali ještě jeden gól a vypadalo to na snadný průběh. Domácí ovšem dokázali ještě zápas zdramatizovat. V 23. se trefil Milfait a v poslední minutě si při power-play prosadil Voříšek. Šumperk, ale dokázal vedení udržet, a tak si veze z Kotliny důležité 3 body.
30.kolo sobota 5.1.2019
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3
(0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Milfait (Voříšek, Matušík), 60. Voříšek (Semrád, Matušík) – 7. Drtil (Sedlák, Antonov), 10. Vorobjev (Čuřík), 21. Sedlák (Čuřík). Rozhodčí: Luděk Pilný – David Urubčík, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 3:4, navíc Třetina (HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 708. Střely na branku: 43:26 (11:8, 12:11, 20:7). Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Marek – Kopic, Semrád, Kulhánek, Vala, Šmíd, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Blinka, Kozlík, Beneš
O. Haloda – Tolokonnikov, Gewiese (C), Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák (A) – Pokorný, Romančík, Vachutka, Urban, Plášek (A), Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

Hned od začátku utkání se hrálo ve velkém tempu, když si první zákroky připsali oba maskovaní muži, kteří byli pozorní. Potom hrál domácí soubor přesilovou hru, ve které si vytvořil několik šancí, ovšem ty pochytal Ondřej Haloda. Obě mužstva se střídala v útočných výpadech a v sedmé minutě padl první gól. Sedlák našel na modré čáře dobře postaveného Tomáše Drtila, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Havlíčkobrodští mohli hned vzápětí vyrovnat, ale Matušíka vychytal hostující gólman, a tak udeřilo na druhé straně. Dmitrij Vorobjev ukázal šikovné ruce, když si obhodil Kadeřávka a dostal puk mezi Markovy betony. Hosté se dostali na koně, ale Třetinův prohřešek proti pravidlům nedokázal Antonov potrestat. Na konci první části měli obrovský tlak Bruslaři, kteří několikrát mohli dostat puk za maskovaného muže Draků, ale Ondřej Haloda byl vždy na místě.

Ze druhé třetiny neuběhla ani minuta a na ukazateli skóre svítil stav 3:0 pro hosty. Šumperk po krásné akci využil přesilovou hru. Puk šel po ose Dmitrij Vorobjev, Tomáš Čuřík a zakončující Tomáš Sedlák. Obránce Draků si sjel mezi kruhy, odkud na levou tyč prostřelil bezmocného Marka. Radost moravského klubu netrvala dlouho, neboť Bruslaři našli rychlou odpověď. Voříšek našel rozjetého Jana Milfaita a ten tváří v tvář uspěl proti Halodovi. Nadále pokračoval ofenzivní hokej na obou stranách, i když více šancí měli hosté. Marek v čele s obranou vše zvládl. Ve 34. minutě to mohlo být o gól, když Michálek našel mezi kruhy Třetinu a ten otřel kotouč o brankovou konstrukci. O tři minuty později předvedl gesto fair-play hostující kapitán Petr Gewiese, který odvolal faul na svoji osobu. Pár sekund před koncem mohli odskočit hosté na rozdíl tří branek, ale gólman Marek byl pozorný.

Třetí třetina se nesla v duchu dobývání šumperské svatyně, ale domácí hráči nebyli v koncovce přesní. Euforii do řad Bruslařů mohl přinést Michálek, ten ale nadvakrát nedostal touš za gólmana Halodu. Hosté se dostávali do útočného pásma jen sporadicky, když Plášek vyzkoušel odolnost Markovy masky. Ve 48. minutě mohl Šumperk navýšit vedení, ale maskovaný muž Havlíčkova Brodu dokázal ustát ošemetnou situaci. Potom přišly velké okamžiky Ondřeje Halody, který vychytal tutovky Kulhánka a Matušíka. Zejména při druhém pokusu se brankář hostů vyznamenal, když se stihl včas přesunout proti jedovaté střele. V 53. minutě hrál soubor z Kotliny přesilovou hru, kterou vyztužil se šesti bruslaři v poli, ale Haloda byl nadále bezchybný. Poslední dvě minuty utkání se nesly ve znamení dobývání šumperské branky a úspěšně. Jiskřičku naděje vykřesal tečovanou ranou Luboš Voříšek. Šikovný obránce si vybruslil na pravý kruh a jeho střelu tečoval Voříšek do pravého horního rohu brány. V závěrečných sekundách domácí nedosáhli na vyrovnání.

Martin Meloun (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Myslím si že je škoda, že jsme prohráli. Na začátku soupeř hrál organizovaně, potrestal naše chyby dvěma góly. Když jsme se dostali do tempa, tak jsme šancí měli spoustu, ale branku jsme nedali.

Jozef Zavadil (Draci Šumperk): Musím poděkovat mužstvu za výkon, jelikož po debaklu s Hodonínem to byl úplně jiný tým. S Havlíčkovým Brodem to byl velmi dobrý zápas, co se týká nasazení, bojovnosti a herní kvality. Utkání vyhrálo šťastnější mužstvo a jsem za to rád. Hru Havlíčkova Brodu jsme měli nastudovanou a věděli jsme, že mají jednu dobrou formaci. Trenéři ji potom rozdělili po příchodu Matušíka.