Draci mají šanci na reparát, body se pokusí získat v Kotlině

Draci mají šanci na reparát, body se pokusí získat v Kotlině

Dominik Mihailescu, pátek 4.1.2019
Šumperští hokejisté budou mít po nepovedeném zápase s Hodonínem šanci na reparát. Ti budou bojovat proti těžkému soupeři z Vysočiny. BK Havlíčkův Brod přívítá Draky na svém ledě. Brod drží na svém kontě šňůru čtyř vyhraných zápasů v řadě, a co se týče domácích zápasů, tak v Kotlině naposledy Bruslaři padli v listopadu proti Moravským Budějovicím. Zápas to nebude pro Šumperk vůbec jednoduchý, Havlíčkův Brod je na třetím místě ve skupině Jih se ziskem 51 bodů. Pojďme se společně podívat na sestavu Bruslařů a novinku v šumperském týmu.

BRANKÁŘI:

V brance se víceméně střídají Čeněk Novák a David Marek. Prvně jmenovaný odchytal ovšem o devět utkání více, a tak jej lze považovat za jedničku Havlíčkova Brodu. V Letošní sezóně zasáhl do hry také devatenáctiletý Miroslav Folvarský. Ten dokázal vychytat výhru Bruslařům proti Hodonínu a vysloužil si od fanoušků velké ovace.


Čeněk Novák poslední zápas se Šumperkem nedochytal, byl totiž vystřídán. (foto: V. Václavková)

OBRÁNCI:

Obrana Brodu je velice mladá. Nejstarším a zároveň nejzkušenějším bekem je Tomáš Semrád, který má šestadvacet let. Hráč, který si prošel juniorkou Slavie a hrál extraligu v Polsku, je jednou z největších opor v defenzívě týmu z Vysočiny.

Dalším z důležitých hráčů v obraně je i Kryštof Kulhánek. Ten má na svém kontě 15 kanadských bodů za 7 gólů a 11 asistencí.


Opora v obraně Tomáš Semrád (foto: Luboš Vácha)

ÚTOČNÍCI:

Útok Havlíčkova Brodu už je nabytější zkušenostmi než defenzíva. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Miroslav Třetina, který si v hokeji už udělal pořádné jméno. V posledním utkání proti Písku rozhdl svým gólem v prodloužení. Na svém kontě má aktuálně devětatřicet bodů za jedenáct branek a dvacet osm asistencí.

Draci by si určitě měli dát pozor i na zkušeného Luboše Voříška, druhého nejproduktivnějšího hráče Bruslařů (17+17), a také na bývalého šumperského útočníka Jana Milfaita (9+22).

V Havlíčkově Brodě hraje ještě jeden bývalý hráč Draků, a sice Matěj Blinka. Ten má aktuálně na svém kontě pět vstřelených branek a dvanáct asistencí.


Miroslav Třetina dokáže rozdávat i rány pěstí (foto: V. Václavková)

ROZHODČÍ:

Hlavním rozhodčím tohoto zápasu bude Luděk Pilný z Černé u Bohdanče. Na čáře mu budou pomáhat David Urubčík a Ondřej Bohuněk.

NOVINKY V ŠUMPERSKÉM TÝMU:

Na vlastní žádost se rozhodl ukončit smlouvu útočník Ivan Ďurač. Mužstvo Jozefa Zavadila, tak pojede na Vysočinu bez jednadvacetiletého útočníka.

START ZÁPASU?

Pokud bude počasí přát, a Draci v pořádku dojedou na Vysočinu, tak utkání začne v sobotu 5. ledna v 17 hodin. Jestli nemáte možnost jet přímo na místo, tak můžete sledovat online textový přenos na serveru www.onlajny.com.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Stadion Litoměřice
DRACI PARS ŠUMPERK