Štěstěna zařídila pro Draky dva body

Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, středa 9.1.2008
H a v í ř o v - Neuvěřitelné, Draci dokázali po utkání v Havlíčkově Brodě podruhé bodovat na ledě soupeře. Překvapení se zrodilo na ledě Panterů z Havířova, kde Draci dokázali po šedesáti minutách hrát s domácím favoritem 1:1. Velkou zásluhu na tom má brankář Jakub Lev, který pochytal i nemožné a hlavně jeho zásluhou se hosté ubránili obrovskému tlaku v závěru třetí třetiny. Prodloužení se poté odehrálo znovu na polovině Draků, Lev však dovedl Šumperk až k samostatným nájezdům, ve kterých byli Draci úspěšnější díky dvěma zásahům Fadrného a Kováře.
34.kolo středa 9.1.2008
HC AZ Havířov 2010 - DRACI PARS ŠUMPERK
1:2sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 51:14 Seman (Velecký) - 26:31 Rákos (Stejskal), rozhodující nájezd Fadrný. Rozhodčí: Mikula - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:8, navíc Lev (SUM) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 944. Střely na branku: 59:32. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2.
Valent (Novotný) - Huhto, Kundrátek, Klimeš, Varga, Novák, Lašek, Peštuka - Niec, Sochorek, Zdráhal, Mikšan, Daneček, Škoda, Seman, Vala, Velecký, Rozum, Hulva, Sikora, Haas
Lev (Tihlář) - Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Novotný, Ondráček, Šindler - Klejna, Fadrný, Bařica, Kubica, Meluzín, Ambruz, Grill, Taragel, Stejskal, Kovář, Rákos

Draci po pár dnech zajeli opět do Slezska a Havířov od prvních minut naskočil do utkání s vervou a nasazením. Panteři si žádné bílé rukavičky nenavlékli a Lev v brance musel hasit požáry již v úvodu. Až v páté minutě zastavilo nápor domácích vyloučení Pavla Zdráhala a první nesmělý pokus předvedl Šumperk z hole Galvase, jehož nahození tečoval mladý Brunec. Další pokusy Kováře a Ondráčka vykryl Valent. Favorizovaní domácí pak opět zatli zuby, zvláště Sochorek pak pálil s rychlostí Olda Shatterhanda, naštěstí pro šumperské hráče ale podstatně méně přesně. Rozjetí domácí zasypali Lva sprškou dalších střel, ten však schoval puk v rukavici a nebo jej chrániči vytěsnil mezi tyče. Až v závěru třetiny Draci znovu zahrozili, v brejku nejprve neuspěl Kovář, poté nadvakrát v obrovské šanci neskóroval Kubica.

Do druhé třetiny nastoupili hosté s elánem a chutí a několikrát zahrozili. Po několika šancích si Šumperk dokonce vykoledoval přesilovku, v ní ale jeho tlak paradoxně polevil. Až ve 27. minutě udeřilo. Martin Stejskal vyprášil betony Valenta, kotouč za záda havířovského brankáře dorazil Rákos. Panteři samozřejmě ihned vyrazili za vyrovnáním, ale Lev ustál nájezdy Panterů v čele s velmi aktivním Mikšanem. Ve dvou šancích neuspěl ani Zdráhal, v rozhodující chvíli neuspěl další domácí forvard - Sochorek.

Draci dlouho drželi náskok i v poslední třetině zápasu, když zvláště posila z Třince Kundrátek hrozil ze všech stran, před necelou tisícovkou diváků mohl srovnat Varga, ale také neuspěl. Právě Varga pak utnul tlak Panterů svým vyloučením, jenže Šumperk se nikam nehrnul a tak přišla další rána na branku až po dlouhých třech minutách z hole Sochorka. V následných vteřinách utkání mohli přiblížit své barvy k další výhře venku hráči první formace, ale Bařica puk minul a následná rána mladičkého Novotného skončila ve Valentově lapačce. V 52. minutě si domácí zahráli přesilovku a vydolovali z ní vyrovnání. Seman po zákroku Lva dorazil puk do sítě. Panteři v závěru sevřeli hosty do kleští a ze záplavy šancí hned několikrát sahali po výhře. Jenže Lev vychytal v 59. minutě bravurním zákrokem Sochorka a ještě předtím Zdráhal minul branku.

V úvodu prodloužení minul Zdráhal příhru Škody, v zápětí mohl ukončit duel Daneček, ale minul. Ani několik dalších šancí havířovského mužstva brankou neskončilo, neuspěl ani v ojedinělých pokusech Šumperk. V nájezdech už se diváci branek dočkali, naštěstí pro Šumperk jen z holí Fadrného a Kováře. Hulva ani Škoda na Lva nevyzráli a Draci tak podruhé v této sezóně zvítězili venku.