Vyfárají Draci konečně body?

Daniel Šváb, pondělí 7.1.2008
Š u m p e r k - Po sobotní návštěvě Ostravy se Draci vydají do Slezska ještě jednou a zřejmě již naposledy v letošní sezóně. Posílení a odhodlaní bojovat pojedou do města havířů neboli do Havířova. Tam svedou boj s momentálně čtvrtým týmem východní skupiny. Utkání to nebude jednoduché. Panterům se poslední dobou výrazně daří a šlapou na paty Olomouci a Ostravě.

Jak na Nový rok, tak po celý rok?

První utkání Draků v roce 2008 se odehrálo na porubském ledě v Ostravě. Draci zde odehráli vyrovnaný zápas, avšak domácí byli šťastnější. Šumperk nastoupil s novými posilami včetně Jiřího Osiny, který se vrátil z Trenčína. První třetina se odehrála téměř bez branek. Draci ale těsně před koncem první třetiny inkasovali. Do druhé třetiny Draci na soupeře vlétli a Bařica hned na úvod vyrovnal na 1:1. Ve 33. minutě šel Šumperk do vedení střelou Jiřího Pašky. Na začátku poslední třetiny vyrovnal na 2:2 ostravský Vnenk. Už se zdálo, že si oba týmy body rozdělí, ale v 56. minutě přesnou trefou rozhodl Bartoš. Do prázdné klece pojistil výhru v 59. minutě Najdek. Ač Draci odehráli velice slušné utkání na ledě soupeře, body to nepřineslo.

Havířov jede!

Havířov chytil formu jako hrom. Od 12. prosince svěřenci trenéra Jiřího Režnara neprohráli. V posledním utkání si Panteři smlsnuli na brněnské Kometě. Kometa sice ve 4. minutě vedla 2:0, ale Havířov utkání dokázal otočit a Kometě utekl na rozdíl tří branek. Konečné skóre utkání 6:3 pro Havířov. Panteři se budou chtít předvést i na domácím ledě poprvé v novém roce.

Draci vs. Panteři

První souboj Draka s Panterem se udál 19. září v Havířově. Draci se soupeřem prohrávali už 3:0 a přece se nevzdávali. Střelami Antonoviče a Bařici stáhli náskok Havířova na jedinou branku. Srovnat stav se Drakům ale nepodařilo. Naopak v 51. minutě byli úspěšní domácí a Havířov tak zvítězil 4:2. Druhému souboji přihlíželo téměř tisíc šumperských diváků. Nejprve se prosadili hosté z trestného střílení, Bařica ale vyrovnal. Utkání rozhodl ve 47. minutě havířovský Seman. Ač Draci soupeře přestříleli, vyrovnání se nedočkali. V závěrečném power-play hosté potvrdili na 3:1.

Soupiska Panterů

Nejnebezpečnějšími střelci je trio Zdráhal, Velecký, Mikšan. Proti „svým“ si ve středu zahraje šumperský obránce David Galvas, který na začátku této sezóny v Havířově působil. Do brány se s největší pravděpodobností postaví Michal Valent. V zápase se poprvé představí v havířovském dresu třinecký obránce Tomáš Kundrátek. Tomáš je osmnáctiletý urostlý obránce, který je členem reprezentačního výběru do 20 let. Naopak, do Třince, kde mají momentálně zraněné gólmany Čechmánka i Vojtka, se už proti Znojmu obleče havířovský gólman Marek Novotný. V posledním utkání se Panteři představili v této sestavě:

Valent - Klimeš, Peštuka, Huhto, Novák, Varga, Lašek - Mikšan, Zdráhal, Vala, Rozum, Sochorek, Daneček, Seman, Hulva, Velecký.

Soupiska Draků

Drakům by neměl chybět žádný hráč. Ale pro vysoký počet zahraničních hokejistů v týmu zatím není jasné, kdo do Havířova pojede. Nemocný Lukáš Špelda je již zdráv a odehrál poslední utkání se Sarezou. Posledního utkání se nezúčastnil zraněný Hajas. A Slovák Radovan Sloboda. Doufejme, že se bude dařit ostrostřelci Dušanu Bařicovi, který na Havířov umí.

Odkazy

Online přenos

On-line komentář ze zápasu HC Havířov Panthers – HK HOKEJ ŠUMPERK 2003 můžete sledovat zde. . Pozor, i když je středa, utkání začíná v 17:30 hod.