Přestřelka na Slavii bez bodového zisku

Tomáš Ostřanský, Martina Kramerová, sobota 16.1.2021
Zápas začal pro Draky velice dobře, konec je ovšem poměrně hořký. Patálie s dírami v ledu zdržely zápas zhruba o půl hodiny, ovšem Šumperku to příliš nevadilo. V sedmé minutě totiž šli Draci do vedení zásluhou Jana Milfaita. Pro Slavii se následně ukázaly klíčem k zápasu přesilové hry. Hned v té první srovnal Buchta. Na to ještě do první sirény zareagoval Šumperk gólem Petra Kratochvíla. Když následně nevyužil "loženku" na další zvýšení Jan Kučera, šlo se do kabin. Ve druhé třetině Slavia srovnala výsledek využitou přesilovkou 5 na 3 a využila i pokračování 5 na 4. Ve třetí části to chvíli vypadalo na možné drama, ale Slavia už nic takového nepřipustila a dovedla utkání k tříbrankovému rozdílu.
20.kolo sobota 16.1.2021
HC Slavia Praha - DRACI PARS ŠUMPERK
9:5
(1:2, 4:0, 4:3)
Branky a nahrávky: 15. Buchta (Kuťák, Šmerha), 25. Všetečka (Kuťák, Šmerha), 25. Kružík (Brož, Vlček), 35. Šmerha (Kuťák, Všetečka), 35. Kružík (Vlček, Novák), 46. Brož (Tomica), 48. Šteiner (Veber, Kružík), 52. Doležal (Kružík), 56. Sedlák (Ondráček, Brož) - 7. Milfait (Moučka, Jaroš), 18. Kratochvíl, 45. Milfait (Moučka, Jaroš), 46. Spratek (Danielčák, Kabelka), 49. Spratek (Kabelka). Rozhodčí: Grech, Kostourek – Baxa, Coubal. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5, 9:5.
Michajlov – T. Duda, J. Novák, D. Krejčí, Buchta, Sedlák, Veber, Hovorka – Šteiner, Vlček, Kružík – Všetečka, Kuťák, Šmerha – J. Doležal, Havrda, Slavíček – Tomica, M. Ondráček, Jaroslav Brož.
Peksa – Záruba, Ševčík, Kabelka, Dosek, Weintritt, Machů – Moučka, Milfait, Jaroš – Tjurin, Baláž, Bernovský – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Kučera J., Spratek, Blaško – Danielčák.

Duel proti Slavii měl sice odstartovat přesně ve tři odpoledne, kvůli trhlině v ledu ve středovém kruhu se ale čas úvodního buly o půl hodiny posunul a hráči museli nuceně do kabin. S krátkým zdržením se lépe vypořádali hosté, kteří se hned v 7. minutě ujali vedení. Po přihrávce Moučky vypálil z první Jan Milfait a jeho rána z levého kruhu skončila až za Michajlovovými zády.

Slávisté však neubrali na aktivitě a vzápětí měli možnost snížit. Kuťák vyslal přihrávku na Šmerhu, ten se probil mezi šumperskými obránci a ocitl se tváří v tvář Peksovi. Dračí brankář ale jeho pokus z úhlu vytěsnil pomocí masky.

Následně zacílil z pravého kruhu Kuťák, Peksa však správně nastavil beton a kotouč do své klece nepustil. V čase 14:38 už ale kapituloval. Kuťák nabil od mantinelu na modrou Lukáši Buchtovi, jenž vzápětí nechytatelnou dělovkou do horního růžku srovnal skóre.

Draci však za necelé tři minuty strhli vývoj zápasu znovu na svou stranu. Po chybné rozehrávce Slavie se na levém kruhu zmocnil puku Petr Kratochvíl, najel si až před Michajlova a bez problémů zavěsil.

Sešívaní ale nesložili zbraně a chvíli po přestávce dokázali vyrovnat. V závěru 24. minuty dostali po Weintrittově faulu výhodu přesilové hry, kterou po chvíli využili. Kuťák se ocitl v dobré pozici na pravém kruhu, místo střely však zvolil přihrávku ke vzdálenější tyči na lépe postaveného Robina Všetečku, a ten zblízka nezaváhal.

Vyrovnávací trefa vlila červenobílému celku do žil čerstvou krev a za pouhých pětadvacet vteřin se domácí radovali znovu. Brož pobídl nahrávkou zprava Daniela Kružíka, slávistická osmadvacítka z vrcholu levého kruhu prudce vystřelila a kotouč rozvlnil síť šumperské svatyně.

Ze strany Pražanů to však v prostřední periodě nebylo vše. Zkraje 35. minuty se Všetečka se proháčkoval přes šumperskou obranu a naservíroval kotouč Kuťákovi. Slávistická dvaaosmdesátka ještě posunula doprava na volného Tomáše Šmerhu, jenž pohotovou ranou uklidil puk do šumperské branky.

Na časomíře navíc uplynulo jen osmatřicet vteřin, když domácí ještě navýšili náskok. Vlček šikovně prostrčil puk na Daniela Kružíka a červenobílý útočník z těsné blízkosti propálil Peksu. Do kabin se tak odcházelo za stavu 5:2 pro Slavii. Hosté v čase 44:11 vykřesali naději na dobrý výsledek, ve skrumáži před domácí klecí se totiž skvěle zorientoval hostující kapitán Jan Milfait a zacílil za brankovou čáru.

K šumperské smůle ale sešívaní takřka okamžitě kontrovali. Tomica pěkně nahrál Jaroslavu Brožovi, který se hnal v sóloakci na Peksu. Dračí gólman sice jeho pokus vyrazil. Na následnou dorážku stejného hráče už ale nestačil a pošesté kapituloval.

Gólové hody v Edenu ale pokračovaly dál. V čase 45:34 zamířil na Michajlova bekhendovou střelou Daniel Spratek, maskovaný muž v sešívaných barvách jeho pokus zneškodnil. Zakročit proti dorážce mířící nad levý beton už ale nezvládl.

Když běžela 48. minuta, prosadili se opět domácí. Veber prověřil Peksu od modré, ten kotouč pouze vyrazil před sebe, kde číhal připravený David Šteiner, aby přidal sedmý sešívaný gól. Na další trefu se čekalo šedesát vteřin. Daniel Spratek se dostal k puku před domácí klecí a se štěstím přidal svůj druhý zásah v utkání.

V 52. minutě ujeli ve dvou dopředu Jiří Doležal a Daniel Kružík. Druhý jmenovaný si z mezikruží sjel až před branku, kde vložil hůl do Kružíkovy nahrávky a přidal tak další gólový zářez Slavie. V čase 55:44 se dočkal premiérové trefy v červenobílém dresu i Adam Sedlák. Ten napřáhl z vrcholu pravého kruhu a uzavřel skóre zápasu. Slavia tak zvítězila 9:5.