Draky čeká náročné utkání na ledě pražské Slavie

Draky čeká náročné utkání na ledě pražské Slavie

Vanessa Vařeková, pátek 15.1.2021

Šumperští hokejisté zažívají poměrně úspěšné lednové období. Ze čtyř odehraných zápasů vyšli bodově naprázdno pouze v jednom případě. Poslední souboj svedli na domácím ledě s Litoměřicemi. Utkání sice bylo vyrovnané, ale po zbytečných faulech museli Draci dotahovat dvougólové manko. Ke konci druhé třetiny snižoval teprve sedmnáctiletý šumperský odchovanec Jan Kučera, který si připsal první gól v seniorském hokeji. O vyrovnávací branku se následně postaral Petr Kratochvíl. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde byli úspěšnější hosté. Šumperk tedy získal alespoň bod. Další program Chance ligy je naplánován na sobotu 16. ledna. Draky čeká těžký soupeř HC Slavia Praha. Úvodní buly bude vhozeno v 15:00.

HC SLAVIA PRAHA

Pražská Slavia momentálně neprožívá ideální období. V úvodním utkání nového roku nestačila na Slovan Ústí nad Labem, kterému podlehla 2:3 po prodloužení. Jediné vítězství 7:1 si připsala v následujícím souboji v domácím prostředí s poslední Kadaní. Pražané ještě odehráli zápas s Porubou a Sokolovem. Jenže v obou případech se jim nepodařilo vstřelit branku, a to se pak těžko získávají body. Se Sokolovem dokonce schytali debakl 0:7. Tento zápas se stal osudným pro trenéry Martina Štrbu a Jiřího Doležala. Oba trenéři byli odvoláni z A-týmu pro neuspokojivé výsledky a dočasně nahrazeni sportovním manažerem Jiřím Veberem a Pavlem Kolaříkem. Slavia se v dosavadním průběhu ligy drží na 10. příčce s osmadvaceti body.

BRANKÁŘI

Gólmanskou jedničkou je šestadvacetiletý Martin Michajlov. Bránu strážil v šestnácti případech, přičemž hned devětkrát přispěl k vítězství. Dvakrát se mu dokonce podařilo udržet čisté konto. Průměrně obdrží 2,16 branek na zápas a s úspěšností 92,38 % patří mezi tři nejlepší brankáře Chance ligy. Záda mu kryje dvacetiletý mladík Roman Málek, jenž zasáhl do čtyř duelů s úspěšností zákroků 80,60 %.

Martin Michajlov v posledním vzájemném utkání nedal žádnou šanci šumperským hokejistům a udržel čisté konto. (Foto: Věra Václavková).

OBRÁNCI

Základním kamenem defenzívy je bezesporu kapitán pražské Slavie Jan Novák. Červenobílé barvy hájil téměř celou svoji kariéru, patří tak jednoznačně k nejzkušenějším hráčům na ledě. V dosavadním průběhu sezóny stihl nasbírat 6 bodů za jeden gól a pět asistencí. O něco lepší čísla mají teprve jednadvacetiletí obránci Michael Gaspar (2+7) a Václav Veber (2+5). Mezi zkušenější beky patří také slávistický odchovanec Daniel Krejčí a Jindřich Barák. Zbytek obrany tvoří spíše mladíci.

Jan Novák je věrný pražské Slavii již sedmnáctou sezónou. Patří k základním pilířům slávistické defenzívy. (Foto: Věra Václavková).

ÚTOČNÍCI

Slavia se může pochlubit velmi kvalitním útokem. V produktivitě dominují dva jmenovci, Filip Vlček (7+9) a Filip Kuťák (6+10). Talentovaný forvard Filip Kuťák pravidelně nastupuje v první útočné lajně a aktuálně patří mezi nejlepší nahrávače týmu. V sezóně 2018/2019 oblékal dres šumperských Draků, dnes se řadí mezi velké opory pražské Slavie. Nejlepším střelcem červenobílých je Petr Kafka (9+4). Kafka se v uplynulém ročníku blýskl 70 body a vyhrál kanadské bodování Chance ligy. V útočných řadách musíme rovněž zmínit Jaroslava Bednáře (2+8), který ještě v loňské sezóně hájil barvy Vrchlabí. Útočník se zkušenostmi z reprezentace a NHL dokazuje světu, že stále může být rozdílovým hráčem. V produktivitě nezaostává ani Petr Vampola (4+9). Mistr světa z roku 2010 dokonce nastoupil v sezóně 2000/2001 do dvou utkání za HC Draci Šumperk.

Filip Kuťák odehrál v šumperském dresu pouhých osmnáct utkání, nicméně fanoušky Draků svým herním projevem zaujal hned. (Foto: Věra Václavková).

INFORMACE O UTKÁNÍ

Termín utkání: sobota, 16. ledna, 15:00

Místo utkání: zimní stadion Eden

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz