Překvapení? Nikoli. Draci

Překvapení? Nikoli. Draci "chytli" sedmičku!

Jitka Čechová, Petr Matěj, Jitka Čechová, sobota 1.12.2007
M l a d á B o l e s l a v - Jestli někteří šumperští fanoušci doufali, že jejich oblíbenci dokáží potrápit favorizovanou Mladou Boleslav, byli tito optimisté již po první třetině velice zklamáni. Hosté dokázali díky Horčičkovi srovnat v průběhu první části hry na 1:1, poté ale totálně odpadli a během tří minut inkasovali hrozivých pět branek! Zbylých 40 minut se pak dohrávalo pouze z povinnosti, kdy na každé straně padlo po jedenom gólu. Draci tak odjíždí z automobilového města poraženi vysoko 7:2. Komentář připravujeme.
26.kolo sobota 1.12.2007
BK Mladá Boleslav - DRACI PARS ŠUMPERK
7:2
(6:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Gombár (Nouza), 13. Gombár (Král), 14. Kuchejda (Rumpel), 15. Mikulík (Eiselt), 15. Král (Sedlák, Gombár), 16. Nouza (Eiselt), 39. Mikulík (Eiselt) - 10. Horčička (Antonovič), 33. Kovář (Meluzín). Rozhodčí: Pešina - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:12, navíc hostující Hylák a domácí Wagenhoffer osobní trest 10 minut, domácí Bauer, Wagenhoffer a hostující Ondráček 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1540. Střely na branku: 48:22 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 7:2.
Šindelář - Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Wagenhoffer - Rumpel, Král, Gombár, Nouza, Mikulík, Eiselt, Gajovský, Rod, Handlovský, Sedlák, Kopecký, Kuchejda, Sýkora
Hylák (15. Tihlář) - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Hrčka, Hajas, Šindler - Grill, Meluzín, Bařica, Kovář, Ivan, Ambruz, Horčička, Antonovič, Piluša, Matějka, Brunec, Stejskal

Během první poloviny úvodní třetiny mohli diváci v mladoboleslavské Zlatopramen Aréně vidět relativně vyrovnaný hokej. Přestože maličko navrch měl už od začátku utkání domácí tým, do první velké šance se po chybě v obraně Středočechů dostal Martin Ambruz, skvělým způsobem ale zapracoval gólman Filip Šindelář. Výkony Mladoboleslavských začaly stoupat a už ve třetí minutě se z prvního gólu utkání radoval Jiří Gombár, na kterého obrana Draků jaksi pozapomněla a jemu už nedělalo velké potíže Hyláka propálit. Boleslavští byli jednoznačně na koni, stačil ale jeden jediný únik Petra Horčičky s Antonovičem a prvně jmenovaný se díky perfektní přihrávce přes dva domácí hráče svého kolegy postaral o vyrovnání.

V jedenácté minutě ovšem začala asi tříminutová gólová série Středočechů, v níž hosté nestačili ani lapat po dechu. Jedna branka z hole Sedláka sice pro kopnutí nohou uznána nebyla, ještě v téže početní výhodě ale zabodoval Jiří Gombár. A už o pár vteřin později se Boleslavští radovali znovu! Z nenápadně vyhlížející akce dokázal po objetí klece vytěžit maximum David Kuchejda. Ani ne o minutu později se červené světlo za svatyní hostí rozsvítilo opět, tentokrát si zásluhu připsal Milan Mikulík, který do klece umístil puk, o což se vteřinku před tím marně pokoušel Václav Eiselt. Trápení a naprostou bezmocnost Draků ještě více umocnil kapitán Richard Král, ranou která vyhnala Alexandra Hyláka z brankoviště. Na jeho místo nastoupil Radek Tihlář, ani ten ovšem neušel „křestu ohněm“, cejchu se mu dostalo od Tomáše Nouzy, na kterého se vzápětí na to vrhl Ondráček. Protože se ale Nouza nedal a pěsti létaly oběma směry, na trestnou lavici usedli oba.

Mladoboleslavským nedělalo problémy udržet si nátlak z úvodní třetiny a Šumperským dalo určitě hodně práce brankový nášup alespoň trochu rozdýchat. V pravidelném inhalování určitě pokračovali i v druhé dvacetiminutovce, kdy v nájezdu Gajovského s Handlovským se štěstím vypíchli puk. Jak se ale ukázalo, od pořádného brankového debaklu zachránila Draky jejich brankářská dvojka. Radek Tihlář za sebe nepustil ani jednu z mnoha vážně vypadajících střel, které na něj vyslali například útok Nouza, Mikulík a Eiselt a pokud nestačil um, zachránilo ho štěstí. Po střele Lukáče totiž zvonila horní tyčka!

Mladoboleslavským se v tomto okamžiku skutečně střelecky příliš nedařilo a nepomáhala jim ani četná vyloučení. V přesilovce 5 na 3 totiž hostující Robin Kovář snížil na 2:6 a další dvojnásobné oslabení domácích následovalo. Šumperští dali Středočechům v této situaci opravdu zabrat, o většinu šancí se ale připravili sami. Pokud začali mít nějaké naděje, bez okolků je o ně připravil v taktéž ve dvojnásobné přesilovce Milan Mikulík.

Třetí třetina už žádnou změnu stavu nepřinesla. Středočeši se rozhodli hájit svůj pětigólový náskok a povedlo se jim to na výbornou. Přes několik výpadů, díky nimž chtěli Draci skóre alespoň trochu korigovat, se zkrátka už nic nestalo. Pozadu sice nezůstávali ani Boleslavští, i jejich střely ale v nejzazším případě likvidoval Tihlář. Atrakcí poslední dvacetiminutovky se tak stala snad jen závěrečná bitka, jejíž dvěma hlavními aktéry se stal domácí Wagenhoffer a hostující Ondráček. Vzduchem létaly rukavice a helmy a nechyběla ani krev. Oba pánové za tento výstup odpochodovali pár sekund před koncem zápasu do šaten.