Jan Milfait unikátním hattrickem přispěl k výhře Draků 5:1

Jaroslav Svoboda, středa 12.2.2020
Šumperští hokejisté mají za sebou další utkání základní části 2. hokejové ligy 2019/2020, skupiny Východ. V Novém Jičíně nedali domácím větších šancí na úspěch, již po první třetině vedli 2:0. V následující dvacetiminutovce odskočili do stavu 5:1 a tento výsledek nakonec vydržel až do závěrečné sirény. V posledních třech utkáních Draci získali plný počet bodů při výborném skóre 25:6. Na dnešním úspěchu se podílel unikátním hattrickem JAN MILFAIT, který kromě gólu při hře pět na pět dal branku i v oslabení a také v přesilovce.
39.kolo středa 12.2.2020
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
1:5
(0:2, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Pecha - 17. Milfait, 19. Pokorný (Sedlák, Milfait), 24. Vachutka (Jaroš, Kabelka), 28. Milfait (Sedlák, Jaroš), 37. Milfait (Jaroš, Vachutka). Rozhodčí: Šutara - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 385. Střely na branku: 29:52. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Šimonů - Rufer, Tomeček, Hruška, Váňa, Kožený, Holáň, Tolokonnikov - Plitko, Macuh, Kuba, Poruba, Palička, Finsterle, Štefka, Irgl, Pecha, Lehečka, Hilšer
Peksa - Kabelka, Gewiese, Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák, Plhal - Milfait, Horký, Vachutka, Jaroš, Urban, Hroch, Spratek, Haluza, Müller, Pokorný, Scheuter, Antonov, Kofroň

Šumperští Draci po dvou vysokých vítězstvích přidali třetí. Na ledě Nového Jičína nepustili domácí tým do vedení a nakonec po zásluze odvezli tři body.

Začátek utkání přitom nahrával do karet spíše domácím, kteří několikrát prověřili pozornost Marka Peksy. Ten ale pochytal veškeré šance Ďáblů, Draci přežili i oslabení hned v úvodu, kdy se sám Peksa provinil proti pravidlům. Za stavu 0:0 již v blížícím se závěru třetiny přišla další početní výhoda Nového Jičína a v ní se již skóre měnilo. Ovšem ve prospěch Draků. Gólem v oslabení se blýskl JAN MILFAIT, který tak započal svůj velký večer. A domácím bylo do konce třetiny ještě hůř. O dvě minuty později se totiž prosadil DOMINIK POKORNÝ.

Ve druhé třetině pak již kráčel Šumperk za vítězstvím. Již po třech a půl minutách se tentokrát prosadil DANIEL VACHUTKA, který zakončil po přihrávce Jaroše. Ve 27. minutě zamířil na trestnou lavici Jaroslav Tomeček a Šumperk první přesilovou hru v utkání využil. Autorem branky se po souhře Jaroše se Sedlákem stal JAN MILFAIT.

Na góly bohatá druhá třetina pak nabídla i zásah domácích. Chvíli po polovině utkání se prosadil DANIEL PECHA. Jenže poslední slovo měli Draci. Gólovou tečku za utkáním učinil v závěru druhé třetiny JAN MILFAIT, který při hře pěti proti pěti završil svůj hattrick, když všechny branky vstřelil v jiném poměru hráčů na ledě.

Ve zbytku utkání již gól nepadl, Draci si z Nového Jičína vezou jasné vítězství 5:1 a dobrou formu před velmi náročným a těžkým duelem dalšího kola, kdy míří na led Havlíčkova Brodu.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Do první třetiny jsme vkročili vlažně a domácí byli lepším týmem. Za vedení v první třetině vděčíme Marku Peksovi a využití dvou drobných chyb domácích. Od druhé periody jsme zapnuli na trošku vyšší level a až do konce jsme zápas s přehledem dohráli. Už teď je třeba začít se připravovat na těžký zápas v Havlíčkově Brodě.