Draci v náročném duelu dokázali v poslední třetině zlomit odpor Bobrů

Jaroslav Svoboda, sobota 18.1.2020
Další nadprůměrná divácká návštěva v této sezóně si musela v Šumperku přijít opět na své. Utkání mezi oběma kluby dlouhodobě nabízejí nadstandardní podívanou a i tentokrát se hrálo oboustranně ve vysokém tempu, s rychlými přechody středního pásma a spoustou šancí. Dlouho pak to byli hosté, kteří měli našlápnuto k bodovému zisku. V poslední třetině ale Draci dokázali nastřílet za záda brankáře Slováka tři branky, tou čtvrtou do prázdné klece nakonec pečetili vítězství v celkovém poměru 5:2. Hosté provizorně vedení bývalým brankářem Lukášem Plškem ale zanechali v Šumperku velmi dobrý dojem.
33.kolo sobota 18.1.2020
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
5:2
(1:1, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Milfait (Jaroš), 43. Kofroň (Gewiese, Hroch), 52. Spratek (Kofroň, Plhal), 56. Spratek (Kofroň, Hroch), 60. Vachutka (Milfait) - 17. Dvořák (Vaněk, Seidler), 31. Romančík (Ďurkáč, Slovák II). Rozhodčí: Goňa - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 1257. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
Peksa – Haloda, Sedlák, Kabelka, Gewiese, Plhal, Řezáč – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Antonov, Pokorný – Horký, Muller, Scheuter – Urban
Jiří Slovák I – Ďurkáč, Kamas, Holiš, Běhal, Baroš, Žák – Romančík, Andris, Seidler, Dvořák, Kuchařík, Daněk, Pořízek, Jiří Slovák II, Martiník, Vávra, Paťava, Vaněk

Bez zdravotně indisponovaného obránce Tomáše Drtila nastoupili Draci do náročného utkání, ve kterém tedy dostal solidní množství prostoru na ledě i benjamínek Jakub Plhal. A blýskl se důležitým kanadským bodem.

Od úvodu zápasu pak bylo jasné, že oba brankáři si na nedostatek práce stěžovat nebudou. Dobře připravení hosté poté dokázali bruslařsky lídrovi tabulky konkurovat. Již po půl minutě se do velké šance dostal Seidler, ale Peksa se před utkáním kvalitně rozcvičil a těžkou situaci vyřešil nádherným zákrokem. V šesté minutě se již skóre měnilo, a to ve prospěch domácích. Jarošův pokus neudržel ve výstroji Slovák a za jeho záda doklepl puk neomylný JAN MILFAIT, který tak vstřelil již osmý gól z posledních deseti zápasů.

Do konce třetiny se ale hostům podařilo vyrovnat. Peksa, stejně jako na druhé straně Slovák, pokryl několik těžkých pokusů, ale v 17. minutě již kapituloval. Hosté se dostali na obranné modré čáře ke kotouči, otočili hru a vytěžili ze situace přečíslení. To přesnou ránou zakončil PETR DVOŘÁK, který nedal Peksovi žádnou šanci. Vrátit Drakům vedení mohl v oslabení Vachutka, ale ve velké šanci na Slováka nevyzrál.

Druhá třetina pak výsledkově vyzněla lépe pro Valachy, byť to byli Draci, kdo hlavně v jejím závěru měl více ze hry. Dlouhé minuty se nejprve útočilo na obě strany a znovu se na výtečnou činili gólmani soupeřů. Jenže v polovině utkání vrcholil tlak Bobrů, obranná dvojice Kabelka - Gewiese zůstala na opačné straně kluziště dlouhou dobu bez možnosti vystřídat a hosté to potrestali. Souhru dvou bývalých Draků zakončil po Ďurkáčově přihrávce MICHAL ROMANČÍK.

Postupem minut si Šumperk převzal iniciativu a byl hlavně v závěru třetiny lepším týmem, který se dokázal dostávat do slibných pozic. Jenže bohužel pro domácí se v koncovce Draci trápili, několikrát minuli branku či při střeleckém pokusu dokonce i kotouč. Stejně jako Kabelka v čase 39:57, když dostal před branku ideální přihrávku od Gewieseho.

Do třetí třetiny tak šli Draci s výsledkovým mankem, což si paradoxně pochvaloval po utkání trenér Janeček. Mohl tak zjistit, jak bude tým reagovat na nepříznivý vývoj s opravdu těžkým soupeřem. A Draci? Situaci zvládli senzačně. Aktivním pohybem si vykoledovali hned v úvodu třetiny dva fauly a v přesilovce pěti proti třem i udeřili. V úvodu statickou přesilovku nakonec skvěle rozehrálo trio Hroch - Gewiese - Kofroň, kdy po tvrdé bombě Gewieseho srovnával stav zápasu ADAM KOFROŇ. Hosté šli o chvíli později znovu do tří, ale tentokrát již Draci skóre změnit nedokázali.

To se povedlo až v úvodu 52. minuty, chvíli poté, co se na led z trestné lavice vrátil Pokorný. DANIEL SPRATEK dotlačil za záda Slováka kotouč po souhře Kofroně s mladičkým Plhalem. Šumperk se podruhé v utkání dostal do vedení, tentokrát ho ale již nepustil. Naopak, o čtyři minuty později, kdy si mezitím připsal několik důležitých zákroků Peksa, přišlo navýšení náskoku. Hroch vybojoval v útočném pásmu kotouč a přes Kofroně rozehrál krásnou kombinaci, na jejímž konci zakončoval přes bezmocného Slováka DANIEL SPRATEK! Krásná souhra znamenala vedení o dvě branky. Hosté se ještě necelé tři minuty před koncem utkání rozhodli pro power-play, dlouho svírali Draky v pásmu, ale bez koncovky. Naopak Řezáč přes celé kluziště minul, poté Jaroš přes bránícího hráče trefil jen vnější konstrukci branky. Až když Milfait získal ve středním pásmu kotouč a vybídl do šance DANIELA VACHUTKU, přišla pečeť - 5:2!

Draci zvládli velmi náročné utkání a před sérií zápasů hraných venku si připsali důležité tři body.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Hned od začátku oboustranně aktivní hokej, ze kterého měli ke gólu několikrát blíž hosté. Díky opět výbornému Markovi Peksovi jsme to ustáli a šli do vedení. Drobná chybička a krásně sehraná situace hostů byla odměněna 1:1. Ve 2. třetině šel soupeř do vedení, ale neměl jsem z naší hry špatný pocit, naopak. Hráči dostali ve 2. pauze podporu a osvědčili se fanouškům parádním obratem. Pochvala našim hráčům, ale i hráčům soupeře.