Bobři jedou do Šumperka, oba týmy budou pomáhat

Bobři jedou do Šumperka, oba týmy budou pomáhat

Redakce, pátek 17.1.2020
Bez trenéra Jiřího Weintritta, který se s vedením klubu domluvil na ukončení spolupráce, dorazí Bobři do Šumperka. A přesto že oba týmy proti sobě nastoupí jako soupeři, zároveň potáhnou za jeden provaz. Za každou střelu, kterou týmy vyšlou na soupeřovu bránu, dají sto korun do banku. Výsledná suma potom pomůže dobré věci.

Valašské Meziříčí se aktuálně nachází na pátém místě tabulky. Do Šumperka navíc dorazí pod vedením dočasného kouče Lukáše Plška. Jiří Weintritt se totiž s vedením Bobrů dohodl na ukončení spolupráce, což byl trochu blesk z čistého nebe. Pro Draky to však neznamená žádnou výhodu. Bobři vždy byli nepříjemným soupeřem a nejinak tomu určitě bude i v sobotním utkání.

Oba týmy však budou mít i společný úkol. Vystřílet podporu vybranému projektu. Za každou střelu na bránu totiž oba týmy dají sto korun na dobrou věc. "Tento nápad přišel ze strany Valašského Meziříčí. Poprosili nás o zapojení se v zápase 42. kola. Kluci v kabině okamžitě souhlasili a rovnou jsme se domluvili, že podobnou akci uspořádáme i v domácím zápase. Za tuto aktivitu patří klukům velký dík," uvádí k celé akci marketingový manažer klubu Tomáš Ostřanský. A jaký projekt bude vybranou částkou podpořen? "To ještě úplně nevíme, máme samozřejmě nějaký předvýběr, ale počkáme, kolik oba týmy vystřílí. Potom dáme hlavy dohromady a některou místní organizaci, která se věnuje nějaké dobré věci, podpoříme," dodává Ostřanský.

V Týmu Bobrů najdeme spoustu jmen, která jsou publiku v Šumperku dobře známá. Zranění ovšem do hry nepustí Tomáše Brunce a Michala Žáka. Naopak Michal Romančík, Jakub Ďurkáč nebo Petr Dvořák se budou určitě chtít svému bývalému klubu připomenout. Právě Petr Dvořák je potom lídrem týmových statistik, když zapsal 35 bodů za 15 vstřelených branek a 20 asistencí. O pět asistencí méně má druhý v pořadí Petr Seidler. Třetí místo patří Rostislavu Vaňkovi za 14 gólů a 15 asistencí. Brankovišti vévodí Jiří Slovák s průměrem 2,62 obdržených branek na zápas.

INFORMACE O UTKÁNÍ

DRACI PARS ŠUMPERK - HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
datum: 17. ledna 2020 v 17:00
rozhodčí: Tomáš Goňa - Josef Novotný, Radek Šimčík
ŠKODA Aréna Šumperk

vstupenky: 70 Kč
textový online přenos: www.onlajny.com