Do třetice to nevyšlo, Draci doma podlehli Benátkám

Alena Ryšavá, Michal Krobot, sobota 10.10.2020
Před pauzou Šumperané na domácím ledě vyzvali Benátky nad Jizerou. Hosté přijeli do podhůří Jeseníků s velmi mladým týmem a energie a živost byly na ledě znát. Oba celky byly herně vyrovnané. V první dvacetiminutovce se prosadily obě mužstva, ve druhé periodě naopak nepadl gól ani do jedné sítě. Utkání rozhodla třetí dvacetiminutovka, kdy se dvakrát po sobě prosadili hosté, kteří přes vyrovnanou hru dominovali v některých disciplínách, ty nakonec rozhodly. Přesto že se Draci nevzdali a dvě minuty před koncem snížili, tři body si nakonec odváží Benátky, které na ledě Škoda arény zvítězily 2:3.
10.kolo sobota 10.10.2020
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Benátky nad Jizerou
2:3
(1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Jaroš (Bernovský, Gewiese), 58. Milfait (Kabelka) – 2. M. Zachar (T. Hanousek, Najman), 54. Štibingr (M. Zachar), 57. T. Hanousek (D. Špaček, M. Zachar). Rozhodčí:Čech, Skopal – Gančík, Bartek Vyloučení: 5:4. Využití:1:2. V oslabení: 0:1 Diváci:0.
Peksa – Gewiese (A), Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Věntus, Dosek – Jaroš (A), Milfait (A), P. Kratochvíl – Krejčiřík, Tadeáš Král, Bernovský – Kučera, Spratek, Krč – Uhlík, Hroch, Scheuter – Blaško.
Pařík – Šedivý, T. Hanousek, Kovář, Štibingr (A), Aubrecht, P. Krejčí (C), Had – Pabiška, Najman (A), M. Zachar – D. Špaček, A. Dlouhý, Pekař – Hrabík, Wiencek, Šafařovský – Maršoun, Křepelka.

První třetinu odstartoval faul domácích. Na první gól se nečekalo moc dlouho. Už ve druhé minutě se Tomáš Hanousek napřáhl na modré čáře a po dorážce Marka Zachara se hosté radovali z první branky. Draci se snažili o vyrovnání. V sedmé minutě odstartovali kombinační sérii v útočném pásmu, avšak obrana Benátek skvěle blokovala střely a skóre se nehnulo. Ve dvanácté minutě se dočkali své první přesilovky i domácí a bylo bleskově srovnáno. Jan Bernovský si dovolil drzou kličku v útočné třetině. Jeho střela sice skončila na mantinelu za Paříkovou bránou, ale puk se přímo odrazil na čepel Tadeáše Jaroše, který pohotově zakončil do prázdné brány. Těsně před přestávkou se Daniel Kabelka dopustil faulu v obranné třetině a nabídl Benátkám výhodu na startu prostřední části.

Druhou periodu začala přesilová hra Benátek. Tentokrát početní oslabení ustál Šumperk na výbornou a utkání pokračovalo svižnou hrou v tempu. Ve dvacáté šesté minutě šumperský kapitán musel zatáhnout za záchranou brzdu, jelikož se Marek Zachar řítil sám na domácího brankáře. Následoval samostatný nájezd, kde Marek Peksa zkušeně vychytal benátského útočníka. Až do konce druhé třetiny následovala vyrovnaná partie. Oba celky se prezentovali nadějnými útočnými akcemi. Maskovaní muži ale nehodlali pustit kotouč za svá záda a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Jak jinak mohla začít závěrečná perioda než početní výhodou týmu z Benátek nad Jizerou. Opět neúspěšnou. V polovině třetí třetiny se dostal do obrovské šance Lukáč Kučera, Pařík ale jeho střelu i s dorážkou zlikvidoval. Sedm minut před závěrečnou sirénou šli hosté zásluhou Jana Štibingra do jednobrankového vedení. Ve vlastním oslabení ujel domácí obraně a nekompromisně zakončil pod břevno šumperské brány. O necelé čtyři minuty později se museli Draci bránit v oslabení. Tentokrát inkasovali. Po střele Tomáše Hanouska Marek Peksa kapituloval potřetí. Šumperk se nehodlal vzdát a okamžik na to se jako první ve shluku před Paříkovou bránou zorientoval Jan Milfait a snížil na dva tři. Bohužel pro Draky jim závěrečná hra bez brankáře nevyšla a hosté si tak díky třetí třetině odváží plný počet bodů.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Zápas byl strašně vyrovnaný, byl o detailech a o chybách. Myslím si, že gól, který vše ovlivnil, byl ten v oslabení. Celý tým se musí naučit zodpovědnosti k mančaftu, protože to není první zápas, kdy jsme hráli vyrovnanou partii a v poslední třetině jsme pak takhle po chybách odpadli. Navíc stejné chyby, které předvádíme, jsme dělali v přátelácích a bylo by dost nemilé, kdybychom jsme se k nim měli vracet. Bohužel jsme nehráli stejný hokej, co s Frýdkem nebo Prostějovem. Tam jsme hráli krásně jednoduše, dneska jsme se snažili zbytečně o krásu.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnes to byl urputný, bojovný zápas. Řekl bych, že jsme byli celé utkání hokejovější, avšak zápas jsme brankově zvládli až v poslední dvacetiminutovce.