Před pauzou Benátky

Před pauzou Benátky

Michal Krobot, čtvrtek 8.10.2020

Na nějakou dobu poslední zápas. Draci v posledním povoleném utkání změří své síly s Benátkami nad Jizerou. Šumperští hokejisté jsou momentálně na vítězné vlně, jelikož v posledních dvou utkáních porazili favorizované soupeře. Na druhé straně Benátky doma ještě neprohráli a drží šesté místo v tabulce. Získají Draci další body? Utkaní začíná v sobotu 10. října ve Škoda aréně. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Pojďme si představit situaci v obou týmech.

HC Benátky nad Jizerou

Celek pod vedením kouče Valdemara Jiruše má za sebou osm zápasů. Čtyřikrát se vraceli ze soupeřových ledů poraženi a čtyřikrát potěšili výhrou své fanoušky doma. Se 13 body okupují šesté místo v tabulce ligy a na první příčky ztrácejí jen minimálně. Kanadské bodování týmu vede jednadvacetiletý Kryštof Hrabík s devíti body (4+5). Velmi pěknými akcemi se prezentuje Matěj Pekař, který se vrátil z Kanady a je s šesti přihrávkami nejlepším nahrávačem týmu. Benátskou svatyni stráží Lukáš Pařík, kterého jste mohli v posledních letech chytat za mládežnické reprezentace. Letos v CHANCE lize odchytal pět zápasů s úspěšností 88,4 %. Už zbývá jen defenzíva. Obrana celku z Benátek je velmi mladá, podobně jako ta šumperská. O Benátkách je obecně známo, že dávají prostor mladým hráčům.

Poslední vzájemný zápas už pár let pamatuje. (Foto: Věra Václavková).

Z kabiny Draků

Start sezóny Šumperku nevyšel úplně podle představ, ovšem hráči ukázali svoji bojovnost a v posledních dvou zápasech nadělili soupeřům devět gólů a pouze tři obdrželi. V tuto chvíli jsou Draci na čtrnáctém místě v tabulce CHANCE ligy. Góly, přihrávky, čas na ledě a střely. Všem číslům týmu vévodí jen jedno jméno – Petr Gewiese. Šumperský kapitán posbíral zatím osm kanadských bodů (3+5) a vede ofenzívu Parsu. Samozřejmě i ostatní hráči pilně střádají body. Například Tadeáš Jaroš (3+4), nebo Daniel Spratek (2+3). Zatím jasnou jedničkou v brankovišti je Marek Peksa, který s úspěšností 90,76 % dodává klid týmu. Šumperk se z úvodních kol rychle oklepal a je připraven zabojovat o další body. Jestli Draci naváží na dobré výkony z předešlých zápasů si musíme počkat do Soboty.

Přidá Petr Gewiese další bod do svých statistik? (Foto: Věra Václavková).

O zápase

Termín utkání: sobota, 10. října, 17:00.

Místo utkání: Škoda aréna, Šumperk.

Textový přenos: Onlajny.com.

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz.