Mistrovská neporazitelnost Draků doma pokračuje

Mistrovská neporazitelnost Draků doma pokračuje

Jaroslav Svoboda, sobota 15.9.2007
Š u m p e r k - Mistrovská domácí neporazitelnost šumperských Draků pokračuje! V obnovené premiéře na svém ledě zvítězil Šumperk nad jihlavskou Duklou po výtečném výkonu 3:1. Branky Draků vstřelili Meluzín, Antonovič a Stejskal a před více než 2000 diváky tak Draci doma získali letošní první body. O to více důležité je dnešní vítězství vzhledem k faktu, že v pondělí a ve středu se Draci představí venku - na ledě ostravské Sarezy a havířovských Panterů.
2.kolo sobota 15.9.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Dukla Jihlava
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Dukla Jihlava
3:1
(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6:43 Meluzín, 11:55 Stejskal (Ohnutek, Stráňovský), 55:11 Antonovič (Bařica, Meluzín) - 58:51 Čachotský (Bakus, Ščerban). Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2000. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Tihlář - Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Hajas - Bařica, Meluzín, Antonovič - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Martinka, Korotvička, Obdržálek - Čížek
Řehoř - Ščerban, Štrach, Kuchyňa, Staněk, Míka, Duben, Martinka, Balčík, Krupka Lukáš, Bakus, Rytnauer, Říha, Hradecký, Čachotský, Nekvasil, Hanzal, Krupka Martin, Ježek, Kubát, Slavík.

Komentář k zápasu

Po nepříjemné prohře v Olomouci se i tak šumperský zimní stadión naplnil spoustou zvědavců, kteří se zajímali o to, jak dopadne domácí premiéra nováčka 1. ligy. Draci fanouškům i sami sobě dokázali, že v lize dokáží hrát důstojnou roli, Jihlavu po zásluze porazili 3:1.

Do branky Šumperka se postavil Radek Tihlář a Draky ve výborném utkání podržel zvláště v poslední třetině. Samotnému začátku utkání předcházel slavnostní ceremoniál, kterého se účastnil i Prezident republiky Václav Klaus, z jehož dlaně bylo také vhozeno slavnostní bully. A pak se od první minuty Draci do soupeře zakousli. První střelu si hned v úvodní minutě připsal Roman Meluzín, který na svůj pokus navázal v sedmé minutě úvodním gólem zápasu. Vystihl přihrávku soupeře a mezi betony Řehoře přesně zakončil. O pár vteřin později pálil i Stejskal, tentokrát ale gólman Dukly kryl. Přesto se Šumperk dočkal zasloužené další branky. Právě Stejskal poslal bombu podél betonu Řehoře do branky a kotel bouřil. Ve 13. minutě vychytal Meluzína skvěle Řehoř a i v dalších minutách úvodní části měli domácí více ze hry, ale do větších šancí se již nedostali.

Úvod druhé třetiny patřil Dukle, ale ani Rytnauer a ani Říha během 26. minuty nedokázali pozorného Tihláře prostřelit. V následujících chvílích však již Draci opět ovládli zápas a Ohnutek pálil ve 31. minutě jen do Řehoře, který skvěle lapil. Největší příležitost třetiny měli domácí, kteří 20 vteřin před sirénou po Korotvičkově střele nedorazili Ohnutkem poskakující kotouč do branky.

V poslední třetině napálil těžce chytatelný kotouč jeden z hostujících forvardů, Tihlář ale opět skvěle vykryl. Rostoucí tlak hostů vyvrcholil v oddechový čas, který si vzal kouč Setikovský. Draci se po time-outu vzchopili a v 56. minutě rozhodli. Dušan Bařica našel Radima Antonoviče a ten krásnou střelou propálil Řehoře. Velký podíl má na brance hlavně Bařica, který přihrávkou za obranu doslova odstranil beky hostů z cesty. Hosté se přesto prali o snížení a povedlo se jim to v 59. minutě. Čachotský ránou zápěstím pod břevno snížil na konečných 3:1.

Ohlasy trenérů

Jindřich Setikovský: "Zápas rozhodla důsledně zlepšená obrana, obětavost a výkon brankáře Tihláře. O přestávce jsem řekl hráčům, že je nepoznávám, že hráli opravdu dobře. Dukla sice v posledních letech obměnila kádr, ale i tak - je to slavný celek a vítěství proti Dukle Jihlava je velmi cenné. A to i pro hráče.

Petr Svoboda: "Zápas se od začátku vyvíjel špatně, první minuty jsme sice byli lepší, ale domácí pak dali z první šance a my jsme pak nebyli schopni dát z ničeho gól. Prostě na nás padla deka a dopadlo to tak jak dopadlo."

Fotografie ze zápasu