Já vás nepoznávám, tvrdil hráčům o přestávce Setikovský

Já vás nepoznávám, tvrdil hráčům o přestávce Setikovský

Jaroslav Svoboda, neděle 16.9.2007
Š u m p e r k - "Já vás nepoznávám!" Těmito slovy poděkoval hráčům za výkon v první třetině Jindřich Setikovský a svěřenci v Šumperku populárního trenéra dotáhli již dobře rozjeté utkání do vítězného konce. "Důvody naší výhry? Nasazení, obětavost a skvělý výkon Radka Tihláře," dodal spokojený Setikovský po zápase. Šumperk v domácí premiéře strhl ze sebe černou roušku očekávaného "otloukánka" ligy a odčinil debakl z Olomouce.

Hosté přesto začali hodně zostra a nezdálo se, že by první třetina měla skončit takovým výsledkem, jakým nakonec skončila. "Do utkání jsme nevstoupili špatně, byli jsme lepším týmem. Jenže jsme nedali šance, naopak inkasovali z první větší příležitosti a spadla na nás deka. Nebyli jsme schopni trefit ani prázdnou branku," posteskl si po utkání asistent hostujícího trenéra Petr Svoboda. Jihlava přesto zanechala v Šumperku velmi dobrý dojem, což potvrdili i někteří domácí příznivci. "Jihlava odehrála dnes lepší zápas než ve středu proti nám Olomouc," prohodil při odchodu ze zimního stadiónu mladík navlečený do Dračích barev.

Domácí kouč Jindřich Setikovský v posledních týdnech sklízel od některých příznivců Draků ostrou kritiku, včera však musel klubu jednoznačně poděkovat. "S utkáním v Olomouci se to srovnat nedá, to v žádném případě. Dnes jsme hráli s nasazením, bojovností, obětavostí a také nám skvěle zachytal brankář. Na druhou stranu, z ani jednoho zápasu nejde dělat ještě závěry. Na to je moc brzy," prozradil Setikovský, který si mohl stejně jako hráči vychutnat po utkání ovace velice slušně zaplněných tribun.

Draci se také vrátili v lize k osvědčeným formacím. Meluzín měl po stranách Antonoviče a Bařicu, David Ohnutek pro změnu rychlíka Martina Stejskala a na druhé straně šikovného Ivo Kratěnu. Ten si návrat do druhé formace Draků velmi pochvaloval. "Jsem rád, že jsem zase u kluků zpět. Vedle Romana Meluzína jsem nějak divně poletoval, teď je vše zase OK," prozradil Kratěna. Právě první dvě lajny dokázaly opět rozhodnout zápas tak jako v mnoha případech minulé sezóny. První dvě branky vyústily z výtečného napadání v pásmu, poslední gól pak krásnou přihrávkou za obranu vymyslel Dušan Bařica.

Nad premiérovou výhrou Draků v lize se samozřejmě pozastavují i média. Server hokej.cz oznámil první výhru Draků v sezóně přímo z nadpisu, v článku poté server píše, že Šumperk svou výhrou připravil slavné Dukle druhou porážku v sezóně a že tak Dukla zůstává na Východě jediným celkem bez bodu. Jiný hokejový server, www.hokejportal.cz, příliš Drakům před utkáním nevěřil a v pozvánce na 2. ligové kolo zmínil, že Šumperk jako nováček bude mít obrovské potíže se záchranou. Po zápase pak server oznamuje již známou skutečnost, že Most a Šumperk jako nováčci soutěže si připsaly první výhry.

Positivní ohlas jistě přinesl i výsledek akce s plyšáky. Šumperská ledová plocha se po brance Romana Meluzína zaplavila plyšovými hračkami, které se poté sotva vlezly do čtyř připravených pytlů. Obrovský potlesk tribun odměnil i vystoupení dvou dětí ze šumperského Dětského domova.