První domácí utkání s Jihlavou

První domácí utkání s Jihlavou

Roman Skokan, pátek 14.9.2007
Hokejový Šumperk na tento den čekal. Od smutného prodeje licence do Hradce Králové se Draci po téměř šesti letech dočkali a opět si na svém stadioně zahrají druhou nejvyšší soutěž. Prvním soupeřem bude nejúspěšnější český klub, dvanáctinásobný mistr extraligy HC DUKLA JIHLAVA.

Troška historie neuškodí

Hokejový klub v Jihlavě byl založen v roce 1956. V letech 1966 - 72 získala Jihlava neuvěřitelných šest titulů mistra republiky v řadě. Naposledy byl vyhlášen mistrem ligy v roce 1991. Jihlava, to nejsou jen úspěchy v domácí lize, ale i ve světě. Dvakrát ve finále Světového poháru, pětkrát vítěz Spenglerova poháru a osmkrát finalistou Poháru mistrů evropských zemí (PMEZ).

Poslední vzájemné utkání Draků s jihlavskou Duklou se zapsalo černým písmem do historie hokeje v Šumperku. Dne 19. prosince to bylo totiž poslední utkání před převodem licence 1. ligy do Hradce Králové a tím zrušení týmu mužů. V tomto utkání se přišlo s Draky rozloučit na dva tisíce věrných fanoušků.

Oba týmy chtějí odčinit příděl z 1. kola

HC Dukla Jihlava - HC Sareza Ostrava 2:6 Dukla prohrávala již od druhé minuty 0:1, jenže velice rychle se jí podařilo výsledek otočit brankami Ježka a Kuchyni. Sareza ale zabrala a přidala pět branek, čímž stanovila výsledek 2:6. Sestava Dukly: Řehoř (37. Zgraggen, 42. Řehoř, 43. Zgraggen) - Ščerban, Štrach, Kuchyňa, Staněk, Míka, Buben, Martinka, Balčík - Krupka L., Bakus, Rytnauer - Říha, Hradecký, Čachotský - Nekvasil, Hanzal, Krupka M. - Ježek, Kubát, Slavík.

HC Olomouc - Hokej Šumperk 2003 1:7 Šumperští hokejisté ve své prvoligové premiéře zamířili do nedaleké Olomouce, odkud si odvezli pořádný příděl, sedm branek. Jedinou branku Šumperka zaznamenel Stejskal. Sestava Draků:Betinec - Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenbock, Stráňovský, Hajas, Ondráček, Šindler - Bařica, Meluzín, Antonovič, Kratěna, Ohnutek, Stejskal, Kočan, Korotvička, Obdržálek, Pekr, Čížek, Martinka.

Dukla pořádně obměnila kádr

Po odchodu sedmadvacetiletého brankáře Jaroslava Suchana do Havlíčkova Brodu sáhla Jihlava do Rakouska. Z Bielu přišel zkusit štěstí za hranicemi Kaspar Zgraggen. Obranné ředy posílil nejstarší prvoligový hráč extřebíčský Bedřich Ščerban. Největší posily do útočných řad jsou Vladimír říha ze Znojma a Tomáš Hradecký z Mladé Boleslavy.

Spoléhat se bude také na své hráče. A to zejména na Ladislava Rytnauera, nejlepšího hráče Dukly v letošní přípravě a na Oldřicha Bakuse, který patří k tomu nejlepšímu, co vůbec Jihlava ve svém mužstvu má.

Kupte plyšáka, pomozte dětem

Plyšový den, tak se jmenuje charitativní akce, kterou uspořádal hokejový klub Hokej Šumperk 2003. Je to jednoduché, jak na to radí Radek Kučera: "Jakmile dá domácí tým branku, diváci mohou na led naházet plyšové hračky. Ty se pak sesbírají a předají dětským domovům v okolí." A kdyby se náhodou stalo, že Draci branku nedají, nevadí, diváci mohou plyšáky na led naházet po skončení utkání.

Utkání se hraje v sobotu 15.9. 2007 na šumperském zimním stadionu a to od 17:00. Utkání můžete sledovat online a to zde.