Jedenáct gólů a dva hattricky k tomu! První formace rozdrtila Velké Meziříčí

Vanessa Vařeková, sobota 25.11.2023
Tak tohle se v Šumperku jen tak nevidí! Domácí hokejisté si v utkání s Velkým Meziříčím s velkou chutí zastříleli. Gólový účet sice otevřeli hosté, Draci ale na inkasovaný gól poměrně rychle odpověděli a čtyřmi trefami v řadě otočili skóre ve svůj prospěch. Velké Meziříčí na tuto smršť zareagovalo oddechovým časem. Ten přišel přesně včas, neboť hned vzápětí dokázal hostující celek snížit na jednobrankový rozdíl. To ale bylo ze strany svěřenců Lukáše Nováka vše. Šumperk si ve zbytku zápasu otevřel střelnici a Velké Meziříčí vyprovodil ze svého ledu celkem jedenácti trefami. Nejvíce řádila první formace, která se postarala o devět z nich. Hned dvakrát v této bitvě dokonce létaly čepice na led, protože obě posily, Tomáš Drtil i Richard Nemec, zkompletovaly hattrick! První gól v šumperském dresu a asistenci k tomu pak zaznamenal Pavel Skopal. Co je ale mnohem důležitější, Draci už nejsou poslední! Díky tomuto vítězství se posunuli na 9. příčku.
18.kolo sobota 25.11.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - HHK Velké Meziříčí
11:3
(4:3, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 2. Drtil (Vachutka, Jaroš), 7. Danielčak (Minařík), 8. Drtil (Jaroš, Nemec), 14. Drtil (Nemec), 34. Nemec (Dudycha), 36. Skopal (Nilsson), 38. Nemec (Jaroš, Drtil), 43. Dudycha (Nemec, Vachutka), 49. Nemec (Drtil, Dudycha), 51. Nilsson (P. Kubíček, Skopal), 58. Jaroš (Drtil, P. Kubíček) – 1. Doležal (M. Juda, Slabý), 16. Strnad (Doležal, M. Juda), 20. Vedral (P. Švejda) Rozhodčí: Held – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 1:5. Využití: 4:0. Diváci: 899. Střely na branku: 44:27. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 11:3.
Irgl – Drtil, Dudycha, Minařík, Rutar, P. Kubíček, P. Hohl – Vachutka, Nemec, Jaroš – Danielčak, Šišolák, J. Horký – Przybyla, Nilsson, Polách - Skopal
J. Juda (41. P. Juda) – Ambrož, Slabý, Trnka, Kochánek, Vlašín, Lašák, A. Svoboda, Orsech – Juráň, Křenek, D. Dolníček I – Doležal, M. Juda, Strnad – P. Švejda, Burian, Vedral – Kotrba, Šantora, Kuba

Svěřenci Michala Mikesky nezačali zápas zrovna ideálně a po dvaadvaceti vteřinách hry prohrávali 0:1. Petr Slabý vyslal střelu od modré čáry směrem na bránu, kde stál skvěle clonící Jiří Doležal, jemuž stačilo pouze nastavit hůl, aby kotouč usměrnil za záda Denise Irgla. Draci ale dokázali bleskurychle stav utkání srovnat. Ve 2. minutě nejprve překvapil Jaroslava Judu lehkým nahozením Daniel Vachutka, jeho pokus ale zvládl na poslední chvíli vyrazit svými betony. Jenomže k odraženému puku se jako první dostal nikým nehlídaný Tomáš Drtil, který ho pouze doklepnul do odkryté části hostující klece. A o chvíli později už bylo u Draků daleko veseleji. V 7. minutě se po chybě Velkého Meziříčí dostal do samostatného úniku Jozef Danielčak a s obrovským štěstím, tak jak je u něj zvykem, procpal kotouč pod tělem gólmana až za brankovou čáru. Ještě neuběhla ani minuta a Velké Meziříčí lovilo puk z brány již potřetí. Učebnicovou kombinaci Richarda Nemce a Tadeáše Jaroše zakončil Tomáš Drtil do zcela prázdné Judovy svatyně.

V dalších několika minutách se hra trošku uklidnila, tedy až do doby prvního signalizovaného trestu. Za podrážení si šel na trestnou lavici odpočinout hostující Vlašín. Šumperskému celku stačilo pouhých devatenáct vteřin na to, aby byla početní výhoda využita. Richard Nemec vypíchl soupeři puk a naznačil střelu, nakonec ale přece jen zvolil přihrávku na levou stranu kluziště, kde byl připraven Tomáš Drtil, jenž zkompletoval první hattrick tohoto souboje!

Zatímco čepice létaly na led, hlavní trenér Velkého Meziříčí sáhl k oddechovému času. A jak se později ukázalo, tento tah mu vyšel na výbornou. Hostující hráči se vzchopili a v 16. minutě snížili na rozdíl dvou branek. Po chybě domácího celku se před Denisem Irglem ocitl zcela sám Milan Strnad, jenž se přesnou trefou na vzdálenější tyč rozhodně nemýlil. Když už to vypadalo, že se za tohoto stavu bude odcházet do kabin, Velké Meziříčí se odhodlalo k poslední akci úvodní dvacetiminutovky. Osmnáct vteřin před první sirénou zdramatizoval vývoj utkání Zdeněk Verdal, který ránou z otočky překonal šumperského brankáře.

Ve druhém dějství se gólová smršť na nějakou dobu zastavila. Až ve 34. minutě vrátil dvoubrankový náskok na stranu Šumperka Richard Nemec, jenž ostrým švihem skvěle vymetl šibenici velkomeziříčské klece. A dračí koncert pokračoval i dále. Ve 36. minutě zvyšoval už na 6:3 spíše sváteční střelec Pavel Skopal. Alex Nilsson skvěl napadl hostující rozehrávku a získaný kotouč pak poslal na volného Skopala, který vyslal z mezikruží takovou jedovku, na níž nestihl Jaroslav Juda zareagovat. Pro šestadvacetiletého hokejistu se jednalo o úplně první letošní trefu v šumperském dresu. Draci byli i nadále při chuti a ještě před koncem prostřední části přidali v pořadí již sedmý gól. Opět byla k vidění parádní souhra první formace na jejímž konci stál Richard Nemec.

Vzhledem k tomu, že o vítězi tohto utkání bylo prakticky rozhodnuto již ve druhé třetině, stačilo šumperskému týmu zápas v klidu dohrát. Jenomže namotivovaní Draci měli stále dost energie, a tak se v závěrečné části postarali o pořádný debakl Velkého Meziříčí. Nejprve ve 43. minutě prostřelil střídajícího gólmana Petra Judu z ostrého úhlu Štěpán Dudycha. O devět minut později pak svůj bekhendový pokus úspěšně zakončil Richard Nemec, čímž se postaral o druhý dnešní hattrick. A taková vzácnost se moc často zrovna nevídá.

Místní publikum si následně přálo magickou desítku a jejich přání bylo vyslyšeno. Desátý šumperský gól vsítil švédský útočník Alex Nilsson a v 58. minutě pak demolici hostujícího celku dokonal kapitán Draků Tadeáš Jaroš, který ukázal šikovné ruce v oblíbeném předbrankovém prostoru. Draci tak znovu vyzráli nad Velkým Meziříčím, tentokrát však zcela jasným poměrem 11:3.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „V první třetině to nejprve vypadalo na koncert, pak si ale soupeř vzal oddechový čas. My jsme hráče prosili a varovali je, aby nesklouzli k tomu, že každý si bude hrát nějakou svoji věc. Bohužel jsme ale z toho na chvíli udělali kovbojku. Zaplať pánbůh, že ve druhé třetině jsme zase odskočili a pak už to bylo jednostranné. Budu se zase opakovat. Dozadu hrajeme velmi dobře, přechod do útoku také velmi dobře, ale jakmile přejedeme červenou čáru, tak tam to většinou končí. Dnes nám posily opět dokázali, jak moc obrovským přínosem pro nás jsou. My však musíme pracovat na tom, abychom je uměli nahradit a abychom dali góly i bez nich. Je to pořád stejná bolest.“