Richard Nemec: Šumperk mě nastartoval, opět mám obrovskou motivaci ukázat, co ve mně je

Richard Nemec: Šumperk mě nastartoval, opět mám obrovskou motivaci ukázat, co ve mně je

Vanessa Vařeková, FOTO: Věra Václavková, neděle 26.11.2023
Přišel, viděl, odehrál tři utkání a hned se zařadil mezi klíčové hráče šumperského celku. Po nevydařeném startu u přerovských Zubrů byl jednadvacetiletý slovenský útočník Richard Nemec poslán do nedalekého Šumperka, kde se měl rozehrát. A o takovém restartu snad nesnil ani samotný hráč. Nejprve hattrickem a jednou asistencí režíroval vítězství nad Havlíčkovým Brodem a nyní se významně podílel na destrukci Velkého Meziříčí, proti kterému zazářil dalším hattrickem a k tomu přidal ještě tři nahrávky. A výsledek? Neuvěřitelných jedenáct kanadských bodů ve třech zápasech!
SKUPINA ČEZ

Tohle se v Šumperku moc často nevidí. Svěřenci Michala Mikesky dali zapomenout nejen na středeční propadák s Opavou, ale rovněž na střeleckou krizi a celek z Velkého Meziříčí vyprovodili ze svého ledu luxusními jedenácti góly. Tento triumf je navíc katapultoval ze dna tabulky až na 9. místo. „S dnešním výkonem jsme moc spokojeni. Ani nás netěší tolik výsledné skóre, jako spíše to, že jsme vyhráli. Vzhledem k našemu postavení v tabulce je momentálně vítězství to nejdůležitější. A že jsme dali jedenáct gólů? To už je jen příjemný bonus,“ neskrýval radost bezprostředně po konci zápasu prvoligový hokejista, který Drakům vypomáhá v rámci střídavých startů.

Už v první dvacetiminutovce to vypadalo, že domácí mužstvo rozjede pořádný koncert, když na první trefu Velkého Meziříčí odpovědělo čtyřmi rychlými góly. Nakonec si to ale Draci ještě docela zkomplikovali. Hostující trenér si totiž vyžádal oddechový čas, po kterém jeho svěřenci snížili na rozdíl jedné branky. „Řekl bych, že jsme trochu přestali hrát. Udělali jsme tam nějaké menší chyby, které soupeř bohužel potrestal. Nicméně jsme se z toho poučili a potom jsme to už měli pod kontrolou,“ přiznal Richard Nemec, který do sobotního klání nastoupil v první šumperské formaci.A právě první lajna doplněna o dvě prvoligové posily předvedla fantastickou souhru a pohlednými kombinacemi zařídila debakl Velkého Meziříčí celkem devíti brankami. „Kluci jsou spolu skvěle sehraní. Já jsem jen mezi ně zapadl a snad dobře. Zatím nám to spolu klape, za což jsme moc rádi. Snad budeme v těchto výkonech pokračovat,“ pochvaloval si slovenský centr spolupráci s celou formací.

I díky této souhře zazářil Richard Nemec spolu s Tomášem Drtilem dvěma hattricky, ke kterým ještě přidali shodně tři nahrávky. Pro přerovského útočníka se pak jedná už o celkově druhý hattrick v šumperském dresu. „Já jsem především hrozně vděčný, že mi trenéři dávají tolik prostoru na ledě. Hodně si tu zahraji a s tím pak logicky přichází i nějaké ty góly. Je to fajn a hattrick je už jen taková třešnička na dortu,“ prohlásil skromně talentovaný mladík, který je pro Šumperk velkým přínosem.

Vždyť v pouhých třech kolech nasbíral neuvěřitelných 11 bodů za 6 gólů a 5 nahrávek, což jsou v přepočtu téměř 4 body na zápas. O takové formě si může spousta hokejistů nechat jen zdát. „V Přerově se mi vstup do sezóny vůbec nepodařil, v Šumperku mě to ale znovu nastartovalo. Každý další zápas, který odehraji, mi hrozně moc pomáhá a dodává mi patřičné sebevědomí. Do Přerova se pak vracím o to víc připravený, a hlavně motivovaný k tomu, abych i tam ukázal daleko více.“Po vítězné bitvě nad Velkým Meziříčím nezapomněl Richard Nemec pochválit i místní publikum. „Atmosféra je tu úžasná. Řekl bych, že dnes byl stadion i vyprodaný, respektive alespoň ta polovina, která je lidem přístupná. Jsem rád, že sem fanoušci chodí, i když se zrovna moc nedaří a že nás tak podporují. Jsou výborní. Je radost tu před nimi hrát.“ A když se pak celým stadionem rozléhalo jeho jméno, nešetřil úsměvem. „Je to skvělé. Už dlouho jsem neslyšel fanoušky skandovat mé jméno,“ dodal.

V dalším kole už ale Draci zamíří opět na venkovní kluziště. Tentokrát se pokusí přivézt nějaké body z Nového Jičína, kde to ale nebude vůbec jednoduchá prověrka. „Musíme si zápas s Velkým Meziříčím pořádně rozebrat a pokračovat v tom, co nám vycházelo. Když vypilujeme nedostatky, budeme hrát disciplinovaně a nepřestaneme střílet, pak se nemáme čeho bát.“