Zápas o šest bodů! Šumperskou ŠKODA arénu navštíví Velké Meziříčí

Zápas o šest bodů! Šumperskou ŠKODA arénu navštíví Velké Meziříčí

Vanessa Vařeková, pátek 24.11.2023
Svěřenci Michala Mikesky po středečním nezdaru s Opavou stále okupují poslední příčku. Tato nepříznivá situace se ale může změnit hned v dalším kole. Spodek tabulky je totiž natolik vyrovnaný, že Draci ztrácí na poslední místo zajišťující účast v play off pouhé dva body. Navíc dalším jejich protivníkem bude HHK Velké Meziříčí, jenž patří právě do té skupinky týmů, které má Šumperk doslova na dostřel. Uspěje parta kolem kapitána Jaroše proti Velkému Meziříčí i podruhé a posune se v tabulce výše? To se dozvíme v sobotu 25. listopadu. Zápas o veledůležitých šest bodů startuje v 17:00.
SKUPINA ČEZ

Velké Meziříčí v posledních zápasech výkonnostně pookřálo

Svěřenci Lukáše Nováka mají po sedmnácti odehraných kolech na svém kontě 18 bodů s bilancí pěti výher a devíti proher. Tři souboje pak dokonce muselo rozseknout prodloužení či samostatné nájezdy. Takový výkon stačí Velkému Meziříčí na prozatímní 9. místo, a to jen díky skóre. Stejný počet bodů totiž nasbírala i Kopřivnice, Valašské Meziříčí a Technika Brno. O dva body méně pak má poslední Šumperk. Jedno je tedy jisté, o poslední příčku zajišťující postup do play off bude ještě pořádná bitva. A stejně tak nikdo nebude chtít skončit poslední a bojovat o udržení druholigové příslušnosti.

Velkomeziříčští hokejisté udělali oproti první čtvrtině základní části velký progres. Zejména pak v poslední době si připsali důležitá vítězství. Nejprve uštědřili obrovskou lekci brněnské Technice, kterou na jejich ledě rozstříleli v poměru 9:1. Poté si vyšlápli i na Kopřivnici a Opavu, které až možná trochu překvapivě nasázeli šest gólů. Naposled pak sehráli vyrovnanou partii s Hodonínem, nad nímž uspěli až v prodloužení.

Když se zaměříme na statistické okénko, Velkému Meziříčí fungují jak přesilové hry, tak i oslabení. V dosavadním průběhu soutěže dokázali svěřenci Jiřího Adama zužitkovat 15,07 % početních výhod a naopak ubránit 90,59 % všech oslabení. Na disciplíně by ale mohli hráči z Vysočiny zapracovat, neboť s 224 trestnými minutami jsou třetím nejtrestanějším mančaftem východní skupiny.

Pro Štěpána Dudychu (vlevo) bude následující souboj s Velkým Meziříčím zajímavý, neboť v jejich dresu letos odehrál čtyři utkání. (Foto: Věra Václavková)

Klubovou produktivitu táhne sehrané duo Doležal – Strnad

Šumperští hokejisté by si v následujícím klání měli dát pozor zejména na útočnou formaci ve složení Doležal – M. Juda – Strnad, která doposud nasbírala úctyhodných 45 kanadských bodů. Jednadvacetiletý útočník Jiří Doležal (10+9) je s 19 body nejproduktivnějším hráčem a s 10 góly nejlepším střelcem Velkého Meziříčí. Odchovanec jihlavské Dukly má letos zatím nejlepší životní formu, neboť to, co stihl zapsat během sedmnácti zápasů nezapsal ani za jednu předchozí sezónu. Herně si skvěle sedl s Milanem Strnadem (5+11), který zatím sbírá více jak bod na zápas. Společně s Davidem Křenkem (5+11) umí skvěle tvořit hru a s 11 asistencemi jsou nejlepšími nahrávači mužstva. Produktivně nezaostává ani zkušený dvaadvacetiletý Miroslav Juda (6+4), jenž se vrátil domů po dlouhých deseti letech strávených v Jihlavě. Co se týče defenzivy, hlavním pilířem je Petr Slabý a kapitán Pavel Ambrož.

V brankovišti Velkého Meziříčí se už vystřídalo pět gólmanů včetně prvoligové hvězdy Jekela

Nejvíce prostoru dostává mezi třemi tyčemi pětadvacetiletý Jaroslav Juda. V dosavadním průběhu odchytal celkem deset utkání, do vítězného konce ale dotáhl pouze jedno. Do čtyř duelů pak zasáhl Ondřej Chaloupek, jenž se stejně jako jeho kolega radoval z vítězství zatím jenom jedenkrát. Daleko větší úspěch ale zaznamenal v posledním kole Chance ligy. Z důvodu velké marodky byl tento mladík povolán do Jihlavy, kde měl v bitvě s rezervou Pardubic krýt záda brankáři Stuchlíkovi. Jenomže Marek Stuchlík musel ze zápasu odstoupit kvůli zranění, a to už ve 12. minutě první třetiny. Ondřej Chaloupek se tak do jihlavské klece postavil po téměř čtyřech letech, i přesto však pardubické béčko fantasticky vynuloval!

Po dvou startech za Velké Meziříčí pak má David Cinka a také výborný prvoligový brankář Pavel Jekel, který se po operaci zad a dlouhé rekonvalescenci potřeboval někde rozchytat. V jednom střetnutí se do brány podíval i Petr Juda.

Prvoligová hvězda se objevila ve druhé lize. Pavel Jekel se ve Velkém Meziříčí potřeboval rozchytat po operaci zad a dlouhé rekonvalescenci. (Foto: Facebook HHK Velké Meziříčí)

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Dudycha, P. Hohl, Minařík, Rutar, Cekr, P. Kubíček, Jarmara – Przybyla, Šišolák, Antoníček – J. Horký, Jaroš, Vachutka – Skopal, Polách, Danielčak – Lichner, Nilsson, Tomeš.

Velké Meziříčí: J. Juda (P. Juda) - Kochánek, Trnka, Slabý, Ambrož, Lašák, P. Vlašín, Svoboda - Dolníček, Křenek, Juráň - Strnad, M. Juda, Doležal – P. Švejda, V. Burian, Vedral - Broža, Kuba, Kotrba.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 25. listopadu, 17:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv