Základní část se blíží ke svému konci, Draky prověří Bílé hvězdy z Třebíče

Základní část se blíží ke svému konci, Draky prověří Bílé hvězdy z Třebíče

Vanessa Vařeková, pátek 19.2.2021

Sedm bodů z devíti, tak zní bilance z posledních tří utkání! Drakům se opět začalo dařit. Ve středečním utkání překvapili favorizované Ústí nad Labem, které aktuálně bojuje o předkolo play off. Šumperský celek vyprovodil Slovan ze ŠKODA arény výsledkem 6:2. Hostující tým tak odjížděl zpět na severozápad Čech s prázdnou. Základní část se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a svěřenci Martina Sobotky budou chtít navázat na dobré výkony z posledních duelů. V dalším kole se Draci podívají na Vysočinu, kde změří své síly s Horáckou Slavii Třebíč. Šumperští hráči mají Třebíči co vracet, neboť v domácím souboji utrpěli vysokou porážku 2:8. Jak dopadne druhé vzájemné utkání se dozvíme v sobotu 20. února. Zápas začíná v 16:30 na ledě třebíčské KHNP arény.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Horácké Slavii patří aktuálně 6. příčka v tabulce Chance ligy. Z dosavadních osmadvaceti odehraných zápasů získala 15 vítězství, 1 výhru po prodloužení, 8 porážek, 2 prohry po prodloužení a 2 utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Třebíč doposud nasbírala 51 bodů a její skóre je 85:72. Čelo tabulky je velmi vyrovnané, což dokazuje i fakt, že šestá Třebíč ztrácí na lídra z Vrchlabí pouhých pět bodů. Horácká Slavia je druhým nejméně trestaným mančaftem ligy, hned za Porubou. Co se týče přesilovek, je na tom Třebíč podobně jako Šumperk. Třebíčští hokejisté dokázali využít 20 početních výhod s procentuální úspěšností 16 %. Šumperk taktéž proměnil 20 přesilovek s procentuální úspěšností 16,26 %. V tomto ohledu je hra obou celků velmi vyrovnaná.

První vzájemný duel dopadl lépe pro Bílé hvězdy. Draci museli skousnout hořkou porážku 2:8 na domácí půdě. Jak dopadne odveta? (Foto: Věra Václavková).

BRANKÁŘI

Jasnou jedničkou na postu gólmana je nadaný pětadvacetiletý Pavel Jekel. Odchovanec brněnské Komety odchytal pětadvacet utkání s bilancí třinácti výher a dvanácti porážek. Průměrně obdrží 2,39 gólů na zápas a s úspěšností 91,94 % je čtvrtým nejlepším brankářem ligy. V dosavadním průběhu ligy mimo jiné vychytal tři čistá konta a dvakrát nakoukl do extraligy právě za zmiňovanou Kometu Brno. Brankářskou dvojici doplňuje odchovanec pražské Sparty Jan Mičán. Mladičký talent zasáhl do šesti zápasů a radoval se ze třech vítězství včetně toho s Šumperkem.

Pavel Jekel zažil v zápase s Přerovem kuriózní situaci. Utkání dohrával se sponkou na obočí. Šití by prý trvalo déle. Kdo nastoupí proti Drakům není jasné. První vzájemné utkání odchytal Jan Mičán. (Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz).

OBRÁNCI

V defenzívě dominuje zkušený obránce Jakub Stehlík. Stehlík přišel nejprve pouze na výpomoc z druholigového Znojma. Jenže nižší soutěže byly posléze ukončeny, a tak šikovný bek zůstane až do konce sezóny v Třebíči. Za dvacet utkání stihl získat 13 bodů (4+9). Hned v závěsu je pětadvacetiletý Karel Nedbal (3+7), jenž má bohaté zkušenosti z extraligových Pardubic. Po pěti kanadských bodech pak mají obránci Daniel Kowalczyk (2+3), Lukáš Chalupa (1+4) a Lukáš Zukal (0+5).

Karel Nedbal má bohaté zkušenosti z extraligových Pardubic. Není tak divu, že patří mezi hlavní pilíře třebíčské obrany. (Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz).

ÚTOČNÍCI

Nejproduktivnějším forvardem Horácké Slavie je Ladislav Bittner. Bittner má famózní formu, doposud nasbíral 33 bodů (20+13). S třiceti vstřelenými brankami je aktuálně nejlepším střelcem celé Chance ligy. Nejlepším nahrávačem a zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem Třebíče je Matěj Psota (7+20). Trojici nejlepších útočníků z hlediska produktivity uzavírá Martin Šťovíček (13+13). Důležitým hráčem v poli je také kapitán Bílých hvězd, Lukáš Nedvídek (6+12).

Ladislav Bittner je horkým kandidátem na zisk koruny krále střelců Chance ligy. (Foto: Věra Václavková).

INFORMACE O UTKÁNÍ

Termín utkání: sobota, 20. února, 16:30

Místo utkání: KHNP aréna

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz