Třebíč znovu neporažena! Šumperk doplatil na svoji nedisciplinovanost

Vanessa Vařeková, Matěj Hráček, sobota 20.2.2021

Draci nenašli recept na úspěch ani ve druhém vzájemném utkání s Horáckou Slavií. V úvodních dvaceti minutách byla k vidění poměrně vyrovnaná hra. Skóre otevřel domácí Matouš Hrubec, který bez problémů zavěsil do odkryté Altrichterovy brány. O vyrovnávací gól se postaral nejaktivnější hráč šumperského celku Jozef Baláž. Ve druhé periodě doplatili hosté na svoji nedisciplinovanost. Nejprve využil početní výhodu Martin Šťovíček. Následně poslal rozhodčí Draky do tří. S dvojnásobnou přesilovkou si nejlépe poradil obránce Karel Nedbal, jenž poslal puk milimetrovou střelou do šibenice. Pět minut před druhou sirénou zvyšoval na 4:1 nejlepší střelec ligy Ladislav Bittner. V tom samém čase došlo ke střídání gólmanů na straně Šumperka. Poslední třetina přinesla už jen jednu změnu stavu. Na konečných 5:1 upravoval Ladislav Bittner, na jehož dorážku Marek Peksa nedokázal odpovědět.

29.kolo sobota 20.2.2021
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
5:1
(1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Hrubec (Vodička, P. Beránek), 21. Šťovíček (L. Chalupa, Psota), 27. Nedbal (Vodný, Bittner), 35. Bittner (Psota, Šťovíček), 46. Bittner (Šťovíček, Michálek) – 10. Baláž (Záruba). Rozhodčí: Koziol, Caha – Polák, Otáhal. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 0. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Jekel – Nedbal, Vodička, Furch, L. Chalupa, Vodný, Tejnor – Psota, Bittner, Šťovíček – Hrubec, Nedvídek, P. Beránek – Š. Kratochvil, Brabenec, Malý – Oščádal, Michálek, Křehlík – Vedral.
Altrichter (35. Peksa) – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Danielčák, Baláž, Krejčiřík – Bernovský, Milfait, Jaroš – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Altrichter – Blaško, J. Kučera, Horký – Kaplan.

Na začátku utkání si obě mužstva vyzkoušela zkrácenou početní výhodu. Nejprve hostující Šumperk a poté i Třebíč. Úvodního gólu jsme se ale dočkali až při plném počtu hráčů na ledě. V polovině 6. minuty našel při přečíslení Beránek obránce Vodičku, ten měl drobné problémy se zpracováním, díky čemuž střílel na brankáře Altrichtera poměrně z úhlu. Gólman však jeho střelu pouze vyrazil a k následné dorážce se dostal Matouš Hrubec, který otevřel skóre zápasu.

Ani ne tři minuty po Hrubcově brance Šumperk srovnal. Velké zmatky domácích obránců před Jekelem využil Josef Baláž, jenž si našel odražený kotouč a z kruhu prostřelil vše, včetně domácího gólmana. Největší radost z gólu měl trenér Martin Sobotka, který zápas hodně prožíval. Bodejť by také ne. Na lavičce Horácké Slavie strávil nejednu sezonu.

Do druhé části si Třebíč přenesla přesilovou hru a tu se Horácké Slavii podařilo využít zásluhou Martina Šťovíčka hned po osmnácti vteřinách hry. Třebíčský útočník si vzal kotouč, projel po pravé straně do útočného pásma a z úhlu přesně zavěsil do branky!

Ačkoliv měla ve druhé třetině Třebíč herní převahu, dojem ze hry byl takový rozpačitý, bylo k vidění poměrně dost nepřesností, zejména v obranných fázích hry. Zapomenout tomu dal ale ve 26. minutě při přesilové hře Karel Nedbal. S kotoučem si povyjel kousek za modrou čáru, napřáhl a trefil krásně pod víko!

Posléze mohl Nedbal přidat druhý gól, ale jeho další střelecký pokus jen orazítkoval břevno. To ale Horáckou Slavii nemuselo mrzet, protože další branka přišla ve 35. minutě. Na brankovišti Šumperka se po Psotově střele ocitlo mnoho hráčů a jen jeden z nich mohl najít kotouč. To se povedlo Ladislavu Bitterovi, ten nejdříve našel kotouč a skóroval.

A Ladislav Bittner znovu! Ve 46. minutě dorazil střelu Martina Šťovíčka. Druhý gól třebíčského kanonýra znamenal pátou branku Třebíče a rozdíl čtyři branky ve skóre.

Utkání se již dohrávalo více méně v poklidu. Družina Martina Sobotky, ve které působí i dost tváří, které dříve seděli na druhé straně střídaček, na body v Třebíči nedosáhla. Třebíč soupeře sice přehrála i přestřílela, absence několika hráčů je ale pořád znatelná a občas se promítne do předvedené hry. Hraje se ale o body a ty zůstávají v Třebíči, což je po předchozích nezdarech nesmírně důležitý fakt!

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Dnes jsme neměli dobrý vstup do zápasu, s první třetinou nejsme vůbec spokojeni, protože jsme byli lehkovážní. Myslím si, že první třetinu měl Šumperk lepší pohyb a hrál lépe. Ve druhé třetině byl určitě důležitý rychlý gól na 2:1, dále poté gól na 3:1 v přesilovce 5 na 3. Pak jsme se uklidnili a byli jsme lepším týmem.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Dneska nám ten zápas nevyšel, pustili jsme Třebíč do přesilových her a hlavně do té 5 na 3, kdy nám odskočili o dvě branky. Pustili jsme je na koně a pak už byli lepší. Na druhou stranu měli jsme tam nějaké momenty, abychom puk dorazili do brány, ale bohužel se nám puk neodrazil na hokejku.