Vojtěch Šilhavý o první trefě za Draky: Spíš jsem jen slíznul smetanu

Vojtěch Šilhavý o první trefě za Draky: Spíš jsem jen slíznul smetanu

Vanessa Vařeková, FOTO: Anton Martinec, neděle 19.9.2021
Šumperský celek i napotřetí obral soupeře o body. Ve Vrchlabí tentokrát získal bod po prohraných samostatných nájezdech. Draci přitom dlouho sahali po vítězství za tři body, těsný stav ale neudrželi. O výsledku nakonec musely rozhodnout nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. „Utkání bylo po celou dobu hodně vyrovnané. Myslím si, že bychom si zasloužili odvézt i ten druhý bod. Jenomže pak přišla dlouhá pětiminutová přesilovka, kterou jsme nedokázali zužitkovat. A to byl ten moment, kdy jsme si ten bod navíc už spíš nezasloužili,“ konstatuje útočník druhé formace.

Sobotní klání Šumperku s Vrchlabím přineslo hodně vyrovnaný souboj. Draci v úvodu na soupeře doslova vletěli. Hned v první minutě se dokázal prosadit šumperský nováček Vojtěch Šilhavý, jenž si tak připsal svůj premiérový gól za Draky. „Po založení útoku se k puku dostal Rok. Kluci tam vlastně šli dva na dva. Rok pak přihrál Šutrovi (pozn. redakce Adam Scheuter), který zkoušel vystřelit. Nejprve trefil beton, poté se snažil ještě dorážet. Puk se následně povaloval před brankovištěm. Já jsem tam jen přijel a doplácnul jsem to do té brány. Takže jsem spíš jen slíznul smetanu,“ popisuje úsměvnou situaci hráč s číslem sedmnáct. Šumperští hokejisté si následně vytvořili několik slibných šancí, ale všechny vyšly na prázdno. „Jsme teprve na začátku sezóny. Pevně věřím, že postupem času branky přijdou a bude to tam padat častěji. Začátky jsou vždycky takové nervóznější, ale já si myslím, že to přijde, a ty góly z těchto jasných situací budeme dávat,“ zdůvodňuje neproměněné šance šestadvacetiletý forvard.

Ve druhém dějství dokázalo Vrchlabí na jednobrankový náskok Draků odpovědět. Střelou mezi betony srovnal stav utkání Tomáš Jelínek. Ovšem ke konci druhé dvacetiminutovky si Draci vzali vedení zpět, a to zásluhou Tomáše Vildumetze. Šumperk tak byl během zápasu pokaždé v pozici vedoucího týmu, naopak Vrchlabí muselo vždy dotahovat. A také ve druhém případě se domácím podařilo vyrovnat. „Bohužel tam nastala z naší strany chyba. Na modré čáře jsme ztratili puk a soupeř jel sám na bránu. Samozřejmě, že se taková chyba občas stane. Pokud ale chceme zápasy vyhrávat, musíme se takových ztrát vyvarovat,“ podotýká Vojtěch Šilhavý.

Útočník druhé formace, Vojtěch Šilhavý, slaví premiérovou branku v šumperském dresu (Foto: Anton Martinec).

V závěru utkání byla šumperským hokejistům nabídnuta dlouhá pětiminutová přesilová hra po nebezpečném faulu domácího Ondřeje Matýse. Rozhodčí byli nekompromisní a poslali vrchlabského hráče předčasně do sprch. „Faul jsem viděl, a to byla vražda! Asi se k tomu nechci víc vyjadřovat, protože ten zákrok absolutně postrádal hlavu,“ kritizuje počínání Matýse šumperský útočník. Početní výhoda, která trvala téměř celé prodloužení, se ale svěřencům Martina Janečka a Lukáše Majera vůbec nepovedla. „Já tuto přesilovku nehrál, takže mi úplně nepřísluší ji hodnotit. Jednoduše si to nesedlo, nebyla dobře sehrána, takhle bych to asi ukončil. Měli jsme pět minut na to dát gól a rozhodnout. Bohužel jsme ho nedali, což je obrovská škoda. Mohli jsme mít bod navíc, tímto jsme se o něj připravili,“ dodává Šilhavý. Nájezdy jsou už jedna velká loterie. Tu dnešní těsně ovládlo Vrchlabí. A jak to má s nájezdy Vojta Šilhavý? „Já je raději přenechávám jiným. Nejsem zrovna nejtechničtější typ nájezdníka,“ směje se útočník Draků.

Vojtěch Šilhavý je v podhůří Jeseníků relativně krátce, přesto se už stihl se svojí formací v rámci možností sehrát. „Zatím je to super. Dali jsme už i nějaké góly, což je krásné. Rozumíme si a celkově je tu skvělá parta. Jsem tu naprosto spokojený,“ pochvaluje si šumperské prostředí Vojta. A nadšený je i z místních příznivců. „Spoustu fanoušků přijelo už na první zápas v Porubě. Teď ve Vrchlabí jich bylo dalších aspoň dvacet, pokud se nemýlím. Je to skvělé, moc si toho vážíme. V domácím zápasu nás hnali neskutečně. Já to sice při hře moc nevnímám, ale když padne gól, tak je to vždy taková ta euforie,“ dodává na závěr potěšeně Vojtěch Šilhavý.

Vojta Šilhavý si pochvaluje šumperské prostředí, spoluhráče i místní příznivce. U Draků je spokojený (Foto: Věra Václavková).

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
DRACI PARS ŠUMPERK