Souboj neporažených. Šumperk si o třetí výhru zabojuje ve Vrchlabí

Souboj neporažených. Šumperk si o třetí výhru zabojuje ve Vrchlabí

Michal Krobot, pátek 17.9.2021
Draci zažívají vydařený start do sezóny. V prvním zápase překvapili Porubu a ve středu si doma vyšlápli na krajského rivala z Přerova. Vrchlabí, jakožto sobotní soupeř, má na svém kontě taktéž dvě výhry. Nejprve Stadion doma vynuloval Benátky a v posledním kole vyzrál na Kolín. Toto zajímavé utkání startuje v sobotu 18. září. Úvodní buly je v DD Elektromont aréně naplánováno na 17:00.

Vrchlabí má úzkou spolupráci s Pardubicemi

Stadion jako neoficiální farma extraligových Pardubic před startem ligy získala velezkušenou posilu. Řeč je o třicetiletém obránci Janu Zdráhalovi, který hrál poslední tři sezóny právě ve zmíněném Dynamu. A posila je to opravdu pořádná, jelikož se tento hráč může pyšnit nejtvrdší střelou v Extralize! Zdráhal ovládl extraligovou NEJ s dělovou ránou 169 km/h. Do útočných řad potom přišli například Ondřej Matýs, Michal Pochobradský a Michal Machač. Právě spolupráce s tímto extraligovým klubem může do budoucna přinést Vrchlabí kvalitní posily.

Zdráhal si dokonce zahrál i v Šumperku. V sezóně 2015/2016 zde odehrál 46 zápasů (Foto: hcdynamo.cz).

Obranné řady opět povede Tomáš Linhart

Fanoušci Vrchlabí mohou jásat, protože se Stadionem prodloužil Tomáš Linhart. Tento hráč loni patřil k úzké špičce TOP beků v CHANCE lize a jeho hra měla obrovský vliv na celý tým. Dalším velmi komplexním obráncem je David Kajínek, který rozhodně má co nabídnout. Útočné řady bude pravděpodobně nejvíce podporovat pětadvacetiletý Karel Nedbal. V prvních kolech se v obraně představili i mladší beci jako například dvacetiletý Tomáš Jelínek, nebo o rok starší Jan Oliva.

V bráně zatím vládne Jakub Soukup s úspěšností 93,33% (Foto: Anton Martinec).

V novém ročníku může opět zazářit duo Urban – Mrňa

Tato dvojice hrála dlouho ve druhé lize. Když ale přišla příležitost ukázat svoje umění v podobě postupu do první ligy, chopili se jí se ctí. Letos, mají oba shodně po dvou bodech a v utkání proti Šumperku by to mohl být právě jeden z nich, který by se stal rozdílovým hráčem. Vrchlabí má sice tři vyrovnané lajny, ale na tu první by si měli dát Draci obzvlášť pozor. Na křídle totiž figuruje Martin Heřman, jenž v loňské sezóně nasbíral skvělých 39 kanadských bodů. V defenzivních činnostech potom vyniká například Tomáš Kaut.

V posledním zápase nastoupil Mrňa ve formaci s Kautem a Matýsem (Foto: Věra Václavková).

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 18. září, 17:00

Místo utkání: DD Elektromont aréna

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
DRACI PARS ŠUMPERK