Šumperk zakončí letošní venkovní štaci na ledě Poruby

Šumperk zakončí letošní venkovní štaci na ledě Poruby

Vanessa Vařeková, neděle 26.2.2023
Je dobojováno. Po nezdaru s Kolínem už šumperští Draci znají svůj verdikt a po třech letech se tak loučí s Chance ligou. Co však bude následovat potom, to zůstává velkým otazníkem. Nicméně nepředbíhejme událostem. Do konce základní části ještě zbývají dvě utkání, v nichž se budou Draci snažit o důstojné rozloučení nejen s druhou nejvyšší hokejovou ligou, ale především s šumperskými fanoušky, kteří stáli při mužstvu celou sezónu i v těch nejkritičtějších chvílích. V pondělí 27. února je na programu předposlední kolo, v němž se Šumperk představí na ledě ostravského celku HC RT TORAX Poruba 2011. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30.
SKUPINA ČEZ

Poruba má jisté čtvrtfinále play off, udrží však druhou příčku před Vsetínem?

Zatímco Drakům už v následující bitvě nejde o nic, Poruba má stále o co bojovat. Ačkoliv má již jisté čtvrtfinále play off, otázkou zůstává, z jaké výchozí pozice do něj vstoupí. S celkovým ziskem 91 bodů sice figurují porubští hokejisté na 2. příčce, nicméně stejný počet bodů ale s horším skóre nasbíral i třetí Vsetín. Udrží se Poruba před dotírajícím se Vsetínem?

V únorovém programu Chance ligy si Poruba nevedla vůbec špatně. V osmi zápasech vyšla bodově naprázdno pouze dvakrát, když nestačila na Litoměřice a Třebíč. Dalšího zaváhání se pak dopustila v souboji s pardubickou rezervou, které ale podlehla až v prodloužení. Tříbodové vítězství si naopak vychutnala se Slavií, Kolínem a Frýdkem-Místkem a dva body slavila po samostatných nájezdech se Sokolovem a Přerovem.

Pro obránce Tomáše Drtila skončila sezóna předčasně, když v utkání s Přerovem utrpěl zlomeninu ruky. (Foto: Věra Václavková)

Ostravané se mohou pyšnit nejlepší ofenzivou ligy

V kádru Poruby nenajdete jediného hráče, na kterém by byla hra vyloženě postavena. Celý tým působí až neuvěřitelně kompaktně, ani jeden hráč tak nemusí být pod tlakem z toho, že by se od něj očekávalo střílení jednoho gólu za druhým. V Porubě totiž může skórovat opravdu každý. Není tedy divu, že se 163 vstřelenými góly je ostravský celek na úplné špičce produktivity. Hned šestice útočníků letos pokořila hranici třiceti kanadských bodů. Se 37 body jsou na tom nejlépe Tomáš Šoustal (19+18) a Jakub Šlahař (16+21). Prvně jmenovaný je navíc spolu s Dominikem Hrníčkem nejlepším střelcem Poruby. Abychom ale Tomáše Šoustala jenom nevychvalovali, zapracovat by měl rozhodně na disciplíně, neboť je s litoměřickým Jíchou nejtrestanějším hráčem celé soutěže. Oba mají na svém kontě 75 trestných minut. Nejlepším nahrávačem mužstva je Michal Vachovec (10+22) a v kategorii pozitivní a negativní účasti na ledě se nejvíce daří Aaronu Berishovi (+15). V defenzívě pak řádí Adam Sedlák (3+19), který má největší zásluhu na zabránění několika tutovek, o čemž svědčí jeho úctyhodných 72 zblokovaných střel.

Šumperský celek dohraje sezónu s vědomím sestupu. Rozloučí se s Chance ligou důstojně? (Foto: Věra Václavková)

Poruba má letos k dispozici velmi spolehlivou brankářskou dvojici

Větší porci odchytaných minut má na svém kontě jednička Poruby Daniel Dolejš. Bývalý brankář extraligových Vítkovic v letošní sezóně zasáhl do pětatřiceti zápasů, ve kterých si připsal parádních dvaadvacet vítězství. Už dvakrát se mu podařilo udržet čisté konto a v jednom případě se dokonce podílel asistencí na vstřelení gólu. Průměrně Dolejš obdrží 2,34 branek na zápas a naopak pochytá 91,83 % soupeřových střel.

Velmi podobná čísla má jeho parťák Ondřej Bláha, který odchytal celkem devatenáct střetnutí, v nichž slavil výhru hned desetkrát. Průměrně Bláha inkasuje 2,72 branek na zápas, ale zase pochytá 91,35 % střeleckých pokusů protivníka. A stejně jako jeho kolega, i on vychytal ve dvou zápasech nulu.

Informace o utkání

Termín utkání: pondělí, 27. února, 17:30

Místo utkání: RT TORAX aréna

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz