Start nového měsíce bude doma. Do Šumperka přijede Třebíč

Start nového měsíce bude doma. Do Šumperka přijede Třebíč

Michal Krobot, úterý 31.1.2023
Sezona se pomalu a jistě blíží ke svému konci. Na měsíc přesně od středečního duelu skončí základní část Chance ligy. Draci mají měsíc na to, aby v tabulce poskočili o jedno místo nahoru. Pro zisk dalších tří bodů budou muset hráči na ledě nechat všechno. Do Škoda arény totiž přijede aktuální lídr soutěže SK Horácká Slavia Třebíč, která myslí na absolutní prvenství. Kdo se přiblíží svému cíli se dozvíme již tuto středu 1. února od 18:00.
SKUPINA ČEZ

Boj o záchranu bude v únoru gradovat

V sobotu už bylo béčko Dynama na dosah, protože výhra nad Draků nad Baníkem znamenala mezi oběma celky bodovou rovnost. Jenže v pondělí Šumperk padl a soupeř opět odskočil, tentokrát na rozdíl dvou tabulkových bodů. Mezitím, kdy bude v Šumperku Třebíč, Pardubice se utkají s pražskou Slavií.

Třebíč patří mezi méně oblíbené soupeře Draků. V letošní sezoně na ni ještě Šumperk nenašel recept (Foto: Věra Václavková).

Třebíč má formu. Přijdou Draci s energií jako naposledy v domácím prostředí?

Poslední domácí utkání znamenalo výhru, ale co bylo hlavní příčinou? Okolností bylo samozřejmě více. Když se ale ohlédneme na samotné utkání, Draci přišli s obrovskou chutí. Ještě před úvodním buly ze střídačky voněla nezlomná vůle a touha po vítězství. Mentální nastavení bude určitě hrát roli, a ne zrovna malou. Proti Jihlavě Drakům utekl start, doma si budou muset dát větší pozor.

Horácká Slavia má formu, která ji vynesla až na vrchol tabulky. V posledních 15 zápasech získali hokejisté Třebíče 32 bodů a společně s pražskou Slavií v této statistice kralují.

Momentka z posledního vzájemného utkání na ledě Šumperka (Foto: Věra Václavková).

Dočekal vládne kanadskému bodování

Ještě před Žálčíkem, Průžkem, Robem nebo Kverkou. Nejproduktivnějším mužem nejen Horácké Slavie, ale celé Chance ligy je dvaatřicetiletý Martin Dočekal. Útočník, jenž přišel z brněnské Komety má na kontě 22 vstřelených gólů a k tomu 27 přihrávek. Kdo sleduje statistiky podrobněji ví, že nejlepší střelec soutěže Lukáš Žálčík vstřelil branek 23. To znamená, že ve středu uvidíme přímý souboj dvou nejlepších kanonýrů první ligy.

Souboj o puk mezi Jiřím Průžkem a Davidem Turečkem (Foto: Věra Václavková).

Poslední vzájemné zápasy

5. kolo Třebíč – Šumperk 3:1

Branky a nahrávky: 14. D. Michálek (Holec, Poizl), 40. Bittner (Vodný), 45. Bořuta (Vodný) – 18. Čermák (Eliáš, Hrachovský). Rozhodčí: Skopal, Bejček – Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 5:4 navíc Žálčík (SUM) 10 min OT. Využití: 3:0. Diváci: 749. Střely na branku: 32:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

18. kolo Šumperk – Třebíč 0:2

Branky a nahrávky: 47. Hunkes (Svoboda, Šilhavý), 50. Holec (D. Michálek, Vodný). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Vašíček, Bezděk. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 898. Střely na branku: 20:33. Průběh utkání: 0:2.

31.kolo Třebíč – Šumperk 5:2

Branky a nahrávky: 15. Psota (Bořuta, Dočekal), 17. Psota (Bořuta, Dočekal), 28. Dočekal (Holec), 34. Psota (Bittner, Dočekal), 51. Dočekal – 23. Žálčík (Drtil, Bartoš), 57. Bartoš (Průžek, Žálčík). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 723. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

Petr Hamalčík během 33 zápasů čelil 1090 střelám a 994 z nich zneškodnil (Foto: Věra Václavková).

Informace pro hostující fanoušky

Pro hostující fanoušky je vstup povolen bez viditelných symbolů a příslušnosti ke klubu (dres, šály, čepice apod.) Vlivem rekonstrukce Škody arény a stavebních dispozic je sektor hostů zrušen. O tomto opatření byly všechny kluby a svaz informovány.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 1. února, 18:00

Místo utkání: Škoda aréna, Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz