Sobotka: Klukům věříme, na individuálních chybách stále pracujeme

Sobotka: Klukům věříme, na individuálních chybách stále pracujeme

Dominik Mihailescu, sobota 19.9.2020
Sobotní zápas proti Litoměřicím Drakům nevyšel. Nicméně k bodům měl Šumperk opravdu blízko. Ovšem necelé dvě minuty před koncem rozesmutnil střídačku Moravanů Lukáš Válek. Trenér Šumperka Martin Sobotka tak se svým výběrem ani po třech kolech nevybojoval vítězství. „Od druhé třetiny jsme hráli parádní zápas, takže prohra nás mrzí. Těžko se to hodnotí, ale myslím si, že za tu následnou hru po první třetině jsme si bod zasloužili,“ řekl šéf střídačky Draků. Pars si ovšem zaslouží pochvalu v duelu za obětavost, protože dokázal zblokovat jednadvacet střel.

Trenére, necelé dvě minuty před koncem jste přišli o vítězství. Je zklamání na místě?

Jsme zklamaní. Jediné oslabení, které jsme v tom duelu neubránili, bylo to poslední, takže to bolí. Ale ten zápas se nám vyvíjel špatně od začátku. V první třetině dokázal soupeř potrestat naše chyby a skóre 0:2 se bohužel těžko otáčí. Nicméně od druhé třetiny jsme hráli parádní zápas. Bohužel jsme udělali dvě minuty před koncem faul a to už se v dnešním hokeji nesmí. Myslím si, že doplácíme na drobné školácké chyby.

Co jste si řekli v šatně po první třetině? Přeci jen prohrávat 0:2 na ledě soupeře není zrovna jednoduché na to, abyste naskočili v klidu dál do zápasu...

Řekli jsme si, že začínáme nový zápas. Zkrátka, že jdeme do duelu, jakoby to bylo 0:0. V druhé třetině se nám podařilo dát gól a vyhrát jí 1:0. V poslední třetině jsme dokonce vyrovnali a měli i nějaké šance, které kdybychom využili, tak jsme se mohli dostat i do vedení. Bohužel jsme ale zase udělali v obranném pásmu chybu, kde pak tečovaný kotouč skončil v brance. Následně jsme stačili ještě vyrovnat, ale na ten poslední gól Litoměřic už jsme nedokázali zareagovat. Je to škoda. Od druhé třetiny jsme hráli parádní zápas, takže prohra nás mrzí. Těžko se to hodnotí, ale myslím si, že za tu následnou hru po první třetině jsme si bod zasloužili.

Sobotka vypadá jako klidný člověk, na střídačce se ale umí rozhněvat (Foto: Věra Václaková).

Vypadá to, že všechny branky, které Šumperk dostává, jsou po individuálních chybách...

Víceméně je to pravda. Vybrali jsme si kluky do letošní sezóny, kterým věříme, a tak s nimi stále na tom pracujeme. Bohužel ty chyby nedělají jedni a ti stejní kluci. Jednou si tu smůlu vybere jeden bek, podruhé jiný obránce, jindy je to zase útočník. V Chance lize se prostě za chyby trestá. Musíme se tomu vyvarovat.

Na druhou stránku v duelu se Stadionem to vypadalo, že by se mohlo střelecké prokletí zlomit...

Ano, se třemi góly jde urvat bod z venku. Ale bohužel, když uděláte chybu minutu a třicet vteřin před koncem, tedy, že tým jde do oslabení, tak je velká šance, že se tato situace potrestá. No, bohužel, jak už jsem říkal, bylo to jediné oslabení, které se nám nepodařilo ubránit. Je to škoda.