Podruhé na led soupeře, Draci míří do Litoměřic

Podruhé na led soupeře, Draci míří do Litoměřic

Alena Ryšavá, pátek 18.9.2020
V sobotu Draci vyrazí na druhé venkovní utkání. Ve třetím kole se Šumperané představí na ledě HC Stadion Litoměřice. Na středeční zápas na ledě Sokolova, by ale Kališníci raději zapomněli. Schytali dvanáctku! Draci naopak v posledním odehraném utkání získali svůj první bod do tabulky. Budou chtít Litoměřice napravit středeční výpadek, nebo první bod nakopne Draky v honbě za dalšími? Úvodní buly bude v Kalich aréně vhozeno v 17:00.

Brankáři

Jedničkou by měla být i pro sobotní utkání stálice Stadionu, Tomáš Král. Plzeňský rodák v minulé sezóně odchytal 31 utkání, inkasoval v průměru 3,17 gólu na zápas a jeho úspěšnost se zastavila na 90,13 %. V novém ročníku CHANCE ligy zasáhl zatím do obou utkání. Během středečního debaklu byl střídán svým kolegou Adamem Beranem, ten se ale v bráně ohřál pouhých 6 minut, poté klec střežil znovu Král. Předpokládá se, že sedmadvacetiletý gólman nastoupí i do utkání proti Drakům a bude chtít napravit své současné statistiky 79,25 % úspěšnost s 6,06 inkasovanými brankami na zápas.

Tomáš Král je dlouholetou oporou Litoměřic. (Foto: Martina Kamerová).

Obránci

Největší osobností v obranných řadách Stadionu je bezesporu kapitán Jan Výtisk. Zkušený obránce má na svém kontě extraligový mistrovský titul, který získal v sezóně 2015/16 jako kapitán Bílých Tygrů z Liberce. V loňské sezóně působil Výtisk v týmu HC Vítkovice Ridera, kde rovněž nosil kapitánské ,,Céčko”. Zkušenosti jsou v Litoměřicích podpořeny mládím, tak má v následující sezóně fungovat projekt ,,Dukla” (pozn. redakce: V týmu dostávají příležitost mladí nadějní hráči, kteří mají potenciál uchytit se v národním týmu nebo nejvyšší české hokejové soutěži). Z mladíku stojí za zmínku devatenáctiletý Jan Mlčák, který byl náhradníkem na letošním Mistrovství světa juniorů v Ostravě a Košicích a stejně starý Daniel Poizl, který je rovněž základním kamenem Českého reprezentačního výběru do 20 let.

Kapitán Jan Výtisk je nejzkušenějším hráčem letošního kádru. (Foto: Martina Kamerová).

Útočníci

Ofenzíva Litoměřic má velmi nízký věkový průměr, pouhých 21 let. Za Litoměřice budou letos nastupovat hráči se zkušenostmi ze zámořských juniorských soutěží. Z kanadské Western Hockey League (WHL) posílí útok devatenáctiletí mladící Matěj Toman a Filip Koffer. Se zkušenostmi z United States Hockey League (USHL), nejvyšší juniorskou soutěží hrající se ve Spojených státech, se představí rovněž devatenáctiletí Erik Čermák a Ondřej Pšenička, který je také součástí reprezentačního výběru do 20 let. Za zmínku ale hlavně stojí teprve 18 letý Pavel Novák. Rodák z Tábora v loňské sezóně působil v kanadské WHL, kde v týmu Kelowna Rockets v 55 zápasech nasbíral 58 (25+33) kanadských bodů. Novák rovněž obléká reprezentační dres Českého národního týmu. Jihočeský supertalent je také již delší dobu v hledáčku skautů NHL.

Pavel Novák byl ve své zámořské sezón velmi produktivní. (Foto: Martina Kamerová).

O zápase

Termín utkání: sobota, 19.září, 17:00.

Místo utkání: Kalich aréna, Litoměřice.

Textový přenos: Onlajny.com.

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz.