První zápas je tady, Draci míří Na Lapač

První zápas je tady, Draci míří Na Lapač

Michal Krobot, pátek 11.9.2020

Příprava na CHANCE ligu je po pondělním zápase za námi. Šumperk, který poslední dvě utkání zvládl na výbornou, míří do boje o své první body. Soupeřem bude ambiciózní Vsetín. Ten si v závěrečném přípravném zápase zvedl sebevědomí, když doma porazil silnou Porubu 3:2. Uvidíme, jestli si Draci přenesou parádní formu z přátelských klání i do CHANCE ligy. Utkání začíná v sobotu 12.9. od 17:00 na valašském Lapači.

Pojďme si představit soupisku Vsetína.

Brankáři

Branku Valachů by měl pro letošní sezónu s největší pravděpodobností hájit David Gába. Ve Vsetíně působí již třetím rokem a v přípravě odchytal ze všech vsetínských nejvíce zápasů. Loni nastoupil k 33 startům s průměrem 2,33 gólu na zápas a procentuální úspěšností přes 90 procent.

Obránci

I přes to, že se Vsetín musel ze svými nejproduktivnějšími obránci po sezóně rozloučit, našel kvalitní náhradu. Z Ústí nad Labem přišel Ondřej Smetana, který vloni nasbíral 18 bodů v 31 zápasech. Další posila je Jan Bartko z Frýdku Místku. Tento muž se též řadí k ofenzivnějším obráncům. Ve 27 kláních na 18 gólů přihrál a 4 sám vstřelil. Ke zkušenějším obráncům, jejichž jména najdeme na soupisce, se řadí například Tomáš Kudělka a Lubomír Štach.

Útočníci

V útoku má Vsetín sílu. Z Českých Budějovic přestoupili ostřílený Jan Kloz a Jakub Babka. Kloz měl loni v CHANCE lize téměř bod na zápas a dokonce odehrál 12 zápasů v A týmu Pardubic, kde získal 4 kanadské body. Babka loni posbíral 8 gólů a 23 nahrávek. V tabulce plus mínus měl skvělých 34 kladných bodů, statisticky je tedy velice užitečným forvardem. Další hráči, od kterých se dá očekávat hodně bodů, jsou Antonín Pechanec a David Březina. Tato jména jsou v 1.lize značkou kvality.

Utkání:

Zápas začíná v sobotu v 17 hodin. Sledovat jej můžete prostřednictvím serveru onlajny.com, případně lze sledovat živý stream na stránkách hokej.cz.