Jiří Uhlík: Možná jsme na ledě nepůsobili týmově

Jiří Uhlík: Možná jsme na ledě nepůsobili týmově

Dominik Mihailescu, neděle 13.9.2020
Draci odehráli úvodní kolo Chance ligy ve Vsetíně. Hned ze startu si připsali vysokou porážku 0:6. Šumperk tak nedokázal zareagovat na dva povedené předchozí duely v přípravě s Přerovem a Prostějovem. Navíc se po prvním kole krčí mančaft trenéra Martina Sobotky na posledním místě a to zejména díky tomu, že nedokázal vstřelit ani jeden gól. „Je to prostě chyba, že jsme se nedokázali prosadit, i když jsme měli šance,“ přiznal útočník Jiří Uhlík. Ten také prozradil, že atmosféra Na Lapači byla výborná, ale od stavu 0:3 už si jí neužíval.

Fanoušci Šumperka si asi start do hokejové Chance ligy představovali jinak. Ostatně dva předchozí zápasy ukázaly, že Draci umí hrát s prvoligovými celky vyrovnanou partii. Ze startu utkání to vypadalo, že tým z podhůří Jeseníků bude se soupeřem držet krok. „Hodně jsme se připravovali na to, abychom zvládli start utkání. Bylo jasné, že Vsetín na nás doma bude chtít vlítnout, protože mají v zádech skvělé fanoušky. To si myslím, že se jim nepovedlo, protože dlouhou dobu jsme drželi nerozhodný stav. Škoda, že jsme dostali gól na 1:0 ke konci třetiny. Vstupovat totiž do prostřední části za nerozhodného stavu by bylo lepší,“ řekla nová akvizice v útoku pro letošní sezónu Jiří Uhlík.

To bylo ovšem jen přání. Realita byla jiná a v další periodě Peksa inkasoval další dva góly. „Na začátku druhé třetiny jsme se chytli, měli jsme i velké šance, ale bohužel se udělaly chyby po kterých jsme dostali další branky. Vsetín byl pak hodně nahoře, navíc lidi je hnali, takže tam už se hrálo těžko,“ komentoval nezdar muž s dvacítkou na zádech. Ten do duelu proti Robe nastoupil v útoku společně s oběma Danieli – Hrochem a Spratkem. Ani oni nedokázali najít recept na brankáře Gábu. „Proti těmto silnějším týmům se člověk nedostane do tolika šancí, takže všechny je potřeba využívat. To se nám bohužel nedařilo. Zkušený tým jako Vsetín pak umí proměňovat téměř každou. Je to prostě chyba, že jsme se nedokázali prosadit, i když jsme šance měli,“ dodal.

Jiří Uhlík v šanci proti Prostějovu (Foto: Věra Václaková).

Šestinásobný mistr pak v poslední části hry přidal Drakům další tři góly a Lapač se radoval. Místo, kde je pověstná atmosféra, tak mohlo slavit zisk prvních třech bodů v této sezóně. „Ona ta atmosféra byla skvělá, ale upřímně za stavu 0:3 jsem si jí moc neužíval. Kdyby to bylo dlouho vyrovnané utkání, tak si to člověk užije daleko víc. Jenže když víte, že lidi se baví, protože prohráváte, tak to člověku až vadí,“ prozradil pětadvacetiletý útočník. Ten se svatostánkem Vsetína má zkušenosti pouze z juniorských soutěží, takže to byla jeho premiérová hra Na Lapači mezi seniory.

Výsledek 0:6 je tak pořádná facka hned na začátek. Fanoušek moc pozitiv v tomto duelu asi nenajde, Uhlík však nějaké našel. „Měli jsme pouze jedno vyloučení za celý zápas. To za celý duel, navíc na Vsetíně, není vůbec špatné.“

V Klatovech si Jiří Uhlík vybudoval jméno (Foto: Věra Václaková).

Na tiskové konferenci po zápase se kouč Martin Sobotka vyjádřil také k týmové hře. Podle něj by si měli hráči uvědomit, že je potřeba hrát týmově. „Možná má trenér pravdu, že jsme na ledě nepůsobili moc jako jeden celek. Je důležité, aby každý plnil tu roli, jakou má. Pak každý vlastně víme, co ten druhý udělá a můžeme se na sebe spolehnout. Když začne dělat každý něco jiného, tak se to může projevit na celém mančaftu,“ reagoval na ostré vyjádření lodivoda Jiří Uhlík.

Teď mančaft čeká další duel proti AZetu. Ten patří mezi černé koně celé Chance ligy. Navíc tým oplývá zkušenými hráči jako je Martin Adamský. „V posledním zápase proti Havířovu jsme měli úplně jinou sestavu, oni také nenastoupili s kompletním kádrem. Určitě musíme počítat s tím, že to bude další těžké utkání. Já ovšem očekávám, že v dalším zápase zlepšíme výkon. Musíme hrát daleko jednodušeji a snažit se dělat to, co máme natrénovaný. To znamená střílet, dorážet a hlavně dávat góly,“ prozradil útočník Šumperka plány na následující zápas.

V přípravě to byla sranda, teď je potřeba se soustředit (Foto: Věra Václaková).

Jiří Uhlík je nová posila, která před sezónou přišla z Klatov. V druhé lize za celou svou kariéru má tento forvard úctyhodné statistiky. Ve 183 zápasech dokázal zaznamenat 177 bodů. V první lize má zatím odehráno pouze deset duelů, ve kterých získal dva body. Už z těchto statistik jde poznat, že to nebude mít útočník Draků v Chance lize jednoduché. „Největší rozdíl je v celkové rychlosti. V druhé lize také najdeme spousty šikovných hráčů. Celkové tempo je ale v první lize vyšší. Člověk musí hrát daleko rychleji s pukem, stále bruslit a hlavně být v pozoru,“ dodal závěrem hráč, který nastoupil v juniorském věku za celky jako Plzeň či Hradec Králové.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
DRACI PARS ŠUMPERK