Osmizápasová válka začíná. Šumperk vkročí na půdu Litoměřic

Osmizápasová válka začíná. Šumperk vkročí na půdu Litoměřic

Michal Krobot, pátek 3.2.2023
Draky čeká už pouze čtveřice zápasů venkovních a čtveřice domácích. První z nich se odehraje už tuto sobotu 4. února. Odhodlaní svěřenci Lukáše Majera vyjedou na led Litoměřic, kde se pokusí zaskočit momentálně 5. tým tabulky. Stadionu se v posledních kolech na domácím ledě nedařilo. Nechme se překvapit, zda trenérský štáb připraví ten správný recept a mužstvo dodrží stanovené pokyny od začátku až do konce. Úvodní vhazování dalšího duelu Draků je naplánováno na 17:00.
SKUPINA ČEZ

„Nezajímá nás, jestli hrajeme s prvním, druhým nebo s kým hrajeme. Pro nás je hlavní, že hrajeme zápasy, abychom sbírali body. Hrajeme o holý život. Pro nás je to celková osmizápasová válka, ve které se bojuje s luky a šípy proti našlapaným kolosům. Favorit tam je jasný a my se budeme za podpory fanoušků snažit udělat všechno pro to, ať to těm Pardubicím co nejvíce znepříjemníme.“

- Lukáš Majer

Jeden za všechny, všichni za jednoho. Šumperské mužstvo nepřestává věřit

Pardubice díky přívětivějšímu soupeři měli možnost v posledním kole Drakům odskočit. Do Šumperka totiž přijel nejlepší tým soutěže a Pars byl jednoznačným outsiderem. Jenže tým kapitána Lukáše Žálčíka hrál výborně a Horáckou Slavii přetlačil. „Teď, když jsme porazili první tým tabulky, panuje v kabině dobrá nálada. Ale ještě ani zdaleka není konec. Věřím, že nás tato výhra zdravě nakopla. A pokud budeme v sobotu hrát stejně, myslím, že šance na úspěch bude velká,“ uvedl v pozápasovém rozhovoru Štěpán Dudycha. Kompletní rozhovor s šumperskou sedmatřicítkou naleznete zde.

Vzájemné souboje pro letošní sezonu hovoří lépe pro Šumperk (Foto: Věra Václavková).

Ofenzíva soupeře je drtivá. Stadion vstřelil nejvíce gólů ze všech

Litoměřice dokázaly soupeřům nasázet ve 43 zápasech 136 branek a ve statistice vstřelených branek vévodí celé lize. Navíc se ze Slovenska vrátil Tomáš Guman, který mužstvo v listopadu opustil. Nejvíce kanadských bodů nasbíral Lukáš Válek za 16 gólů a 21 asistencí. Hned za ním je v klubové produktivitě Filip Kuťák s vyrovnanou bilancí 18 branek a 18 nahrávek. Shodný počet zápisů posbírala dvojice Procházka – Svoboda, kde si oba zmínění zapsali už 35 kanadských bodů. Obraným řadám pomáhá známý bek Jan Výtisk.

Ondřej Procházka (vpravo) a Tomáš Drtil (Foto: Věra Václavková).

Poslední vzájemné zápasy

6. kolo Šumperk – Litoměřice 4:1

Branky a nahrávky: 13. Průžek (Vachutka), 18. Drtil (Bartoš, Průžek), 57. Jelínek (Šuhaj, Žálčík), 59. Žálčík (Průžek, Šuhaj) – 27. P. Svoboda (Holý, Kuťák). Rozhodčí: Cabák, Grygera – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 859. Střely na branku: 26:43. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

19.kolo Litoměřice – Šumperk 6:3

Branky a nahrávky: 5. Kracík (Procházka, J. Šedivý), 7. Procházka (Kuťák, Slavíček), 18. P. Svoboda, 29. Slavíček (Válek, Guman), 32. Jícha (Válek, Guman), 41. Kuťák (Válek, Jícha) – 8. Svoboda (Jelínek), 10. Žálčík (Dudycha), 60. Žálčík (Průžek, Nedvídek). Rozhodčí: Zavřel, Svoboda – Kokrment, Beneš. Vyloučení: 7:8 navíc Jícha (LTM) 10 min OT. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1220. Střely na branku: 40:47. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:3.

32.kolo Šumperk – Litoměřice 6:3

Branky a nahrávky: 11. Š. Jelínek (Nedvídek, Eliáš), 14. Bartoš (Žálčík, Drtil), 19. Průžek (Žálčík), 38. Eliáš (Mácha, Vachutka), 50. Š. Jelínek (Šuhaj), 59. Žálčík (Průžek) – 15. P. Svoboda (Procházka, Hampl), 39. Procházka (Hampl), 50. Kuťák (TS). Rozhodčí: Jechoutek, Veselý – Kleprlík, Bezděk. Vyloučení: 4:7 + Jícha (LTM) 5 minut + OK. Využití: 3:0. Diváci: 1401. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 6:3.

Naštvaný Daniel Vachutka (Foto: Věra Václavková).

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 4. února, 17:00

Místo utkání: Zimní stadion Litoměřice

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz