Nájezdový hrdina Dávid Kohút: Gólman stál příliš vlevo, věděl jsem, že doprava proměním

Nájezdový hrdina Dávid Kohút: Gólman stál příliš vlevo, věděl jsem, že doprava proměním

Michal Krobot, neděle 12.9.2021
Draci si v prvním kole připsali dva body, které si museli vystřílet až v samostatných nájezdech. Jediný úspěšný exekutor na straně Šumperka byl hráč s číslem šedesát sedm, neboli centr třetí formace. „Když jsem jel nájezd poprvé, zvedl jsem hlavu a podíval se na něj. Přišlo mi, že stojí příliš vlevo a měl na pravé straně hodně místa. Před posledním nájezdem jsem prostě věděl, co dělat,“ prozradil po první výhře Dávid Kohút.

První třetina byla bez gólu. Pojali jste začátek zápasu opatrně?

Neřekl bych úplně opatrně, ale bylo to první kolo a tyto zápasy jsou celkově vždy opatrnější. Nejen od nás, ale od všech týmů.

V zápase jste byli dvakrát v pozici týmu, který musel dotahovat. To pro vás asi nebylo jednoduché…

Utkání nebylo vůbec jednoduché, spíše naopak. Poruba je vnímána jako jeden z favoritů celé soutěže a počítali jsme s tím, že to nebude zadarmo. Každopádně jsme za vítězství strašně rádi.

Mohl byste vypíchnout jeden z rozhodujících aspektů, který utkání nejvíce ovlivnil?

Najít přímo jeden klíčový aspekt, který rozhodl je opravdu těžké. Takových dílčích věcí bylo daleko více. Od skvělého brankáře, až po útok. Ale jedna z nejdůležitějších situací byla vyrovnávací branka Roka. Bez ní bychom byli bez bodů.

To vám musel spadnout velký kámen ze srdce…

Bylo to parádní, jak si pro ten gól došel. Na střídačce byla velká radost. Ke konci zápasu bylo těžké dostat Porubu pod tlak, jelikož jsme hráli v oslabení, tak se nám úplně nedařilo tlačit. Potom ale Rok vyskočil z trestné lavice a hned po několika sekundách padl gól.

Když už jsme u Roka. Dostal pukem do hlavy, je v pořádku?

Na střídačku vletěl puk, zrovna když si spravoval helmu a neměl ji na sobě. Ale naštěstí je v pořádku. Potom normálně hrál. Vyrovnal a ještě jel nájezd.

Takto se Dávid radoval po vítězném gólu (Foto: Lukáš Bajgar).

Vy sám jste jel dokonce tři samostatné nájezdy. Na co jste u těch rozhodujících myslel?

Vlastně už při tom druhém nájezdu jsem byl v situaci, kdy jsem mohl rozhodnout. Ale úplně nesmyslně jsem střílel mezi nohy. Což byla chyba, protože u všech nájezdů jsem si všiml, že stojí na levé straně a má hodně místa u pravé tyče. Takže jsem si hned uvědomil, že jsem udělal hloupost. No a ve třetím nájezdu už jsem si věřil, že to na tu pravou stranu proměním.

Jak probíhala právě zmíněná analýza porubského gólmana?

Když jsem jel nájezd poprvé, zvedl jsem hlavu a podíval se na něj. Přišlo mi, že stojí příliš vlevo a měl na pravé straně hodně místa. Poté jsem sledoval i ostatní a jen se mi to potvrdilo. Před posledním nájezdem jsem prostě věděl, co dělat.

Jsou nájezdy vaše specialita? Přeci jen asi není náhoda, když vás trenér pošle třikrát…

Neřekl bych, že jsou moje specialita, ale mám je rád. Když jedu, tak si to užívám a snažím se dát gól.

Jak moc si ceníte fanoušků, kteří za vámi přijeli?

Nevím teda jak kluci, kteří pochází ze Šumperka, ale my, co jsme tu nově, jsme byli příjemně překvapení. Celý zápas nás hnali dopředu. Moc jim děkujeme a doufáme, že nás budou chodit podporovat i nadále.