Je to tu! Draci odstartují nový ročník Chance ligy na ledě ostravské Poruby

Je to tu! Draci odstartují nový ročník Chance ligy na ledě ostravské Poruby

Vanessa Vařeková, pátek 10.9.2021
Šumperský celek má za sebou povedené přípravné období. To je ale teď třeba hodit za hlavu, protože se startem další sezóny Chance ligy začíná úplně nová bitva. A že bude letos extrémně náročná, ví snad každý hokejový fanoušek. V úvodním kole, které se odehraje v sobotu 11. září, narazí svěřenci Martina Janečka a Lukáše Majera na ambiciózní Porubu. Úvodní vhazování je v ostravské RT TORAX Aréně naplánováno na 17:00.

HC RT TORAX Poruba 2011

Ostravané v loňské sezóně obsadili po základní části 6.místo, které jim zajistilo účast v předkole play off. V něm si suverénně poradili s prostějovským celkem. Ve čtvrtfinále následně nedali sebemenší šanci přerovským Zubrům. Stopku jim vystavili až kladenští Rytíři, kteří bez problému ovládli semifinále a zavřeli tak Porubě bránu do finále play off. Následující sezónu budou hokejisté Poruby bezesporu chtít navázat na loňské výkony a hrát co nejdéle.

Letní příprava Poruby

Svěřenci trenéra Jiřího Šejby zahájili přípravu 3. srpna. Na domácí půdě se utkali s druholigovou Kopřivnicí, proti které zvítězili 5:3. V následujícím domácím souboji Poruba nestačila na polského soka z Jastrzębie, s nímž prohrála rozdílem 1:3. Z prvoligových celků změřili Ostravané síly s prostějovskými Jestřáby, z jejichž ledu si odvezli výhru 2:1. Největší porážku utrpěl porubský celek na Slovensku. Zvolen, jakožto místní extraligový mistr, předvedl své kvality a vyprovodil Porubu ze svého ledu výsledkem 5:2. Ve druhé polovině přípravného období proběhly úspěšné odvetné duely s Jastrzębie, Prostějovem a Kopřivnicí. Kromě těchto odvet sehrála Poruba ještě jedno přátelské utkání s polskými Tychy. Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější polský protivník.

Vzájemná bilance z uplynulé sezóny hovoří jednoznačně pro Porubu. Letos se ale začíná opět od nuly. Podaří se Drakům překvapit na ledě favorita? (Foto: Věra Václavková).

Brankáři

Porubě se podařilo i pro nadcházející sezónu udržet lotyšského gólmana. Ervins Muštukovs loni patřil k nejlepším gólmanům Chance ligy, alespoň do doby, než se objevily zdravotní potíže. O post jedničky bude chtít zabojovat také třiadvacetiletý Adam Brízgala, jenž v minulém ročníku oblékal dres kladenských Rytířů. Na Kladně sice po většinu času kryl záda Andreji Košarišťanovi, ale když už se do brány dostal, rozhodně nepodal špatné výkony.

Obránci

Porubský celek zdobí velmi silná defenziva. V kádru pokračuje slovenský bek Lukáš Kozák, který v loňském play off patřil mezi nejproduktivnější obránce týmu. V nové sezóně bude bezesporu patřit mezi základní pilíře obranných řad. Dalším nadprůměrným bekem, jenž bude i nadále hájit porubské barvy, je výborný bruslař Dušan Žovinec. Zmínit musíme také šikovného Šimona Szathmáryho, který se po složité sezóně rozhodl zůstat v Ostravě. Co se týče posil, tou největší je bezpodmínečně Jakub Husa. Husa se v uplynulé sezóně stal nejproduktivnějším bekem Chance ligy a získal cenu Ondřeje Buchtely. Do Poruby přichází po roční štaci v Kolíně.

Lukáš Kozák bude i letos patřit mezi základní stavební kameny ostravské Poruby (Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz).

Útočníci

Není pochyb o tom, že ofenzivu i letos povede kanonýr Markus Korkiakoski. Nicméně útok nemůže být postaven pouze na jediném hráči. A tak Poruba lovila, kde se dalo. Z Prostějova získala talentovaného Dominika Hrníčka, kterému se v uplynulé zkrácené sezóně podařilo vstřelit hned dva hattricky. Z Olomouce se vrátil pětadvacetiletý forvard Tomáš Gřeš, jehož síla spočívá především v prostoru před bránou. Do známého prostředí se po roce na Kladně vrací Tomáš Guman. Další posilou je devětadvacetiletý urostlý útočník Michal Vachovec, jenž naposledy působil v Polsku. Jeho kariéra je ale převážně spjatá s Karlovými Vary. Ovšem nejzajímavější podpis se zrodil až v Kanadě. Ostravany posílil rodák z Ottawy, jednadvacetiletý Samuel Bitten.

Finský útočník Markus Korkiakoski má šikovné ruce. Koneckonců jeho oblíbený blafák zpoza branky už musí znát snad všichni (Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz).

INFORMACE O UTKÁNÍ

Termín utkání: sobota, 11. září, 17:00

Místo utkání: RT TORAX Aréna

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz