Milfait po první trefě v sezóně: Chci teď mnohem víc bodovat, od toho tu jsem.

Milfait po první trefě v sezóně: Chci teď mnohem víc bodovat, od toho tu jsem.

Alena Ryšavá, pondělí 12.10.2020
V sobotu se na ledě Škoda arény odehrál poslední boj před nevytouženou pauzou. Draci se v 10. kole CHANCE ligy střetli s Benátkami nad Jizerou, kterým po vyrovnaném utkání nakonec těsně 2:3 podlehli. Svou letošní gólovou premiéru zažil během sobotního zápasu loňský nejproduktivnější hráč 2. ligy skupiny Východ Jan Milfait. „Měl jsem to už celé v hlavě, jsem rád, že to tam konečně padlo,” těšilo i přes prohru útočníka Draků.

Sobotní klání Draků s Benátkami přineslo velmi vyrovnaný souboj. Hned na začátku utkání šli do vedení hosté, domácí ale ještě v první dvacetiminutovce srovnali. Druhá perioda nepřinesla žádný gól, naopak ve třetí třetině padly hned tři branky. Co podle šumperského útočníka přineslo nakonec Středočechům výhru? „Utkání bylo opravdu velmi vyrovnané, o jeho výsledku rozhodovaly maličkosti. Soupeř využil dvě přesilovky, a navíc přidal i gól v oslabení, to bylo klíčové,” konstatoval šumperský útočník. Právě ona nešťastná branka ve vlastní přesilovce byla podle Milfaita osudná. „Myslím si, že jsme si alespoň bod zasloužili, ale pokud inkasujeme ve vlastní přesilovce, nemůžeme pomýšlet na body,” uvědomoval si.

Draci před zápasem s Benátkami dvakrát v řadě vyhráli, do třetice se to šumperským hokejistům přes veškerou snahu nepovedlo. „V předchozích utkáních jsme hráli jednoduchý hokej. Najížděli jsme si s pukem do pásma a nevymýšleli jsme zbytečně složité kombinace,” komentoval rozdíl mezi posledními úspěšnými zápasy a sobotní prohrou Milfait. „Během sobotního zápasu chtěli všichni za každou cenu tvořit hezké akce, unikat s pukem na bránu. Z toho vznikalo mnoho šancí, bohužel ne vždy jen na naší straně,” dodala opora šumperské ofenzívy.

Jan Milfait letos zatím vyhrál 73 z celkových 131 vhazování (Foto: Věra Václavková).

Benátky do podhůří Jeseníků přivezly velmi mladý tým. Za Středočechy nastoupilo 8 hráčů ročníků 2000 a mladší. Velký počet mladíků v sestavě většinou zaručuje rychlejší a dynamičtější podívanou. „Upřímně jsem nevěděl, že proti nám hráli až tak mladí kluci, ale to, že mají nabrusleno, bylo rozhodně vidět. V Benátkách hrají i hráči z Liberce, což jsou výrazné posily, ti byli pro tým určitě klíčoví,” přiznal Milfait. Jedním takovým hráčem je právě dle slov šumperského útočníka i dvaadvacetiletý Marek Zachar, který vsítil úvodní branku zápasu. „Po fyzické stránce utkání patřilo mezi ty náročnější, protože za Benátky hrají velmi rychlí hráči, jako je třeba Marek Zachar, ale že by bylo až tak náročné, to si nemyslím. Měli jsme ho zvládnout, protože jsme odehráli už i těžší utkání, například domácí zápas proti Slavii,” věděl Milfait.

Kanonýr loňského ročníku se trefil v utkání proti Benátkám letos poprvé (Foto: Věra Václavková).

Jak je šumperským fanouškům známo, Jan Milfait v loňské sezóně ovládl kanadské bodování základní části skupiny Východ. Rodák z Havlíčkova Brodu si za 38 zápasů na své konto připsal 70 (31+39) bodů. V letošní sezóně na svou premiéru čekal až právě do sobotního utkání, kdy v 58. minutě vstřelil kontaktní branku Draků. „Prohrávali jsme už 1:3, tak jsme se museli tlačit dopředu, zkusil jsem to vzít na sebe, prokličkoval jsem se ze středního pásma,” popsal momenty před druhou brankou PARSU Milfait. „Když jsem chtěl vystřelit, tak mi puk odpálil některý z benáteckých hráčů, ten kotouč ale vyhodil pouze na modrou čáru na Kabelu (pozn. redakce Daniel Kabelka), který chtěl zakončit do horního rohu branky. Trefil se golfem do plexi, já jsem viděl, že se puk odráží zpátky před bránu, doufal jsem, že mi spadne na hokejku a spadnul. Poté jsem zakončil,” popsal svůj první gól v sezóně Jan Milfait. Za svou první trefu je šumperský útočník vděčný: „Měl jsem to teď strašně moc v hlavě. Jsem tady od toho, abych byl produktivní, abych byl lídr týmu.” Co bylo příčinou toho, že první branka přišla až v desátém kole soutěže, Milfait tuší: „Letos jsem měl těžký začátek, určitě jsme ve startu sezóny odehráli dobrá utkání, potom jsem se ale zranil, vynechal jsem některé zápasy, z utkání proti Frýdku jsem musel kvůli zdravotním komplikacím odstoupit. Trvalo mi se do toho dostat. Doufám, že se tady od toho gólu odrazím a budu já, i celý tým, bodovat víc, než do teď,” hýřil optimismem útočník Draků.

.

Profesionální sport má od pondělí 12. října v České republice, kvůli zhoršující se situaci s pandemií COVID-19, na dva týdny červenou. Jak se bude šumperský útočník v neplánovaném volnu připravovat? „S týmem teď tréninky nemáme, je na každém, jak se bude individuálně připravovat. Kondici si během následujících 14 dní udržet musíme, protože kdybychom nic nedělali, opětovný start by byl mnohem těžší. Plánuji si jít rozhodně zaběhat a zacvičit,” ukončil slovy o svých nejbližší plánech rozhovor Jan Milfait.

Útočník Draků chce v následujících zápasech dále bodovat a být prospěšný týmu (Foto: Věra Václavková).

×
Dnes v 18:00 | Muži
DRACI PARS ŠUMPERK
HC Stadion Litoměřice