Draci vyzvou HC ISMM Kopřivnici, jednoho z útočníků soupeře si nechají

Draci vyzvou HC ISMM Kopřivnici, jednoho z útočníků soupeře si nechají

Jaroslav Svoboda, pondělí 30.9.2019
Šumperští hokejisté se po zastávce ve Valašském Meziříčí vrací na svůj led. Mohou také počítat s tím, že mají na nějakou dobu od ježdění po moravských luzích a hájích pauzu. Čekají je totiž tři zápasy doma, v rámci této série pak i volné kolo. Do autobusu tak usednou opět až 19. října, domácí sérii zápasů otevřou ale již ve středu 2. října. Na svém ledě přivítají celek HC ISMM KOPŘIVNICE. Za ten nastoupí i útočník Adam Kofroň, který poté doplní šumperský kádr a stane se novou posilou ekipy Martina Janečka. Souboj s aktuálně čtvrtým týmem ligové tabulky začne v 18:00.

Šumperští hokejisté zažívají skvělý vstup do nového ročníku 2. ligy. Paráda! Tohle slovo se nejčastěji objevovalo v reakcích fanoušků na sociálních sítích po vítězství ve Valašském Meziříčí. A dá se říci, že přesně vystihuje dosavadní působení Draků v lize.

Bilance šesti výher ze šesti absolvovaných utkání je o to cennější, že většinu z odehraného programu soutěže museli Draci podstoupit na půdě soupeře. Oproti minulým sezónám se však s tímto úkolem popasovali skvěle a hlavně výhry v Havlíčkově Brodu a ve Valašském Meziříčí jsou velmi cenné. Tento progres je potřeba potvrdit na domácí půdě. Na šumperské Draky sice čekají tři zápasy doma v řadě, ale o snadnou úlohu určitě nepůjde. Postupně do podhůří Jeseníků dorazí výběr z Kopřivnice, Hodonína a po volném kole pak i ze Žďáru nad Sázavou. Právě na první dva souboje však chce co nejlépe připravit svůj tým trenér Martin Janeček, který ví, že těžce získané body venku by bylo zbytečné zase doma prohospodařit. „Teď se už musíme rychle soustředit na dva domácí zápasy, protože by bylo škoda budující se náskok prohospodařit,“ nechal se slyšet sotva pár minut po utkání na Valašsku.

Kopřivnice s novým generálním partnerem

Pouze tři týmy doposud absolvovaly všech šest kol dosavadního průběhu soutěže. V Šumperku se střetnou dva z nich, třetí, Nový Jičín, bude odpočívat. Pro Draky bude duel s Kopřivnicí první od 16. února 2019, kdy doma soupeře rozstříleli poměrem 9:1. Jediný gól hostů vstřelil tehdy Adam Červenka, který však v létě ukončil aktivní kariéru.

Kopřivnice vstoupila do sezóny třemi prohrami v řadě, když nejprve podlehla v Opavě 3:5, poté doma po výbuchu v poslední třetině s Hodonínem 6:8 a hned poté, také doma, i Valašskému Meziříčí 2:4. A pak přišel zlom. Nejprve Kopřivnice uhrála vítězství 3:1 ve Žďáru nad Sázavou, v následujícím utkání uhrála výhru 3:0 v Novém Jičíně v okresním derby a naposledy doma porazila 6:1 v jednoznačném utkání poslední tým skupiny, Moravské Budějovice. Klíčovým mužem hlavně v prvních dvou vítězných zápasech byl brankář Petr Hromada, který tedy za poslední tři kola pustil jen dva puky za svá záda. Teď je tedy na Dracích, aby kouzlo tohoto vsetínského odchovance odčarovali.

V poli je oporou Dominik Suchý. Šestadvacetiletý odchovanec klubu má našlápnuto k životní sezóně, v šesti odehraných zápasech má na kontě již sedm kanadských bodů a hlavně čtyři branky. V předchozích dvou sezónách přitom za Kopřivnici skóroval pokaždé jen pětkrát. Po čtyřech nasbíraných bodech má hned kvarteto hráčů, zkušený Martin Tomášek, Jakub Mach, Samuel Ollender a Radim Štěpánek. Dvě branky pak vstřelil v dosavadním průběhu sezóny i Adam Kofroň, který v přípravě byl na testech v Chomutově. „Adam Kofroň by měl poslední zápas za Kopřivnici odehrát v Šumperku, pak již zde zůstane a posílí Draky,“ prozradil redakci Vladimír Velčovský. Poměrně netradiční záležitost je o to pikantnější, že trenérem kopřivnického celku je Jaroslav Kofroň, otec hráče. Adam Kofroň se tak rozloučí s kopřivnickým angažmá zápasem proti celku, do kterého následně přestoupí.


Adam Kofroň v kopřivnickém dresu během utkání v Šumperku

Horkou novinkou je pak v Kopřivnici nový generální partner klubu. Stala se jim společnost ISMM Production & Business Cooperation s.r.o., která již spolupracuje s úspěšným házenkářským klubem ve městě. Teď tedy podepsala smlouvu s hokejovým oddílem a ten nově ponese název HC ISMM Kopřivnice.

KÁDR HC ISMM KOPŘIVNICE

BRANKÁŘI: Fendrich René, Hromada Petr, Velička Lukáš
OBRÁNCI: Bail Marek, Fojtík Tomáš, Imrich Ondřej, Krutil Michal, Krzak Filip Marek Miroslav, Rudl Dominik, Šendera Petr, Štěpánek Radim, Stříž David
ÚTOČNÍCI: Daron Adam, Fojtík Filip, Gebauer Robin, Gola Patrik, Hrubý Daniel, Mach Jakub, Mach Matěj, Ollender Samuel, Pargač Jiří, Pěnčík Marek, Sluštík Ondřej, Suchý Dominik, Tomášek Martin
TRENÉR: Kofroň Jaroslav

Ve šlágru kola se střetne Hodonín s Havlíčkovým Brodem

Sedmé kolo skupiny Východ svede na sebe nejen tedy první celek tabulky (Šumperk) se čtvrtým (Kopřivnice), ale také druhý Havlíčkův Brod se třetím Hodonínem, na jehož půdě se šlágr kola odehraje. V souboji dvou posledních týmů tabulky se setkají ve Žďáru nad Sázavou domácí Plameny s moravskobudějovickými Žihadly. A v Opavě se pak střetnou dva poslední soupeři šumperských Draků, tedy domácí HK Opava a hostující Bobři z Valašského Meziříčí.

Draci, pokud doma uhrají vítězství s Kopřivnicí, mohou vyhlížet v případě nějaké dělby bodů mezi Hodonínem a Havlíčkovým Brodem další navýšení náskoku.

ZBÝVAJÍCÍ PROGRAM SOUPEŘE

SKUPINA SEVER (7. kolo): Most – Dvůr Králové nad Labem, Jablonec nad Nisou – Bílina, Trutnov – Vrchlabí a Řisuty – Děčín (vše 18:00). Volno: Nová Paka.
SKUPINA STŘED (6. kolo): České Budějovice – Tábor, China Golden Dragon – Klatovy, Příbram – Kobra Praha (vše 18:00) a Kolín – Písek (18:07)
SKUPINA VÝCHOD (7. kolo): Hodonín – Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou – Moravské Budějovice a Opava – Valašské Meziříčí (vše 18:00). Volno: HK Nový Jičín

INFORMACE O UTKÁNÍ

DRACI ŠUMPERK – HC ISMM KOPŘIVNICE
datum: 2. října 2019 v 18:00
Zimní stadion Šumperk

vstupenky: 70 Kč
textový online přenos: www.onlajny.com
rozhodčí: Šudoma – Kučera, Pospíšil

Foto: Věra Václavková