Draci se s Chance ligou rozloučí před domácími fanoušky! Do ŠKODA arény míří Pardubice B

Draci se s Chance ligou rozloučí před domácími fanoušky! Do ŠKODA arény míří Pardubice B

Vanessa Vařeková, FOTO: Věra Václavková, úterý 28.2.2023
Je to tu! Chance liga má na programu závěrečné kolo základní části, v němž šumperský A-tým vyzve předposlední celek tabulky, HC Dynamo Pardubice B. Vzhledem k tomu, že se o sestupu rozhodovalo právě mezi Pardubicemi a Šumperkem, bylo by asi zcela pochopitelné, kdyby tento vzájemný duel nesl určitou pachuť hořkosti, zejména ze strany Draků. Ani jednomu týmu už ale v tomto střetnutí nejde téměř o nic, maximálně tak o důstojnost a čest klubu. Po odehrání zápasu totiž sezóna pro obě mužstva definitivně končí. Rozloučí se Draci se svými fanoušky vítězně? To se dozvíme již ve středu 1. března. Úvodní buly je v šumperské ŠKODA aréně naplánováno na 18:00. Ještě před vhazováním však proběhne vyhlášení tradiční ankety o nejpopulárnějšího Draka.
SKUPINA ČEZ

Definitivní verdikt letošní sezóny? Záchrana pardubického béčka a sestup Draků

Málokdo by ještě v prosinci tipoval, že se beznadějně poslední Pardubice B s propastnou desetibodovou ztrátou na předposlední Šumperk v Chance lize udrží. Jenomže opak se stal pravdou. Draci luxusní náskok na poslední příčku promrhali zejména během ledna, když do svých statistik zapsali žalostnou sérii devíti porážek v řadě, zatímco Pardubice začaly pravidelně bodovat. Zlomovým momentem pro oba celky byl paradoxně poslední vzájemný souboj, který Draci těžce nezvládli a díky tomu je Dynamo přeskočilo. I přesto ale šumperští hokejisté stále živili naději na záchranu. Ta definitivně vyhasla teprve před třemi dny, když svěřenci Josefa Málka v domácím utkání nestačili na Kolín.

Tomáš Svoboda s Janem Hruškou hlavními strůjci vzestupu

Udržení pardubické prvoligové příslušnosti mají na svědomí dva muži z druhé ligy! Tomáš Svoboda s Janem Hruškou původně přišli do B-týmu Dynama na měsíční hostování ze Znojma, nakonec ale v Chance lize zůstali až do konce základní části. Svoboda stihl v sedmnácti zápasech zaznamenat skvělých 18 bodů (10+8) a jeho parťák Hruška se po čtrnácti startech pyšní 16 body (5+11). Nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem rezervy Pardubic je zkušený forvard, Ondřej Matýs (15+17). V defenzívě pak dominuje Jan Zdráhal (6+17), který působil jednu sezónu i v Šumperku. S devatenácti asistencemi je nejlepším nahrávačem mužstva. Ne všechny statistické údaje jsou však pozitivní. S disciplínou nemůže být rozhodně spokojený Daniel Rákos, který v jednatřiceti zápasech vyfasoval celkem 65 trestných minut.

Poslední vzájemné zápasy

13. kolo Pardubice „B“ – Šumperk 3:2sn

Branky a nahrávky: 24. Rouha (Půhoný), 32. Oliva (Půhoný, Kaut), rozh. náj. T. Urban – 34. Bartoš (Žálčík), 40. Bartoš (Drtil, Průžek).

26. kolo Šumperk – Pardubice „B“ 4:3pp

Branky a nahrávky: 3. Jouza (Kadeřávek, Křemen), 34. Mácha (Kunst, Dudycha), 56. Hrachovský (Žálčík, Kohút), 62. Žálčík (Nedvídek) – 17. Kaut (Hanousek, Vildumetz), 43. Hrádek (T. Urban, P. Machač), 44. Půhoný (Matýs, Sýkora).

39. kolo Pardubice „B“ – Šumperk 5:1

Branky a nahrávky: 10. Hanousek (Nedbal, Matýs), 15. Zdráhal (T. Svoboda, Kaut), 18. Matýs (T. Svoboda, Hruška), 31. T. Svoboda (Chabada, Matýs), 56. Kaut (O. Rohlík, Mandát) – 29. Žálčík (Drtil, Bartoš).

Informace pro hostující fanoušky

Pro hostující fanoušky je vstup povolen bez viditelných symbolů a příslušnosti ke klubu (dres, šály, čepice apod.) Vlivem rekonstrukce Škody arény a stavebních dispozic je sektor hostů zrušen. O tomto opatření byly všechny kluby a svaz informovány.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 1. března, 18:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz